Воблери за сом на Марица

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
1991_fishing
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 11:10
Риболов: шаран,сом,бяла риба

Воблери за сом на Марица

Мнение от 1991_fishing »

Здравейте колеги можели дами кажите какви воблери да купя за Марица,купих салмо серията Hornet освен салмото на какви воблери да пробвам.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от te4osoma »

За един ден във форума искаш всичко да научиш брейй , макари воблери :lol: :lol: :lol:

Аз толко години се мъча да си отговоря на тия твойте въпроси и не мога... :D :D дано тези които знаят да Ни отговорят ...ще чакам и аз 8) :mrgreen: :fish1: :fish11: :fish5:
Последно промяна от te4osoma на Вто Мар 26, 2013 20:10, променено общо 1 път.
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
1991_fishing
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 11:10
Риболов: шаран,сом,бяла риба

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от 1991_fishing »

te4osoma написа:За един ден във форума искаш всичко да научиш брейй , макари воблери :lol: :lol: :lol:

Аз толко години се мъча да си отговоря на тия твойте въпроси и не мога... :D :D дано тези които знаят да Ни отговорят ...ще чакам и аз 8)
Та така е колега отговора е много труден :fish1:
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от fisherman 007 »

И аз ще чакам :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от axel »

Първо и най-основно правило:
За да хванеш сом,трябва да го има в реката :idea: .......ама го нямаа........
Колега,нещо ми се струва,че те мързи,да прочетеш малко,във форума има достатъчно теми с полезна информация......,като цяло мога да ти кажа,че тук в Пловдив си е чиста загуба на време :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
karakolev
Мнения: 344
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 13:03
Риболов: сом и бяла
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от karakolev »

В грешка си, има сом достатъчно, стига да знаеш къде и на какво да го търсиш :wink:
http://www.interargument.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Troli: Защото ЛОВЪТ НА РИБА става с подходящия арсенал за всяка ситуация!
1991_fishing
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 11:10
Риболов: шаран,сом,бяла риба

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от 1991_fishing »

И малко късмет :fish15:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от axel »

изобщо,ама ИЗОБЩО не съм в грешка,имам постоянни наблюдения върху популацията му от 1989г и мога да кажа,че съвсем скоро сомът ще изчезне от реката.Познавам почти всички/някои не са живи-лека им пръст/,майстори на сома.......присъствал съм на бас,как за два часа един от тях ще отиде с въдица и ще се върне със сом 10кила и басът беше спечелен,а рибата беше 12кг.Всички ние можем само да сънуваме,тази популация,която беше.Познавам и много псевдоексперти с две три сомченца на година,даващи компетентни съвети,все едно са големи величия,или пък такива,които го ловят само на търмък и вече са големи разбирачи.Няма как да има сом по реката-зимата го търмъчат,лятото го морят с ток,мрежи,харпуни,а реката постоянно мени ниво и той не може да си хвърли хайвера.След наводнението 2005г в реката влезе доста сом,но ние/включително и аз/ си го изловихме,вместо да го опазим,та въобще не искам никой да ми говори,как в реката си имало сом,такива хора въобще си нямат понятие.....хванат се две риби,на година,чудо голямо,хората си ги хващат за половин час.
П.С.Хващам се на 200лв на бас със всеки желаещ/бил той експерт/,ако ми хване за два часа 10кг,сом на реката. :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от franko »

Ебаси баса :lol: .Ще надъхаш някой токаджия и ще ти вземе парите.
Аз също съм на мнение ,че сома доста се обра по Марица.Факт е обаче ,че още си го има :wink: .
За справка-Коцето Данев :wink: .
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от te4osoma »

ррррррръъъъъъъъцццццц :lol: :lol: ..весела тема :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от bai ves »

Не е само по Марица така колеги, от години, години зимувалните на сома са известни и го изграпват по Янтра и по Искър и тн..... Долните цигани и алчните месари го правят. Но и има въдичари да не казвам имена, които са ИЗВЕСТНИ със месарството си..... БОЙ, БОЙ, Бой. ИАРА нищо не прави по въпроса, що не иде да ги хване. Вече се изтарикатиха с плувки и тройки да са в крак със закона. Бе като ги виждаш, че изтичат и косят ми жули му акта за 5000 лв и да коси на зима паважа. Долна гадна сган , докато не се прекъснат ръчичките на тия ние риби няма да видим.
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Воблери за сом на Марица

Мнение от asp-erman »

Колегата Axel е прав, че сома по Марица е доста кът и мога да заявя със сигурност, че основна вина за това имат токаджиите. Израсъл съм по реката и съм наблюдавал какви ли не методи на бракониерства, но сома винаги имаше добра популация до появата на електронните въдици. Сома няма никакъв шанс срещу тях. В момента това е най–големият бич за реката. Но пък хубавото за реката е, че има много добро възпроизвеждане сома и ако един ден в бъдещето (дай Боже да доживеем до тогава) се сведе до минимум това бракониерство, сома много бързо ще се възстанови.
Ако ученика е готов,учители се намират!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”