Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от don_misho »

Въпреки,че почти няма вода в пъстървовата ни рекичка, успях да излъжа една красавица днес! :)

Изображение

Изображение

Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от quietriot »

Мише до септевмри ич няма да остане вода бре , ще трябва да и сипваме.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Fisherman66 »

Баси!... така беше и през май .... :shock: .... ма риби си имаше.... и все от тоя калибър .... :wink: Мише, Майстор си! .... и на воблерите, и на рибите.....
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от don_misho »

Тео,през май беше мнооооого по-висока от сега, баси толкова ниска не бях я виждал! Вировете ,които бяха по два метра дълбоки сега нямат и метър! Бързеи вече няма, само локви и камъни е цялата река. :( Представям си какво ще стане до септември Васе!
Чак март догодина ще ходя там пак.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от quietriot »

don_misho написа:Тео,през май беше мнооооого по-висока от сега, баси толкова ниска не бях я виждал! Вировете ,които бяха по два метра дълбоки сега нямат и метър! Бързеи вече няма, само локви и камъни е цялата река. :( Представям си какво ще стане до септември Васе!
Чак март догодина ще ходя там пак.
А не може д ане закрием , те рибите са там по вирчетата , сега дори е по тъшак да я намамиш да вземе
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от naso »

Воблерчето е добро и е провокирало рибата
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от don_misho »

quietriot написа:
don_misho написа:Тео,през май беше мнооооого по-висока от сега, баси толкова ниска не бях я виждал! Вировете ,които бяха по два метра дълбоки сега нямат и метър! Бързеи вече няма, само локви и камъни е цялата река. :( Представям си какво ще стане до септември Васе!
Чак март догодина ще ходя там пак.
А не може д ане закрием , те рибите са там по вирчетата , сега дори е по тъшак да я намамиш да вземе
Бе и аз заложих на тая логика ама локвите празни,тая я излъгах на оня вир дето ми скачаха в краката.Къде са се изтеглили нямам идея.Вървях 5 км. нягоре ни вода ни риба.
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Кърцата »

Малко риби и от мен.

Изображение

Изображение

Изображение

След десетина подобни риби ме изненада ето тоя хубостник:

Изображение

Досега кефал на туйчване не бях хващал.
Реших да сменя воблера и избрах най-големия от кутията. Правилна стъпка!
Рачевка!

Изображение

Изображение

Изображение

Кой откъдето:

Изображение

За десерт избирам сладък цвят:

Изображение

Рачев, ку са спреш за малко на място, ша та стигна! Проблема е, че не спираш... :cry:
Asen Ra4ev

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Asen Ra4ev »

Кърцата написа:Рачев, ку са спреш за малко на място, ша та стигна! Проблема е, че не спираш... :cry:
Ку са спра требе а гониш Михаля... :lol: .жив и здрав!
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от stiga »

Евала за рибите момци, аз вчера едва отървах капото, за пет часа имах само един удар, който за мое щастие
успях да реализирам, а реката една ниска и бистра, не ви е работа.
Ето и рибката:
Изображение
Изображение
Надявам се в Събота да успея на реванша :wink:

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Кърца представил си се подобаващо с тази балканиада и дон Мишо също :)

Аз миналата седмица успях да открадна два три часа и да се потопя в хладните води на някоя планинска река. Жегата долу в ниското беше непоносима и докато вършех служебната работа само в мислите ми беше момента, когато ще мога да помятам примамките сред планинските дебри. Едвам се дишаше в ниското, но когато дойде моментът изкачвайки се нависоко гледах как въздухът започна да става приятен за дишане :) Стигнах до реката, а тя нежно виеше своята снага сред гъсти гори и накацали големи камъни във водата. Спретнах багажите и за нула време се слях с обграждащата природа и оставих водата да облива краката ми, а аз с надежда за петниста риба се понесох по течението. Реката една красива и осеяна с укрития за петнистите рибоци, които виждах на моменти как се прокрадваха зад някоя камък и като светкавици се изстрелваха в укритията.

Изображение

Малко по-нататък стигнах и до златния вир, след който пъстървите вече навестяваха примамките, докато преди това само проследяваха с интерес играта им, но дотам.

Изображение

Закачи се и първата рибка, която веднага беше кепчосана с новия ми кеп, подарък от Мариян (за което специални благодарности). Работи безотказно :mrgreen: Само да ги има петнистите красавици. Примамките, които ползвах бяха въртящи блесни с премачкани тройни куки. Воблерите им изглеждаха явно страшни във водата, защото или бягаха пъстървите или имаше слаби атаки, за разлика от блесните. Какво му трябва на човек. Прохладна река, уникална природа и уловена пъстърва, която след снимка бе върната обратно в ловната й територия.

Изображение

Изображение

А гледките не спираха пред погледа. Какви само красоти е създала природата и ме кара да се замислям колко крехко е всичко и колко лесно се унищожава с един замах на ръката. Дано повече хора да разберат в какво приказно място е България откъм природа и дадености и дано да се замислят за това, защото в противен случай тази красота остава в историята, а е хубаво да могат да се докоснат до нея и други риболовци, туристи или хора обичащи природните красоти.

Изображение

Изображение

Изображение

По едно време толкова се отдалечих от цивилизацията, а и стана сумрачно. Тъкмо място за четири лапи, хайванчетата на бат Димо. Тях не видях и добре, но пък чакал се обади не далеч от мен и ме караше да се озъртам на всички страни. Единствените обитатели, които видях бяха балканките, които или прибягваха във вировете или се стрелкаха към подадената им примамка :)

Изображение

Изображение

Изображение

Пъстървите не бяха от големите, независимо, че и такива си прокрадваха като сенки сред пенливите вирчета. На моменти спирах да наблюдавам как стоят две три пъстърви обърнати към течението и чакат какво ще им донесе днешния ден в менюто. Страхотни създания. За да ги има, трябва да ги пазим. Много са хората, които милеят за природата и в частност за балканските пъстърви, но уви не всеки си дава сметка колко лесно може цяла еко система да се разсипе за нула време, задоволявайки кулинарни капризи.

Ето Ви още още кадър от страхотното място, на което бях.

Изображение

Там при дървото имаше хубава пъстървуна, но друг път ще се пробвам с презентация на примамката :)

Тричасовият риболов приключи с няколко извадени пъстърви в нормата, които са върнати обратно в студената вода, като за хванати с кеп и с предварително охладена ръка. Куките са с премачкани контри. Куката се откача без проблем за непросветените. Чувствах се зареден и емоционално окрилен. Реката беше жива, а това правеше мен още по-жив. Задружно трябва да се опитваме да съживяваме и други приказни кътчета.

Поздрави и наслука :)
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Кърцата »

Павка, отново невероятни красоти!

Asen Ra4ev написа:
Кърцата написа:Рачев, ку са спреш за малко на място, ша та стигна! Проблема е, че не спираш... :cry:
Ку са спра требе а гониш Михаля... :lol: .жив и здрав!
Бе ти се спри, Михаля по имам шанс да го стигна... :lol:
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от suhia_ribar »

Привет на всички,приятно ми е -Михаля... :)
https://www.youtube.com/watch?v=btHC2qFrV8M" onclick="window.open(this.href);return false;
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”