ТОТО СОМ всяка година

ОФФСом
Публикувай отговор
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lubo9 »

Emo-83 написа:
gogopike написа: Емо,Койки участва в Тото Сома.Мисля че е редно да се уточни как е хванат кога,къде и т.н.На Стамболийски не е.Иначе Евала за хубавата риба и респект за пускането. :D
Къде има това условие за казване на мястото.Никога,ама никога не разпитвам за подобно нещо.Ако той някой има желание,ще ми сподели.
Не споря с никой за нищо и не налагам мнение,но за мен лично право е на всеки да не споменава язовира,мястото,воблера или как си е направил такъма.
За мен това си е яз.в Южна Б-я.,малко зад острова и след завоя.Спокойно всеки може да види,там на лунната пътека къде са бучкали.
Я накарайте Троли да разкаже за тигела си или воблера,а Маги за мястото,пък после питайте Койки. :idea:
Е тук грешиш. Условието бе да се каже водоема, воблера, и снимки на пускането. Не ме карай да търся в началото на тотосома
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lubo9 »

етои първоначалните правила.
Emo-83 написа:Кой ще хване най-големия тото сом през 2012г. от всички пишещи във форума :!: :roll:
Записванията започвата от сега....времето тече. :fish12:
Правилата са въдица,свидетели,рулетка или кантар,снимки на язовира и по възможност репортаж.Фотоси от двора на баба ми не вървят. :wink: :D :D
Аз се записах с 10 кинта.
Странични наблюдатели може да играят залагайки(шано-пано)на чужд състезателен кон,но само от пишещите във форума без значение каква религия или дисциплина изповядват.
Залозите се приемат от 1-ви април...деня на лъжата и се казва стоп....3 дена преди Никулден за да се обработят резултатите. :D :P :D :fish5: :fish4:
Победителя прибира всичко и харчи средствата по целесъобразност.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lubo9 »

продължение
LVitchev написа:И никакви снимки с чужди или купени риби ей :mrgreen: :lol: :wink: Трябва точен и ясен регламент.

1.Снимка или клип с рибата.
2.Да има поне 2ма свидетели на снимката или клипа.
3.Сома да е притеглен и да има метър за да се види и дължината.
4.Задължително упоменаване на водоема от които е извадена рибата и панорамни снимки със самата риба и местността в която е снимана "ако се знае".
5.Клип на рибата как се пуска,не се ли види рибата във водата как отплува,рибата не играе :idea: :idea: :idea:
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от LVitchev »

lubo9 написа:етои първоначалните правила.
Emo-83 написа:Кой ще хване най-големия тото сом през 2012г. от всички пишещи във форума :!: :roll:
Записванията започвата от сега....времето тече. :fish12:
Правилата са въдица,свидетели,рулетка или кантар,снимки на язовира и по възможност репортаж.Фотоси от двора на баба ми не вървят. :wink: :D :D
Аз се записах с 10 кинта.
Странични наблюдатели може да играят залагайки(шано-пано)на чужд състезателен кон,но само от пишещите във форума без значение каква религия или дисциплина изповядват.
Залозите се приемат от 1-ви април...деня на лъжата и се казва стоп....3 дена преди Никулден за да се обработят резултатите. :D :P :D :fish5: :fish4:
Победителя прибира всичко и харчи средствата по целесъобразност.
Адаш,прочети внимателно,никъде не пише за името на язовира :idea: :idea: :idea: Снимките на сома,вадене и пускане да са НА язовира и както по.доло е подчертано дебело ......снимки от на баба ми двора - не вървят :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


П.П Да,адаш в моите регламенти които съм написал фигурира,но дали са го одобрили,това беше само предложение :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: това го написах за да няма хора които да са хванали сом на частен водоем и да кажат че е от свободен,за това предложих да се казва името на водоема и да има панорамни снимки !!!!!!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lubo9 »

LVitchev написа: Адаш,прочети внимателно,никъде не пише за името на язовира :idea: :idea: :idea: Снимките насома,вадене и пускане да са НА азовира и както по.доло е подчертано дебело ......снимки от на баба ми двора - не вървят :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Да,адаш в моите регламенти които съм написал фигурира,но дали са го одобрили,това беше само предложение :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Не се заяждам, но до колкото виждам твойте препоръки са приети и трябва да се спазват от тези които са в тотосома.
Както и да е. Просто Койки да каже къде е уловен. Ако не просто не участва в тотосома
Последно промяна от lubo9 на Вто Юни 18, 2013 22:52, променено общо 1 път.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lovo M »

LVitchev написа: Да,адаш в моите регламенти които съм написал фигурира,но дали са го одобрили,това беше само предложение

Абе Любак,има си човек който отговаря за регламента.Кви са тия предложения.....Нека ,,диригента,, да каже. :D :D :D

pancero написа: Абе и тото сомове и мото сомове и збирки ще бъде под мое дирижиране :twisted:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от LVitchev »

Да,но Янкосан написа правилата,а аз се опитах да допълня тези неща и да ги направя така че да не се четат като дявола евангелието и да се намали риска от подмяна и далавера.Дано са ги приели,аз също съм ЗА казване на язовира и мястото,заедно със снимки на местноста за да няма мушингии !!!

Бай Стоене,аз съм направил предложението когато Янко пусна темата.Дали е прието или не,е друг въпрос !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от Emo-83 »

lubo9 написа:продължение
LVitchev написа:И никакви снимки с чужди или купени риби ей :mrgreen: :lol: :wink: Трябва точен и ясен регламент.

1.Снимка или клип с рибата.
2.Да има поне 2ма свидетели на снимката или клипа.
3.Сома да е притеглен и да има метър за да се види и дължината.
4.Задължително упоменаване на водоема от които е извадена рибата и панорамни снимки със самата риба и местността в която е снимана "ако се знае".
5.Клип на рибата как се пуска,не се ли види рибата във водата как отплува,рибата не играе :idea: :idea: :idea:
Любе,не скивах никъде ти да написа на какъв воблер хвана голямата пъстърва.Смятам,че не е редно да изисквате всичко това от който и да е.Аз зная много неща по някаква случайност.Но никога не съм седнал да пиша къде,кога.по кое време и на какви воблери ловите пъстървите на Доспат.
Миналата година Панцера ме ядоса с изказвания,че на Монтана няма сом и реших да му докажа обратното....хвана се за главата,като се струпа цяла Б-я там.
Върхара веднъж ми изпраща хора на Ивито умишлено,та като му го върнах и той рИва.
Внимавай и ти какво искаш с тези поствания на цитати.....да няма после олелеее,какво стана на Доспат.
Това,че Кроки е написал някакъв пост,не значи правила.По същия начин Панцера се опита да се изкара първо откривател на идеята за тото сома,която съм печелил преди....и аз не помня колко години.Тогава нямаше още Янко,ни Курами Янко. :D
Освен това Койки може да каже къде точно се намира този яз. Стамболийски,но както казват политиците....."Като му дойде времето".
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от Emo-83 »

lubo9 написа: Просто Койки да каже къде е уловен. Ако не просто не участва в тотосома
Това няма как да стане и смятам,че е напълно неоснователно.Как така реши,че няма да участва.....в Пазарджик ли го решихте това :!: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от koiki »

gogopike написа:Емо,Койки участва в Тото Сома.Мисля че е редно да се уточни как е хванат кога,къде и т.н.На Стамболийски не е.Иначе Евала за хубавата риба и респект за пускането. :D
Момчета сома го хванах на кльонк на каракуда.Дълбочината на стръвта беше
на 4 метра,а дълбочината на язовира 25м.,температурата на водата 21гр., около 18.20ч. на 15 юни.Рибата дойде от страни и налапа веднага.
Ударът беше зверски с отвиване на аванс.
Борбата продължи около 15мин.с влакно 0.40
Рибата тежеше 19,5кг. и дължина 1,50м.
Беше пълна с хайвер.
Колкото до язовира не мога да кажа.
Ако на някой му е интересно още нещо да пита.
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lubo9 »

Emo-83 написа:
lubo9 написа:продължение
LVitchev написа:И никакви снимки с чужди или купени риби ей :mrgreen: :lol: :wink: Трябва точен и ясен регламент.

1.Снимка или клип с рибата.
2.Да има поне 2ма свидетели на снимката или клипа.
3.Сома да е притеглен и да има метър за да се види и дължината.
4.Задължително упоменаване на водоема от които е извадена рибата и панорамни снимки със самата риба и местността в която е снимана "ако се знае".
5.Клип на рибата как се пуска,не се ли види рибата във водата как отплува,рибата не играе :idea: :idea: :idea:
Любе,не скивах никъде ти да написа на какъв воблер хвана голямата пъстърва.Смятам,че не е редно да изисквате всичко това от който и да е.Аз зная много неща по някаква случайност.Но никога не съм седнал да пиша къде,кога.по кое време и на какви воблери ловите пъстървите на Доспат.
Миналата година Панцера ме ядоса с изказвания,че на Монтана няма сом и реших да му докажа обратното....хвана се за главата,като се струпа цяла Б-я там.
Върхара веднъж ми изпраща хора на Ивито умишлено,та като му го върнах и той рИва.
Внимавай и ти какво искаш с тези поствания на цитати.....да няма после олелеее,какво стана на Доспат.
Това,че Кроки е написал някакъв пост,не значи правила.По същия начин Панцера се опита да се изкара първо откривател на идеята за тото сома,която съм печелил преди....и аз не помня колко години.Тогава нямаше още Янко,ни Курами Янко. :D
Освен това Койки може да каже къде точно се намира този яз. Стамболийски,но както казват политиците....."Като му дойде времето".
Емо, първо за пъстървата - не учавства в тотосома, но я хванах на салмо миноу 6см, цвят виол/по пазарджишки/. За сомовете на Монтана са виновни първо Ламбов, че отиде и хвана, след това че ми каза на мен а след това че моя партньор каза на Пазарджиклий.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от xaznata »

Освен това Койки може да каже къде точно се намира този яз. Стамболийски,но както казват политиците....."Като му дойде времето".
Точно така :D .А не после да ми висът на у..я докато си тропкам щото сабален съм фанал и ме следват цел ден .Койки си е хванал снимал и пуснал .Значи си е в играта. :)
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lubo9 »

xaznata написа:Освен това Койки може да каже къде точно се намира този яз. Стамболийски,но както казват политиците....."Като му дойде времето".
Точно така :D .А не после да ми висът на у..я докато си тропкам щото сабален съм фанал и ме следват цел ден .Койки си е хванал снимал и пуснал .Значи си е в играта. :)
Явно правилата са за простолюдието а за ДРУЖКИТЕ те не важат. Божо и Базата казаха и воблера и язовир, Дамян показа и воблера и язовира. Нека тогава модератора каже какво да се оповестява. Само да допълня че може да се хване сом на Ебро и да се брои за нашенски. Ай честито на правилата.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
Аватар
lovo M
Мнения: 455
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 5:51
Местоположение: мадрид
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от lovo M »

lubo9 написа:Само да допълня че може да се хване сом на Ебро и да се брои за нашенски
Е не-е задъжително на Ебро. :D Има и други платени гьолове. :D :D :D


Еми нека да се знае какви са правилата.Мене също ме интересува регламента....щото Янко ме-е изрисувал в зелено :D а аз исках освен това , да съм и участник.Та като дойда в БГ-то, и изпраскам големия,да правя ли снимки на воблера и язовира,или само на 84-килограмовият сом. :wink:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Аватар
koiki
Мнения: 390
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 9:25
Местоположение: София

Re: Отчети от риболова през 2013 г.

Мнение от koiki »

Emo-83 написа:
lubo9 написа: Просто Койки да каже къде е уловен. Ако не просто не участва в тотосома
Е как да участвам с това бебе.Хванати са много по големи риби,а не знам да има награди за 2-ро място ,а в края на сезона сигурно ще съм последен.
С тая риба не участвам,просто ви го казвам,като инфо.
Дори да бях хванал 80кг. и да знам,че ще спечеля тото сома пак нямаше да кажа.
Този язовир съм го зарибявал с сом 3 пъти сам с мой средства без никой да знае освен
около 5 човека,които не са рибари.Също още един човек от форума го е зарибявал преди много години и за това не мога да кажа.
Всеки на моето място би постъпил по същия начин и за това не се притеснявам от нищо :fish5: :fish3: :fish15:
РИБОЛОВЪТ УДЪЛЖАВА ЖИВОТА
Публикувай отговор

Обратно към “СомОФФ”