Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Колеги,
Четох, четох и зациклих, ......та....

Зор имам и ша стаам спинингист :lol: Ама не всекъв, а морски.

Влезе ми тая муха и на мен в главата и ми наруши душевния мир. На всичко отгоре съм предимно плувкар и от спининг техника и тактика почти нищо не отбирам. Та поради последната причина съвсем не съм готов да хвърля за въдицата повече от 100 лв... Мерак има, ама за по-скъпи такъми първо да фана нещо :lol: :drinkers:

За това и не настоявам въдицата да е нова, ама така и не успявам да се убедя какво точно трябва да търся. Разбрах, че трябва да е по-твърда пръчка и с по-голяма акция от сорта 20-60 и т.н. Съвсем не настоявам и на маркови такъми. Искам да е нещо изпробвано, леко, с добър достатъчно твърд строй, дължина 2.70-3.00 м.

В момента в Раздел Продава тук и в другия форум се въртят няколко пръчки в рамките на горния бюджет, но вече се набълбуках с една нелоша за щука въдица, която обаче ми се види мекичка за морски спининг и ще я продавам.

ТА МОЛЯ ПРЕДЛОЖЕТЕ КОНКРЕТНИ МОДЕЛИ И ВАРИАНТИ за ползвъни от вас здрави спинарки за море:drinkers:
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от Marto »

Аз си мисля, че ако трябва да се ограничиш до 1 пръчка то тя трябва да е нещо като 9-28 беркли чериууд на 2,70. Гледам я за 48 лева. Я кажи обаче какво мислиш да ловиш, с какви примамки? И каква е тая щукарка, дето ти се види мека?

Аз в морето ловя със следните пръчки:
1.8-7 грама 7'6
7-24 грама 8'6
14-28 грама 6'6
20-50 грама 9' за нещо като shore jigging. :lol:

Последната пръчка е типична щукарка, стар модел на серт. Под 100 лева. Но с нея не бих мятал цял ден воблери, че ще ми направи тенис лакът ...
Поздрави
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от mikibg »

Да оптимално е ако се лови с една пръчка да е около 10-30г. на 9 дължина и да е бърза.
Лично аз ползвам 3 пръчки:
8,5 на 5-21г. за по ''нежни'' :D воблери макар ,че я товаря и с примамки до 23-24г ,14см
9,2 на 10-30 в случаите когато ми трябва по -дълга пръчка
8 на 50 г за повърхностни примамки уолкери, попери.
Дължини над 2,90 и горна граница 60г и нагоре по-скоро са по-подходящи за shore jigging.
Кото съвет избирай си по-лека пръчка , защото ще ти се откачи рамото и китката от замятане :lol:
Поздрав
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от nafplio »

mikibg написа:Да оптимално е ако се лови с една пръчка да е около 10-30г. на 9 дължина и да е бърза.
Точно :wink:
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Много благодаря за споделените мнения от знаещи колеги :)

Става дума за риболов от брега с воблери, клатушки и джигове в диапазона 10-40 грама с мерак за лавраци, лефер, баракуди, луцоси и т.н. mikibg ги знае :) - тръгвам по неговите стъпки :lol:

В момента имам една 3 метрова, перфектна за щука, но колега морски риболовец от друг форум ми каза, че е доста гъвкава особено за джиг риболов. Въдицата е сравнително лека, и мята добре блесни №2-№5 - пробвах я на един водоем, но щуката не играеше.

Ето това е триметровата, която имам: Спининг EUROHOLD-Grapho Devil Spin 45 http://mennyiazara.hu/vasarlas/eurohold ... ergeto-bot, купувах я от колега: качествен карбон, дължина 3.0 метра, акция 10-45,тегло 235гр,6 бр широки сикови водачи и подсилена със стоманен пръстен снадка.

Нямам опит с морския спининг и се притеснявам дали ще работи, така че да хване нещо, с воблери от рода на Адажио потъващ например или някой по-тежък пилкер, блесни Алба №2 и №3??

Другата ми спинарка пък е Formax Typhoon Spin 2,40 с акция 20-40 и може би ще свърши работа, на като съм се навил сега за нова отърване няма....

Така в процесът на търсене се спрях за момента на /пак уточнявам - не робувам на марки и "такъми с инвестиционна цел"/:

1. Formax Striker 2,70м, акция 15-45 или евентуално 10-30 http://puffin.bg/index.php?item=592&group=1. Лошото е, че в интернет магазините няма точно тези параметри. Има на 3,00м акция 10-30 и 20-60. Иначе само добри отзиви има за тази въдица...

2. Barracuda BOOGY 2,70м акция 12-40, тегло 165 гр ; карбон 24TC>99% - предлага я колега от другия форум, но нищо не зная за тази въдица - ако има мнения са добре дошли...

3. Shimano Catana CX 2,70м във варианти SCATCX27MH акция 14-40 или SCATCX27H акция 20-50 http://www.riboco.com/index.php?mod=product&show=1896. Не съм ги клатил и вашите мнения са полезни.

Добър вариант май е и OKUMA HEXANA SPIN 2.70 10-35GR http://captainhook.bg/vmchk/Въдици/Спин ... ст/42732_P, но и тя не се намира нещо по интернет магазините, иначе Капитан Кук в София ми е на 2 минути път пеша ама...

И накрая .... колега от форумите ми предлага Sert Еxceed spx - 270.2H, акция 10 - 40 гр http://www.platikata.com/index.php?rout ... ct_id=1373- не зная нищо за тази въдица...

Горе долу това е списъка, лошото е, че фаворитите бързо са свършили :( Имам още малко време до гръцкото море и се надявам да направя правилен избор...

ТА :arrow: Какво да избера :roll:
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от Чичо Веско »

Варианта 10-30 или 10-35 е най-добрия :idea:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от carbolino »

Виж тази.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=57064" onclick="window.open(this.href);return false;
Трудно се намират и цена качество няма аналог.
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

carbolino мерси за предложението, но Lazer Rainbow Spin 3.00м, акция 20-80 на фона на дадените по-горе мнения тази въдица едва ли може да се каже, че "става" за целта. Вероятно е и доста тежка...

Моля те, ако уточняваш нещо за въдицата - прави го на ЛС за да не спамим излишно.
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

А дали Siweida Spin X7, 2.70, 5-25 е съпоставимa като параметри/качество с горните мои предложения - Formax Striker, Barracuda BOOGY или OKUMA HEXANA?

Ясно е, че Страйкъра е най-добър....
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от yuri todorov »

Здравей s4etovod

Jaxon - Variant Pro

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5751" onclick="window.open(this.href);return false;

На 2.70 м. има 2 въдици, с тест 10-32 и малко по тежка - 10-42 гр.
Доста приятни и стегнати пръчки, с нормално дълги ЕВА дръжки и цена до 100 лв.
Смятам че стават за морски спининг от брега, заслужават внимание и ако ти харесат която и от двете да вземеш ще ти върши работа.

В магазина им има и други модели, с подобни характеристики 2.70 #10-30, подходящи за морски риболов от брега - Abu Vendeta или Seika Legacy. Цените им обаче са над 100 лева.

За малко повече парички - 140-150 лв. в магазините има доста други интересни и добри въдици които според мен стават и заслужават внимание.

Успех!
Последно промяна от yuri todorov на Сря Май 15, 2013 14:10, променено общо 1 път.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от jazzmena »

:) ако питаш за Сивейдата, коят продавам - по скоро не.

Аз също смятах да я ползвам за морски спининг, но върхът идва твърде фин и не е тази бърза пръчка, къято търсех. Иначе е лека и здрава. Не знам.... може пък на теб да ти пасне?
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

jazzmena написа::) ако питаш за Сивейдата, коят продавам - по скоро не.
jazzmena е пич - мерси за предупреждението колега :wink: .

Иначе баш за твоята Siweida ставаше дума. Тръсках такива сопи в магазин Щука, на мен щото много не разбирам ми се видяха читави, но явно не трябва да им се доверява човек без изрична препоръка на разбирач!

Ще разгледам предложенията на Юри - той също е спининг корифей и може да му се вярва! :fish15:
s4etovod
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Яну 25, 2006 18:16
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от s4etovod »

Ура :idea: Вече съм горд собственик на Formax Striker 2.70 m. 15 - 40 gr :D . Евала на вносителя!

На първо тръскане пръчката стои много добре, стегната и не е тежка, въпреки каталожните 247 грама.

Аре Йедри гръцки рибиииии идвайтееееее :fish15: :fish15:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг за море 2.70-3.00м препоръки

Мнение от jazzmena »

Честито счетоводителю,
:D
Аз не продавам въдицата на всяка цена. Затова предпочитах този, който я вземе да остане доволен. Това, което ти търсеше е подобно на което аз чаках от въдицата. Тя е лека и с чувствителен връх и би свършила работа в определени условия. Но просто не е за морски риболов. Не е лоша, но просто сигурно трябва подходящите условия.

Успех и да пишеш за успехите с новата сопа.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”