Съвет за директен.

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Здравейте колеги, трябва ми малко помощ при избора на директен. Тъй като нямам голям опит при риболов с такава въдица ще съм благодарен за някой съвет. Риболовите който ще правя с нея ще са предимно да не кажа и напълно за уклей, също така и заради спецификата на язовирчето на което ходя ще ми е нужна въдица не по малко от 6м. За сега съм се спрял на ето това https://www.fishing-market.com/shop/pro ... ductID=261" onclick="window.open(this.href);return false;, ако може да каже нещо за нея или пък за нещо подобно в този ценови клас. Благодаря предварително.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от Коце »

Ако ти е за дребни риби, си вземи по-лека. Тази е малко тежка за 6 метрова. Търси под 200 гр.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Най вероятно си прав колега че ми е нужна по лека пръчка, но те имат един голям недостатък - цената. Искам да отбележа че риболова на леко не ми е приоритет и за въдица която ще вадя 4-5 пъти в годината не ми се дават една камара пари.А пък акордчето ми се видя доста лека , съпоставена с предишната ми гега която беше около 400 грама направо си е като перо,така че приемам предложения.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от PAMPASA »

http://www.fishingshop-pike.com/details ... &subcat=25" onclick="window.open(this.href);return false;
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Наистина интересно предложение.
yavor70
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 13:31

Re: Съвет за директен.

Мнение от yavor70 »

Здравей колега ,не обичам да давам съвети но в случая пръчката на формакс е поне едно ниво над второто предложение.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от PAMPASA »

yavor70 написа:Здравей колега ,не обичам да давам съвети но в случая пръчката на формакс е поне едно ниво над второто предложение.
Дали е така :?: - виждал ли си ги наживо двете въдици :?: Сивейдата е с поне два пъти по-малък диаметър в основата (ако че се правят на едно и също място) :wink:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Колега Pampasa от постовете ти разбирам че си имал пряк контакт с дадената от теб пръчка, ако е така дай малко инфо за нея. Реално тегло и дължина с какъв строй е .
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

А като стана въпрос за формакса ето това ми се видя доста интересно, дали Acord i Acord New са две различни въдици или търговците си пишат каквото си ппоискат само и само да си продадат стоката. Тъй като ето тук http://www.bulit2000.com/formax-accord- ... cle20691bg" onclick="window.open(this.href);return false; дават 6 метровия да тежи само 180 грама.
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от ICO69 »

Prangov написа:Здравейте колеги, трябва ми малко помощ при избора на директен. Тъй като нямам голям опит при риболов с такава въдица ще съм благодарен за някой съвет. Риболовите който ще правя с нея ще са предимно да не кажа и напълно за уклей, също така и заради спецификата на язовирчето на което ходя ще ми е нужна въдица не по малко от 6м. За сега съм се спрял на ето това https://www.fishing-market.com/shop/pro ... ductID=261" onclick="window.open(this.href);return false;, ако може да каже нещо за нея или пък за нещо подобно в този ценови клас. Благодаря предварително.
Колега, имам акорда на 6 метра и въдицата е доста добра.Реалното и тегло е 238гр. без тапата. Пръчката е много изпъната и почти няма провисване.Предлага се с 2 върха - кух и плътен, който е точно за уклей.Тежеста на въдицата е съсредоточена в последната секция.Когато ловя уклеи, я махам и останалата част на около 4.60-4.70 тежи точно 86гр.Сега виждам, че има и намаление, което я прави много добър избор.
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Колега ICO69 мерси за подробния отговор , но това с последната секция нещо не ми се нрави тъй като както писах и в началото на темата пръчката ще я използвам в цялата дължина, иначе ще трябва да сложа стола във водата .
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: Съвет за директен.

Мнение от indalo »

Аз лично съм доволен от Формаскса. Ползвам Визаш на 8 метра и мога да изкажа само суперлативи, а Акорда е по висок клас.
Но пък и Пампаса съм сигурен, че не би ти препоръчал нещо не добро.
Тъй че най добре е да пипнеш 2те въдици и да решиш, коя пръчка повече ти приляга на теб. :D
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Съвет за директен.

Мнение от Prangov »

Напълно си прав колега, че е най добре пръчките да се пипнат, но за съжаление предложенета въдица от колегата Pampasa е няма или поне аз незнам къде мога да я пипна
в Пловдив.
yavor70
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 13:31

Re: Съвет за директен.

Мнение от yavor70 »

Относно въпросчето на колегата PAMPASA към мен - да колега виждал сам на живо и двете пръчки и не смятам,че основната характеристика на един директен телескоп е диаметъра,а по-скоро баланса. :wink:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Съвет за директен.

Мнение от Коце »

yavor70 написа:...основната характеристика на един директен телескоп е диаметъра,а по-скоро баланса. :wink:
Да балансираш с 200 гр или с 500 грама, това е въпросът!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”