Кой с каква щека лови???

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от Reptile »

kuzmich написа: ... и при мен няма разлика както съм написал и тези 65гр не са фактор. важен е даунфорса на въдицата :wink:

а твоята е супер честито
По спецификация, моята е клас межу 1.5 и 1.9, но е от 2011-та Моделите са 0.3, 0.5, 0.9 и после са клас ELLITE. А у нас за 2011-та са MATCH07, MATCH09 и после са клас ELLITE има едно отместване в номера. Щеките за 2012-та са по-усилени и за това са с по 40 - 60 грама по-тежки и казват, че това се усещало значително в баланса. Аз 1.9 не съм хващал, та нямам мнение.
Моята я чувствам перфектно за реални 13м.
Щеката ми е без миниудължител чак до 16м, така дойде от Англия, като сега е на 14.5м, защото продадох екстеншъна за 16м.
Garbolino
Мнения: 118
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 20:24
Местоположение: Велико Търново

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от Garbolino »

Maver competition match 1.5 long All round- реални 13м без удължител, модел 2012
match top 4- четири части
power match top4 - три части
2 carp top 4-четири части
cupping kit-три части
два мини удължителя.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от Reptile »

Garbolino написа:Maver competition match 1.5 long All round- реални 13м без удължител, модел 2012
match top 4- четири части
power match top4 - три части
2 carp top 4-четири части
cupping kit-три части
два мини удължителя.
Държа немедленно да обясниш разликата между "match top 4",
"power match top4" и "carp top 4"! Казваш, че power match бил от три части, а шаранският от четири, такова нещо не съм виждал, дай малко повече подробности и линкове да ги видим в нет-а.
Каква е разликата в теглата на тези топ-сети?
1.5 се признава, като най-добър избор за една щека и много пригодна за течение и по-едри риби.
На какви пари се сдоби с щеката, ако не е тайна?!


П.П
Пиши на кирилица, моля.
Garbolino
Мнения: 118
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 20:24
Местоположение: Велико Търново

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от Garbolino »

Топ пауър мач е от три части като първо и второ коляно представляват едно дълго коляно. Щеката е купена от вносителя за България. Като в комплекта влиза 2 мачови и 1 карпов топ4 калъф и два удължитела. Цената не мога да я коментирам във форума.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от MapuaH »

Maver 351 :)
Не съм я вадил от повече от две години от калъфа, но спомням, че беше просто перфектна :) За цената си, когато в купих нямаше равна. Супер стегната, супер баланс. Удоволствие е да се работи с нея.

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
galfii
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 22:07
Местоположение: Пловдив

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от galfii »

Аз съм с ей тази гега:
Maver 501
4 match long - на 5 коляно
2 mathc carp - на 5 коляно
2 match long - на 2 коляно
къпинг на 4 коляно
Винаги кълве един час преди да отида на язовира и половин час след като си тръгна!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от Reptile »

Garbolino написа:Топ пауър мач е от три части като първо и второ коляно представляват едно дълго коляно. Щеката е купена от вносителя за България. Като в комплекта влиза 2 мачови и 1 карпов топ4 калъф и два удължитела. Цената не мога да я коментирам във форума.
Ок! Карповия е от три части, а на другият от 4 части, вероятно, пише carp match, както на моят от 4 части. Именно т'ва е power match топ-сет, а този от 3 части е чисто карпов топ-сет. Този "спор" най-лесно се решава от кантара, който топ-4 е най-тежък е карпов, a другият е power match. Моят power match от 4 части е 127гр, карповият от 3 части е 137гр, а мачовият е под 100гр...такива грамажи бях измерил. Ако се налага ще меря отново за 100% сигурност, но карповия и power match се различаваха с 9-10 гр, това съм сигурен.
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой с каква щека лови???

Мнение от Reptile »

galfii написа:Аз съм с ей тази гега:
Maver 501
4 match long - на 5 коляно
2 mathc carp - на 5 коляно
2 match long - на 2 коляно
къпинг на 4 коляно
Това е чудесно...ма не са ли ти много мачовите топ-5-ци?! :lol: От доста време Ти разправям, че поне една ти е излишна, ама не ми вярваш. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”