Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
anonimen
Мнения: 572
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от anonimen »

Здрасти колега,Лефера никак не е рядък вид по нашето море.Като вид който мигрира е в определени периоди в наши води,и си трябва доста опит за да знаеш къде се храни и намира в момента.Примамката е също много важна,както и правилното позициониране(преминаването на примамката над определени зони).Това определено е най-динамичния и атрактивен спининг риболов,който съм практикува,а и доста резултатен.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

доста изчетох в последно време за да мога да съм максимално подготвен,смятам да приложа наученото и също така да използвам някои и мой техники(не смятам да се ограничавам само със спининг)....заминавам идната събота,така че ще се постарая или като се върна или на место да направя подробен отчет :)
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от bae »

Аз упорито твърдя, че риболова от брега на спининг на лефер по нашето крайбрежие е абсолютно случаен. Визирам екземпляри 1-1.5кг. Факт е, че в последните 15г. спинингисти по брега почти не се срещат, изключая Варна и Бургас, но успехите им се свеждат до споменатите чернокопчета. Риболова от лодка е друга тема.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от fori »

bae, 20-30 см скорпид си е съвсем трапезен размер, трябва някой път да ме светнеш по въпроса.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от КИРО »

Warrel написа:доста изчетох в последно време за да мога да съм максимално подготвен,смятам да приложа наученото и също така да използвам някои и мой техники(не смятам да се ограничавам само със спининг)....заминавам идната събота,така че ще се постарая или като се върна или на место да направя подробен отчет :)
Блесна АЛБА-2,доста е добра за лефера.
От кило нагоре гофани се срещата много рядко,но
300 - 400гр често се движат на пасажи.
По тъмно от брега ще имаш слука,стига да я има рибата в момента
когато си и ти на брега.

От лодка пак често се работи с тази блесна.
Но за предпочитане са воблерите,понеже и паламуда си ги харесва.
Драконите и скорпидите са основно на дъното.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от mikibg »

Ако годината е добра и се завърти лефер и чернокоп е голямо удоволствие да се лови от брега . Освен албата добре работят клатушките на yo-zuri и тоби на абугарсия , лично аз от катмастерите не съм доволен.Работят и воблерите . За съжаление Бае е прав за големите лефери рядко се срещат. Най- големите ми риби на спиниг от брега в Черно Море са от порядъка на 600-700 г , но затова пък ако се улучи има удари на всяко хвърляне и си е кеф особенно с по лайт такъм.

Поздрав
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от getsbi »

mikibg написа:Освен албата добре работят клатушките на yo-zuri
Въпросът ми е сериозен.Наистина ли съществува такова нещо?
Ловя много на клатушки.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

днес пристига поръчката с няколко Тоби-та на Абу Гарсия,както и няколко морски блесни на Jaxon,които доста наподобяват гореспоменатата Алба....последни приготовления и ги почвам :)....а забравих да кажа,че си чакам и Кастмастерите на Acme :)...а бе изобщо ако има риба,няма къде да иде :D
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от RIMOHIT »

A в кой край на морето ще си ?
hobie revolution 13
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

созопол....за това и нямам голями очаквания :D...поне няаква утеха ми е,Че хотелчето(къща) е изолирано и има скали под него...да се надяваме,Че поне хора няма да има там :/
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от RIMOHIT »

Напротив ! ТОчно там имаш може би най-големи шансове. Хвърляй на пристанището около риболовните корабчета (събира се риба около тях). Също така и на лайняния борун (отходната тръба на най -западната буна) . Принципно шансовете са най големи есента но и сега е възможно.
От пристанището с леки джигове ще хванеш попчета. На плувка и стръв цаца платеринки .
hobie revolution 13
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

не ми вдигай надеждите излишно :D...по-добре да ида с ниски очаквания и да се върна с големи резултати хаха :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от RIMOHIT »

Подготвил си се , другото е въпрос на късмет.
Пробвал съм се на този риболов (леферския с алба и кастмастери) на друго място без резултат , но майстора , който ме води правише невероятно бърза проводка за моите разбирания , като твърдеше , че това е начина... Не мога намеря едни Созополски снимки , съвсем да те надъхам :D
hobie revolution 13
plamboniy
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 18:11
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от plamboniy »

getsbi написа:
mikibg написа:Освен албата добре работят клатушките на yo-zuri
Въпросът ми е сериозен.Наистина ли съществува такова нещо?
Ловя много на клатушки.
Една от най-добрите клатушки, която съм ползвал, e Yo Zuri Altima Series TJ Casting Spoon ако иде реч за тях де.. Малко са по-скъпи, но са правени първо в златна баня, после холограмата. След много ловене холограмата се пообелва там, където се удрят куките, но отдолу се показва истинско злато :)

Изображение

Поздрави
Plamboniy
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от mikibg »

getsbi написа:
mikibg написа:Освен албата добре работят клатушките на yo-zuri
Въпросът ми е сериозен.Наистина ли съществува такова нещо?
Ловя много на клатушки.

По сериозно няма на къде . :D Серията се казваше Алтима ако не се лъжа по памет , купувал съм ги отдавна. Във Варна мисля че ги има в магазин Го фиш все още .

Поздрави

П.с Колегата ме изпревари . Има и със сребърно покритие. Цветовете са общо 6 , три златни и три сребърни.

http://www.duel.co.jp/english/products/ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”