Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
pablo3
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 22:36
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Мнение от pablo3 »

Здравейте,нещата , с които се занимавам предимно.... продуктов дизайн, разни изделия от пластмаси и композити, концепции, изработка на изделия и следене на целия процес от скица до продук...както и да е, да не говоря празни приказки, нещото, което искам да Ви покажа е един проект за лодка за захранка. Всичко започна с мерака на един мой клиент, които изяви инетерес и ме накара да започна нещо, но разбира се вживях прекалено много и реших ...."като ще е гарга, да е рошава" :D :D :D :D ....Ще го видите, сега е на етап вече преди окончателно пускане на 3D CNC фреза, след изработен от мен дизайн и разбира се подготвен за такъв тип машина, всичко съм го съобразил и вашия колега-рибар ме понасочваше и се допитвах, гледах и какво правят хората по света поне да знам дали правя глупости или нещо нормално :)....сложих от мен нещо, в голямата си част и в рамките на 1 година и нещо се появи това чудо :D :D :D , дано се побучи, защото съм внимавал много уж.... просто исках да я представя, надявам се поне малко да Ви допадне, все пак я правя за Вас не за мен...Сега я представям леко, макар да не исках още преди съм изработил калъпите и реално изделие на Вашия колега...една лека презентация....поне да се види формата....дано Ви допада, мисля да направя серия от тези, но ще видим дали си струва....закрасти ме много тоя риболовец :D и с него съм обсъждал нещата добре , голям пич и в общи линии той е причината за тази заРибявка , искам да правя и други лодки, но искам да видя как ще я приемете Вие. Надявам се да има интерес от Ваша страна...габаритните размери са 800мм дължина, 500мм ширина и 300мм височина.......... http://www.solo-форма.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false; ...... ако е нужно да извадя снимките тук кажете, но това компютърна визулизация на файла за фрезата и ме е яд , че не добавих, дръжки, антенки, копчета , осветление... :) Поздрави на всички Wink
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Мнение от Kriss »

Виж сега, готина е.
Но "ще избиеш рибата" ако я пригодиш/измислиш за закарване на изкуствена примамка на 150-200 м.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
pablo3
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 22:36
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Мнение от pablo3 »

Kriss написа:Виж сега, готина е.
Но "ще избиеш рибата" ако я пригодиш/измислиш за закарване на изкуствена примамка на 150-200 м.
Ето ти един скайп и телефон и ще видя какво мога да направя, докато още не съм я пуснал окончателно на фреза, грандиозни промени не мога да правя, така че мисля ще се получи за това, което казваш.....ако в такъв периметър не успее за какво е иначе, но приемам съвети, просто по корпуса много като цяло не мога да пипам, но ако е възможно или се налага мъничко някъде да се допълни - skype: pavence , 088 9 297598 Павел Влахов
trancho
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 14:46
Риболов: мухарски

Re: Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Мнение от trancho »

колега какво стана с лодката сега видях че темата е доста стара :fish3:
pablo3
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 22:36
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Мнение от pablo3 »

trancho написа:колега какво стана с лодката сега видях че темата е доста стара :fish3:
Проекта върви с пълна сила, нещата по корпуса претърпяха още промени, видях си някои дребни неща, но не са чак толкова видими, дразнеха ме, просто изисква проекта да се направи много внимателно и прилежно...нещата са към финала, много е трудно да правиш продукт, трябва да му сведеш недостатъците доколкото е възможно и да са по-малко. Не ми е за пръв път и знам какво огромно търпение трябва да имам за да стане добре всичко. Иначе е готов и съм го изпратил на този, който трябва да пусне изделието и калъпите, след това трябва да се слепят понеже двете черупки ще са от по 3-4 слоя и след оформяне да излея две матрици, това не толкова трудно. Позабавиха ме просто пректирането и постянните консутации с разни хора по корпуса, пък и видях някои неща и ме попритесниха, трябваше в софтуера да ги коригирам и сега нещата са добре. Гледам да стане добре и да може да се изчиститят и най-малките недоразумения до последно, искам да стане възможно най добре, защото матриците веднъж се правят, а и са скъпи, не искам след това да се чудя как да го оправям добре обработен от фрезата, а да има само финална обработка и леене. Нямям търпение и аз, но не искам да прескоча нещо. Това ще стане или поне се надявам, имам проекти за още две лодки, които са ми в плановете да ги правя и то сериозно......Този сега е вече в етап да го изчакам човека да го пусне за изработка на CNC фрезата, на другите при първа възможност ги започвам и тях, нека към този да има интерес.....силно се надявам да го има, поне от пръв поглед е налице. Проекта върви с пълна сила, но как да ти кажа....продукт като го хвана гледам да стане добре, не искам да се изложа, винаги има риск, но го правя каквото и да ми коства. Иначе съм решил да произвеждам само корпуса, а вече вие да си справяте и поемате оборудването му, беше прието ок от някои хора като им казах....спрях се на това, защото хората са с различни възможности, всеки ще сложи различни неща, като тип и цена, пък и пазара на вас ви е познат с приборите, ще е добре подготвен и няма да е особенно трудно за боравене, след това само се залепя или се затваря с крепежни елементи, въпрос на избор за по-бърз достъп до редица прибори....даже за смяна на батериите направих за по-лесно боравене с тях и смяната им при проблем, чрез двата изнесени обема в-у плавателите, ще бъдат с капаци...и така. Ще има резултат, има хора, които го чакат, но се надявам да има и още. Ето ти и един скайп и телефон за контакт...пък и ако реши всеки , който има интерес - skype:pavence , Павел Влахов, 088 9 297598.
Поздрави :wink:
pablo3
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 22:36
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проeкт "Лодка за захранка"...и разни други неща :)

Мнение от pablo3 »

Здравейте отново, скоро не съм обновявал темата, но всичко продължава. Извинявам се предварително ако има хора, които следят темата често и отблизо, и на тези, които я виждат за първи път,остава още малко до това да се изработват матриците за корпусите и нещата са към края си. Малко се проточи, но всичко е за доброто на проекта :wink: Това ми е цел №1 и ми е сериозно изделие така, че правя всичко нещата да се получат най-малкото добре, а и държа да са така. Радвам се, че има интерес към проекта и това ми дава стимул за още 2 модела като концепция, които съм подготвил, но първо този да направя, реализирам и всичко да е ок, защотото винаги първия продукт е по-труден и изисква огромно внимание, а и трябва да се уточни колкото се може повече, разбира се и всички останали след това......все пак след това ще имам повече информация за другите модели. Трябваше да се запозная с този продукт колкото е възможно и наистина продължи много дълго, но исках да променя малко, незабилижимо е , но все нак имаше нужда и имах въпросителни, а и намерих точните съвети тук-там. Общо взето след проведени разговори с не един рибар, се разбрахме оборудването вие като рибари да си го изпълнявате и монтажа на приборите, всеки ще намери подходящ начин, затова гледам да адаптирам корпуса удобен за използване и употреба, а и мисля, че е и за Ваше удобство и като възможности, и като предпочитания. Не искам да налагам нещо като оборудване, което Вие можете по-добре да си подберете и и да Ви удовлетвори макисмално, продукта все пак е за Вас. Няма промяна в продукта като визуализация, дизайна си е този, това е директния линк към проекта със снимките - http://solo-форма.blogspot.com/2012/01/b ... ocess.html" onclick="window.open(this.href);return false; Всичко е ок, вариантите за материали си остават два - в зависимост дали ще се съгласят да ми го изработят там където искам от ABS пластмаса , а другия материал е ясен и той от композити, стандартните стъкловлакна, може и плетка в комбинация със стъкломат и полиестрена смола, ще видим , все пак гоним не много голямо тегло на корпуса, но и здрави и устойчивост на всякакви влияния. Чакам си обемното изделие и съответно да си платя и то добре :) и аз вече да си действам по матриците, все пак всичко да се получи добре. Да слагаме логото и да се знае кой главен „виновник” за всички тези изпълнения :) .При някакъв продукт ще публикувам веднага, много поздрави на всички и НАСЛУКА ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”