Разрешени язовири за нощен риболов

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
ivelin66
Мнения: 529
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 21:30
Местоположение: Русе
дал Браво: 121 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от ivelin66 »

Алеко написа:
stas написа:Колеги, вярно ли е, че никъде в Европа нощния риболов не е разрешен, освен в частни водоеми? :?: Очаквам да се включат колеги, които имат някаква информация.
В Германия и Испания също знам, че има разрешени водоеми, които НЕ СА частна собственост.
Може да не са частни,но със сигурност са към управление на съответната област и там се прилагат други правила за риболов.Специално в Испания и Германия областните управи решават и билетите им даже се издават по области,а не като нашите - национални
Team Milo - feel the difference
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от lovo M »

ivelin66 написа:Може да не са частни,но със сигурност са към управление на съответната област и там се прилагат други правила за риболов.Специално в Испания и Германия областните управи решават и билетите им даже се издават по области,а не като нашите - национални
Точно така е,както го е написал Ивелин.За всяка една от 17-те автономни области,трябва да си извадиш отделен билет.В Испания има само два разрешени водоема,които се намират в една и съща област.Но е разрешена само една определена зона от водоема,а не целият.А самите правила и условия,за практикуване на нощен риболов,няма да се харесат на нито един нашенски мераклия.

Изображение

Не-знам,как си го представяте в България нощният риболов.Но в Испания, със сигурност,не-се състои в това......Да запалиш огън,да надуеш музиката до дупка,да меткаш вино и ракия. Същевременно да ловиш риба,и с полуотворени очи,да дебнеш за бракониери.След като бракониерите са толкова голям проблем,защо просто,не направите предложение.Всеки риболовец,да заплаща-да речем 20 лева повече, върху сегашната цена на билета.И тези пари да отиват само и единствено....направление борба с бракониерите.Тогава ще си проличи,кой от хилядите любители на риболова,наистина иска да има промени. :wink:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от LVitchev »

Е,как да стане,като повечето риболовци прибират всичко :idea: Други пък имат змии в джобовете и няма да дадат и сек стотинка за такова нещо,камо ли 20лв :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Иво Ломски »

Контрола не требва да е у народа, а у властта, т.е. органите на реда (ИАРА). И по 100 лв. да дадем допълнително нищо нема да се промени, защото андрешковки има бол! ИАРА не работи ефективно и доказателство за това са ширещото се бракониерство и обезрибените водоеми!!!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от babydoctor »

Въпреки всичко, билетите би трябвало да са поне по 50 лв. Е, със съответните облекчения за пенсионери и инвалиди.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Иво Ломски »

50 лв. за какво? И какво си мислиш че ще се случи с другите 25... Защо не съм чел нищо за зарибяване през последните 3 години?! Защо не оправят контрола при търговията с рибни продукти?!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от sleepwalker »

Защо да се увеличава билета? При сегашната връзкарщина, кадруване и корупция и 1000 лева да е, пак всичко ще потъва някъде, но не и за реален контрол по водоемите! Просто последно време доста се оцапаха нещата!

Аз пък ще дам друго предложение - щом има желаещи да дават повече за билет, нека във всяка от 28-те областни риболовците да плащат заплатата на една или две допълнителни бройки инспектори. Те взимата по 500 лева приблизително (х2=1000 лв.). 100 мераклии да се включат, идва по 10 лева месечно, не е кой знае какво. :mrgreen:

Сега напълно сериозно казвам, че като нямаме гаранция и увереност, че колкото и да са парите, отиват на правилното място и за законово регламентираните цели, защо трябва да им даваме повече? Някой сигурен ли е, че от неговите 25 лева поне 20 не отиват в нечия предизборна касичка, не е платен с тях част от нечий банкет или някоя голяма клечка не е станала "ол инклузив турист" на някое по-приятно място? И най-важното може би - някой знае ли през последните 2-3 години да е правено зарибяване, което е законово задъление на ИАРА?

Първо да ги стегнат отгоре, да се размърдат, наистина да видим, че нещо макар и малко се променя, пък тогава да предлагаме повече пари за билети. Иначе пълним каца без дъно!!! :!:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
achocom
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 17:45
Риболов: мач риболов на мирни риби

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от achocom »

Няма какво да го мислим - хората на запад са го измислили - плащаш си таксата по общини и всяка община си отговаря за дадения водоем, тя си определя таксите, условията и т.н. - както са арендованите водоеми - нали се сещате че тези 25лв на година са крайно недостатъчни за контрола и зарибяването на всички реки и водоеми - ако някой може да даде справка колко билети се продават на година да посмятаме малко, а отгоре на всичко 70% от хората взимат всичко каквото хванат - трофейни, маломерни и т.н. е как да стане работата.
Е вижте го този от Силистра с 27кг шаран каде се е снимал пред магазина за стръв - колко мислите че струва един такъв шаран - 25лв? Хората на запад на такива риби им слагат имена и си правят реклама на водоемите с тях, водът им статистика хванат едикога си, тежал е едиколко си, а при нас от водата в тигана.
Цялостната култура и бита не ни позволява това, което уж всички искаме срещу 25лв годишно.
Последно промяна от achocom на Чет Окт 25, 2012 15:04, променено общо 1 път.
КОЛЕГИ, МОЛЯ, ОТИВАМ ЗА РИБА - НЕ МЕ КАСАЕ С КАКВО СТЕ СЕ ХРАНИЛИ, КАКВО СТЕ ПИЛИ, КАКВА СТРЪВ И КАКВА ЗАХРАНКА СТЕ ИЗПОЛЗВАЛИ - ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА НИ ЧИСТА!
achocom
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 17:45
Риболов: мач риболов на мирни риби

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от achocom »

sleepwalker написа: Първо да ги стегнат отгоре, да се размърдат, наистина да видим, че нещо макар и малко се променя, пък тогава да предлагаме повече пари за билети. Иначе пълним каца без дъно!!! :!:
кой ще ги стегне Б.Б. ли? моля ти се, който и да дойде ще лапа докато не го сменят, после следващия и т.н.
Нали този сериал го гледаме вече 22г
КОЛЕГИ, МОЛЯ, ОТИВАМ ЗА РИБА - НЕ МЕ КАСАЕ С КАКВО СТЕ СЕ ХРАНИЛИ, КАКВО СТЕ ПИЛИ, КАКВА СТРЪВ И КАКВА ЗАХРАНКА СТЕ ИЗПОЛЗВАЛИ - ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА НИ ЧИСТА!
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от p_zarkov »

achocom написа:
sleepwalker написа: Първо да ги стегнат отгоре, да се размърдат, наистина да видим, че нещо макар и малко се променя, пък тогава да предлагаме повече пари за билети. Иначе пълним каца без дъно!!! :!:
кой ще ги стегне Б.Б. ли? моля ти се който ида дойде ще лапа докато не го сменят, после следващия и т.н.
Нали този сериал го гледаме вече 22г

Не знам дали само на мен прави впечатление ?
Напоследък като влизам във "Фишинг мания" , виждам новини за успешните акции на ИАРА в цялата страна . Не мога да се сетя какви новини имаше там преди седмица , две , но сега определено са само за това колко бракониери и мрежи са заловени.
Хубаво е да сме информирани и нещо наистина да се случва в положителен аспект , защото на всички вече ни писна от чувството на безнаказаност което е завладяло БРАКОВЦИТЕ !!!!!!
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от sleepwalker »

achocom написа:
sleepwalker написа: Първо да ги стегнат отгоре, да се размърдат, наистина да видим, че нещо макар и малко се променя, пък тогава да предлагаме повече пари за билети. Иначе пълним каца без дъно!!! :!:
кой ще ги стегне Б.Б. ли? моля ти се, който и да дойде ще лапа докато не го сменят, после следващия и т.н.
Нали този сериал го гледаме вече 22г
О, аз изобщо не се и надявам някой да се сети да оправи ИАРА. Тя цялата държава се е разложила, та ИАРА ли ще е белият гълъб. Бат' ни Бойко министрите си не иска да стегне, какво остава за директори на агенции... Пък и на всички ни е ясно, че на никой не му е през оная работа за риболовците - ако някой вземе да повдигне въпроса, ония си го местят от единия в другия крачол! Факт е, че в структурата на агенцията има прекалено много мърши, назначени с връзки и дори не познаващи отделните видове риби, та камо ли нещо повече! Друг въпрос е, че по места инспектори, ръководители и бракониери вършеят ръка за ръка на принципа 50/50 от печалбата от улова - превърнали са службичките си в една хубава касичка за кинти. А и щом отгоре никой не ги закача, значи мишката има опашка...Един от проблемите е, че тия службички също са мандатни - едната власт сменя хората на предишната със свои и ония си знаят, че имат 4 години и затова влачат от дето и колкото могат.

Колега Зарков, това за успешите напоследък акции не ти ли мирише малко на предизборен пиар? Щото на мене ми смърди яко! Пък и ако една извадена мрежа от 200 метра за седмица или две е добре свършена работа на цяло областно звено... :roll: Просто това на мен ми изглежда като хвърляне на прах в очите на хората, нищо повече! Нашата ИАРА има да варди един яз. "Тича", една рекичка Камчия и 2-3 опоскани язовира без арендатори. На Камчия ходя всяка седмица за по един почти цял ден с много обикаляне, на 10 км от Шумен е, обаче не съм ги видял и един път да минат поне за билети да проверят! И това е от години! А после като изкарат на двете седмици една мрежа от 200 метра от Тича, си го пишат едва ли не като подвиг. Да, но всеки знае колко голям е яз. "Тича" и колко за освирепели селяните от околните села, та може да си представи колко километри мрежи има по всяко едно време във водата...
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от taner »

Писна ми само да се реве, на ВАС не ви ли писна да ревете и нищо да не правите!!!!
Всички са недоволни, това било, онова било, па сега понеже се опитва някой да ви угоди и да прокара опцията да можете и нощно време да ловите, пак РЕВЕТЕ, колкото се може повече!!!
От тези дето недоволстват, колко направиха нещо с лични усилия, средства и време???
С какво вие допринасяте за запазване на водоемите? Айде стига, агенцията е една, с ограничен бюджет и човешки ресурс, какво очаквате, да хващат всеки?!? Мен ме радва факта, че ежедневно на сайта им се появяват съобщения за проведени акции, до миналата година нямаше такъв бюлетин дори ;)
Не съм адвокат никому, но за да ни помогнат трябва да си помогнем сами, първо, хубаво е че има хора с позиция и мнение по въпроса, но малко ви липсва активност ми се струва като станете от клавиатурата :)

За билета..., знаете ли в други държави колко струва билета??? - Мнооо баце, 25 лв са пари за банички, аз и 100 ще давам, стига да има повече инспектори и активна работа. А защо агенцията не зарибява ли, ами защото парите отиват по бюджетна сметка, там става малко по-сложно, опира до финансовия гений на нашето съвремие - Дянков(имам бегла представа от икономика)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от sleepwalker »

Танер, не му е работа на обикновения риболовец да гони апапите по водоемите, за тая работа по принцип се плаща билет. Обаче стигнахме до там, че трябва сами да се вадим от калта за колата, затова и беше подписката миналата година, затова и Зандера прокара магистрала до ИАРА все на крака да им ходи. Кой каквото може прави от съвестните хора. Не е тука мястото да се отчитаме кой какво е сторил и кога, най-добрият съдник е съвестта. Обаче да си затваряме очите и да казваме на черното бяло - не е вариант. Въпреки целия натиск ИАРА не се е променила много, по мои преки наблюдения. Но тука ще спра, че не е за форума. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от bai ves »

:D Чшшшш, ква държава? Някои с пари влачат на Йовковци и снимат за Хоби, а не е разрешено! Язовира е обозначен с табели по сектори, ЗАБРАНЕНО! Бас държа, че с лодките са минавали през тея сектори, ей Флекса е ходил до стената с разрешително... . Ми ок, ама да няма после ,,аз съм с вас,,......Я вижте протокола за издаване на този акт за ползване..... :wink:
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Разрешени язовири за нощен риболов

Мнение от Иво Ломски »

Танер, два пъти си пиша поста и два пъти го редактирам, за да не те обидя! Как не разбра, че хората не вярват на никой, а и защо да го правят? Хубаво е че има гласност, но какво от това, когато водоемите са ни празни и ние правим капо след капо! Колко капота трябва да направим докато хвърлим тоягите? По твоята логика, най-добре търговците да зарибяват и пазят, защото когато хвърлим тоягите те първи ще разберат! ИАРА трябва да си върши работата с която е натоварена по закон, тя трябва да пази и от такива като нас, защото всеки престъпва закона!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”