Спининг за морски риболов от лодка

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
mitq
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юни 11, 2013 15:13

Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от mitq »

Здравейте,
Имам въпроси към притежателите на риболовни пръти от моделите
Tubertini Exodia Evolution дължина 3,30 акция 20-125 грама.
Tubertini Vertigo дължина 3,30 акция 20-125 грама.
Каква е разликата между двата модела?
Подходящи ли са, за морски риболов от лодка?
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от mikibg »

За риболов от лодка повече от 2.40 макс 2,70 дължина не ти трябва,а и акция над 60 г също т.е. тези пръчки които си изброил не стават.
Поздрав
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от Мънцата »

mikibg написа:За риболов от лодка повече от 2.40 макс 2,70 дължина не ти трябва,а и акция над 60 г също т.е. тези пръчки които си изброил не стават.
Поздрав
+1 :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от nkolev »

С горното мнение на колегите "mikibg" и "Мънцата" не съм свсем съгласен. Считам, че нормалната дължина за риболов от лодка е различна според метода:
1. при чепаруване поне 3 м. с тест по-голям от 50 г., защото иначе долните куки на чепарето остават далеч.
2. при тролинг - дължина от 2,4 - 3 м. и по-малки тестове ~ 30 - 60 гр. с параболичен строй.
Това е лично мнение, което за себе си съм подкрепил с достатъчно опити с пръчки дълги по 4 метра за чепаре (много изморяват ръката), пръчки 2.7 метра на 10-30 гр. за чепаре (прекалено мека и къса, за тролинг става, но отново е къса и мека), пръчка 3 метра до 14 гр. за чепаре (твърде мека, но същата за тролинг на паламуди е много добра (нещо акцията и не отговаря)).
За конкретните прътове във въпроса - личен опит с тях нямам, но ако отговарят реално на горен грамаж 120 гр. са си колци и за тролинг не са добър избор.
НДК
mitq
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юни 11, 2013 15:13

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от mitq »

Благодаря за бързите и компетентни отговори, съгласен съм за дължината до 3,00 метра но акция от 30-60 гр. ме притеснява. За чепарене на сафрид в района на Приморско- Маслен нос-Коракя-Аркутино използваните олова са от порядъка на 80-100гр. За чернокоп 100-130гр, защото има вятър, течение, дълбочините са 30+метра, понякога и плаващата котва не помагат да стигнеш дъното, като добавим и еластичноста на плетеното влакно+ рибата.........
За тролинг на воблер нямам мнение, миналата година ми беше първата на такъв риболов , така че изцяло ще послушам съветите ви, очаквам мнения и конкретни предложения при избора на риболовен прът.



Поздрави

п.п Ако някой има непотребен риболовен прът от моделите
Tubertini Exodia Evolition дължина 3,30 акция 20-125гр
Tubertini Vertigo дължина 3,30 акция 20-125гр
Проявявам интерес да го закупя. тел.0887819536
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от mikibg »

Здравей
Когато ловиш от лодка с чепаре ти не натоварваш въдицата както при замятаме таке ,че няма проблем да е с по ниска акция. Ако искаш не приемай нашите съвети но към въдиците към които си се насочил няма да ти е '' конфортно '' :D при риболова . АЗ ползвам от години 2,70м. на 30 г. за тролинг , чепарета, товаря е с пилкери 100г и нямам проблеми.Някой ден и ти ще стигнеш до този изводи :lol:

Поздрав
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от nkolev »

Mitq, колегата mikibg е прав
Наистина при риболова от лодка не се товари толкова пръчката, но при реални 30 гр. максимална акция на пръчката идва меко. Но 3,30 м. с голяма акция си е кол и ще те уморява много. Единствения компромис е ако си решил да го ползваш по-често за чепаруване от бряг (скали) с тежки олова и не ти се купува още една пръчка.
НДК
mitq
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юни 11, 2013 15:13

Re: Спининг за морски риболов от лодка

Мнение от mitq »

Здравейте,
приемам съветите ви, за което благодаря. В горния си пост съм изложил условията при който ще се използва въдицата.
Приемам мнения и съвети за конкретен риболовен прът за чепарене от лодка.
Не е проблем да закупя и втори прът за тролинг, просто ме насочете към подходящата въдица за влачене на воблери, тука нямам никакво мнение по-въпроса така че изцяло се доверявам на вас.



Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”