Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от pux »

Колега, дали си "за" или "против" няма никакво значение, след като закона вече е факт! Лошото е, че въпросната промяна не само не беше обсъждана, а дори и не беше спомената от никой, когато тук се дискутираха промените. Сигурно много хора дори нямаше да забележат, че съществува, ако не ми беше направила впечатление ....

Поздрави
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от lachezarnb »

sentinel написа:По принцип, трябва да има закон за това, кой, какво и защо пуска в реките. И такива, които следят за спазване на закона. Но сме в България - прекрасна страна, в която никой не спазва законите.

Закон си има и накратко казва следното - никой освен държавата няма право да пуска каквото и да било.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от lachezarnb »

pux написа:Колега, дали си "за" или "против" няма никакво значение, след като закона вече е факт! Лошото е, че въпросната промяна не само не беше обсъждана, а дори и не беше спомената от никой, когато тук се дискутираха промените. Сигурно много хора дори нямаше да забележат, че съществува, ако не ми беше направила впечатление ....

Поздрави
Проекта на забраната бе съгласуван с повечето риболовни клубове и отделни риболовци, които се ползват с уважение в риболовните среди, и бе подкрепена на 100%. освен това все още е проект и не е влязла в сила.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от pux »

lachezarnb написа:
pux написа:Колега, дали си "за" или "против" няма никакво значение, след като закона вече е факт! Лошото е, че въпросната промяна не само не беше обсъждана, а дори и не беше спомената от никой, когато тук се дискутираха промените. Сигурно много хора дори нямаше да забележат, че съществува, ако не ми беше направила впечатление ....

Поздрави
Проекта на забраната бе съгласуван с повечето риболовни клубове и отделни риболовци, които се ползват с уважение в риболовните среди, и бе подкрепена на 100%. освен това все още е проект и не е влязла в сила.
Колега, нещо ти се губи нишката на темата :lol: :lol: :lol:. Тук говорим за конкретен текст от закона, който със сигурност не съм виждал или чувал, някъде да е обсъждан! Освен това, закона отдавна е гласуван и е вече в сила !!!
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от smog »

Може би става въпрос за това:

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 1.2012.pdf

И по-точно последните 2 страници :wink:
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
stamen
Мнения: 2269
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от stamen »

smog написа:Може би става въпрос за това:

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 1.2012.pdf

И по-точно последните 2 страници :wink:
Днес разгледах тая проектозаповед, има позитивни неща вътре, има и озадачаващи. Като например как така ИАРА Кюстендил е забранила за риболов всички реки и езера на територията на Нац.парк Рила и Природен парк Рилски манастир, които са в територията на регионалната дирекция. Озадачаващото е, че така се погазват плановете за управление на парковете (и прилежащите наредби), не знам дали юридически една административна заповед може да "надцака" друга...
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от smog »

И на мен ми стана страно за Рила, там парковата дирекция би трябвало да решава.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от pux »

smog написа:И на мен ми стана страно за Рила, там парковата дирекция би трябвало да решава.
Просто са пропуснали втората част на същия пасаж от заповедта за тази година :twisted:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от Д-р Флекс »

Пропуснали са го, но не "просто" така, от безхаберие, а съвсем съзнателно. Апропо, някой спомня ли си, кога беше ликвидирано последното АПК (а някой спомня ли си изобщо какво е АПК) в България? Респективно, къде може да му е на това АПК "кантара"? :D
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от Miro »

Малеее, Докторе колко се чудих и разпитвах когато отидох там за първи път :lol:
lachezarnb
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 20:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от lachezarnb »

pux написа:
lachezarnb написа:
pux написа:Колега, дали си "за" или "против" няма никакво значение, след като закона вече е факт! Лошото е, че въпросната промяна не само не беше обсъждана, а дори и не беше спомената от никой, когато тук се дискутираха промените. Сигурно много хора дори нямаше да забележат, че съществува, ако не ми беше направила впечатление ....

Поздрави
Проекта на забраната бе съгласуван с повечето риболовни клубове и отделни риболовци, които се ползват с уважение в риболовните среди, и бе подкрепена на 100%. освен това все още е проект и не е влязла в сила.
Колега, нещо ти се губи нишката на темата :lol: :lol: :lol:. Тук говорим за конкретен текст от закона, който със сигурност не съм виждал или чувал, някъде да е обсъждан! Освен това, закона отдавна е гласуван и е вече в сила !!!
Опа верно :oops: , ама така става като заседна пред компа, и чета прекалено много и различни теми вместо да съм някъде дето има вода :D

Съжалявам за спама
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Re: Новият ЗРА забранява прибирането на трофейни пъстърви!

Мнение от Markony_RS »

lachezarnb написа:
sentinel написа:По принцип, трябва да има закон за това, кой, какво и защо пуска в реките. И такива, които следят за спазване на закона. Но сме в България - прекрасна страна, в която никой не спазва законите.

Закон си има и накратко казва следното - никой освен държавата няма право да пуска каквото и да било.
Работи се по въпроса.Няколко клуба движат въпроса....
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”