Малка лопата???

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
V93
Мнения: 471
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 23:52
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти

Малка лопата???

Мнение от V93 »

Някой може ли да подскаже къде може да се намери свястна малка лопата. Трябва ми нещо по-компактно, което да мога да метна в багажника без да ми пречи много. Примерно с размера на ония лопатки, дето пляскат кашиците по задника, или малко по-голяма.
Гледах в Бриколаж-а имаше някакви, ама то аз да си я бях направил, щеше да е по-хубава - някаква съмнително изглеждаща тенекия се миндилка на груба нешлайфана дървена дръжка.

Имаше и далеч по-добре изглеждащо вносно изделие, което обаче освен възвисочката си цена беше и алуминиево. Хубаво, дето е лекичко, ама става само за сняг и най-много пясък. Един червей да не може да копне човек без да се притеснява за здравето й, камо ли за някакво по-сериозно копане да я използва. :)
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Има една железария до нас на ъгъла на Солунска и Борис там видях такова нещо яко е и струваше към 15 кинта.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Ако не там бегай в бриколажа,на отдела за градината,едни сгъваеми,несгаваеми абе екви и пак горе долу тия парета
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Преди няколко дни ги открих на пазара "Г. Кирков".
Последната редица от центъра натам, има магазинчета в блоковете, та почти накрая към "Лъвов мост" има изсипани поне десетина и можеш да си избираш, пазариш за цена и т.н., голямата част са втора употреба, ама са яки.
RICH
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 17:57
Местоположение: София

Мнение от RICH »

Аз си купих преди време от "Бриколаж" от тези сгъваемите. Изглежда прилично и даже можеш да я сгънеш като мотика / на 90 градуса/ и да копаеш в снега, но съм разочарован. Много й е малка използваемата площ и няма нищо общо с истинска лопата. Веднъж затънах яко с "Нива" на язовир "Искър" около "Мечката". Лопатката се изложи абсолютно, а и скъсах три въжета докато ме извадят. След това отидох пак в "Бриколаж" и си купих 2 броя лопати /широки/ със стандартна метална час, но къса около 40 сантиметра дръжка с уширение накрая, и съм много доволен от тях. А пък и се зарекох да си купя най-накрая една лебедка и да си спестя упражненията с лопата.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Абе намерете си някой старшина да ви шитне една сапьорка, по-добро няма да намерите. А иначе - обикновен бел, на който му режете дръжката до нужната транспортна дължина.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

[quote="babydoctor"]Абе намерете си някой старшина да ви шитне една сапьорка, по-добро няма да намерите.


Е тва е истинската лопатка-изпитана в битки... 8)
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Мдааа - имам една такава от бащата - много е яка...
Аватар
V93
Мнения: 471
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 23:52
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти

Мнение от V93 »

Преди 10-на дни си взех от градинарския щанд на Метро слещу 16-17 лв доста добра лопатка - прилична ламарина с размер малко по-голям от сапьорната, форма като на бел, но и леко закривена, дължина към 70 санта с добре ошлайфана дръжка.
Италианско производство май.

Мааму стара, нещо не мога да вдяна какво им пречи на нашите производители, дето си продават сделаните лопати в Бриколаж, да вземат да ги пипнат поне леко. Не вярвам едно шлайфане на дръжката и едно по-добро закрепване на лопатата (напр. с едно прилично винтче, вместо с ковнат накриво пирон) да им оскъпят производството. После ще рИвът, че ЕС, сушата, кишата и прочее тъмни сили са им виновни за фалита! :x
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

..има и гаранция - каквото и да означава това ,ама е яка..

Мнение от D-r Kosio »

Имам такава вече 2 години и съм много доволен ..Не е излизала от багажника...!
Колкото и да е странно на стикера и пише 3 години гаранция !?.. каквото и да означава това..? :shock:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ..има и гаранция - каквото и да означава това ,ама е яка

Мнение от babydoctor »

D-r Kosio написа:Колкото и да е странно на стикера и пише 3 години гаранция !?.. каквото и да означава това..? :shock:
Споко - те и на керемидите им дават 1-2 г. гаранция, пък не виждам да пада ежегодно препокриване :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”