Кутийка

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Кутийка

Мнение от wertus »

Нина, хубави цитати си ни дала, ама ще ти цитирам жена ми какво ми рече като прочете постовете ти - Добре че не си от една и съща кутийка с Оскар Уайлд, щото тогава нямаше да припкат край нас дъщерите ни... :wink: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
П.П. Виж ми подписа, разгледай и имаш една по желание подарък от нас, когато я поискаш !
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Колко хубави неща правите!!!
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Кутийка

Мнение от wertus »

Ти виждаш нещата и питаш "защо?". Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?""
Джордж Бърнард Шоу
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Bistraki
Мнения: 1823
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 14:35

Re: Кутийка

Мнение от Bistraki »

Миналия път като бях тука, нямах сили да чета много. Сега на втората страничка ми се стегна гърлото. Къде от тъга, къде от красота...
'Worry is a waste of emotional reserve.'
Ayn Rand
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Балада за Редингската тъмница

.....
Но чуйте всеки е убивал
любимата жена -
един с отровно нежен поглед
друг с думичка една,
страхливецът с целувка кротка,
а смелият с кама.

Убиват, докато са млади,
убиват в старостта, едни със златото погубват,
а други с похотта,
добрите само с нож си служат,
че бърза е смъртта.

Обичал дълго или кратко,
взел много или дал,
убил и лекичко въздъхнал
или сълзи пролял -
убива всеки туй що люби,
не всеки е за жал.

Не всеки тръгва към бесило
с качулка на глава
и с клуп на шията трепери,
пристъпвайки едва,
за да увисне в тъмни бездни
минута след това
....

Лежи в тъмницата край Рединг
един злочест човек,
със зъби ръфа го саванът,
макар и твърде лек,
лежи под огнена завивка,
без име, без ковчег.

И ще лежи, додето Господ
го призове оттам,
излишни са случайни сълзи,
въздишките от срам -
убил е своята любима,
затуй умрял е сам.

Но чуйте всеки е убивал
любимата жена -
един с отровно нежен поглед
друг - с думичка една,
страхливецът с целувка кротка,
а смелият с кама.

Оскър Уайлд
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Сенки

На тъмна нощ часът. Аз гледам откроени
две тъмни сенки: там, зад бялата завеса,
де лампата гори, в поле от светлина,
две сенки на нощта. . . Сами една пред друга,
сами една за друга в жажда и притома,
там - сянката на мъж и сянка на жена.

Мъчително глава се към глава навежда, -
те няма да се чуят: искат и не могат.
Те шепнат може би - от що се те боят!
Напрегнато ръце се към ръце протягат
и пак се не докосват! Искат и не могат. . .
И пак, един пред друг, един за друг стоят.

Те шепнат може би, но може би и викат,
но може би крещят; - те няма да се чуят,
две сенки на нощта, през толкоз светлина. . .
Те няма да се чуят, ни ще се досегнат,
сами една за друга в жажда и притома,
те - сянката на мъж и сянка на жена!

П.Яворов
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

....На самия тезгях между отделните преградки за хартиени салфетки, процепите за монета на джук-бокса, солта, черния пипер и кечъпа бяха наредени пасти под големи похлупаци от пластмаса. Където имаше място, стените бяха богато облепени с календари и афиши с най-невероятни, бляскави момичета с напомпани гърди и тесни ханшове — блондинки, брюнетки и червенокоси, винаги така развити в бюста, че ако съди по основния интерес у художника и зрителя, някой посетител от друг животински вид би могъл да заключи, че детеродното огнище у хората се намира в млечните жлези.


Джон Стайнбек
"Безпътният автобус"
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
Lemuria
Мнения: 683
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 10:09
Местоположение: София

Re: Кутийка

Мнение от Lemuria »

Най-висшият пример за деен човек, който обединява изключителна целенасоченост на действието с неговата изключителна значимост, е стратегът. Целият живот е война, следователно битката е синтез на живота. А стратегът е човек, който си играе с човешкия живот, както шахматистът с шахматните фигури. Какво щеше да стане със стратегът, ако се замислеше, че всеки ход на неговата игра носи мрак на хиляди огнища и скръб на три хиляди сърца? Какво щеше да стане със света, ако бяхме човечни? Ако човекът наистина чувстваше, нямаше да има цивилизация. Изкуството е убежище за чувствителността, която действието е трябвало да загърби. Изкуството е Пепеляшка, останала вкъщи, защото така е трябвало.

Фернанду Песоа
“Книга на безпокойството”
http://www.youtube.com/watch?v=2SaFL1ss80k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Valentina
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:45
Местоположение: Стара Загора

Re: Кутийка

Мнение от Valentina »

Как започват разделите?

от Мая Дългъчева

Първо тръгва мечето, на което един ден му пада крачето, а след него и двете кафяви очета – стъкълца се оказват, зашити с кончета. Няма кой вече твоите тайни да слуша, няма кой в тъмнината до теб да се сгуши. Първо тръгва мечето и с носа научаваш колко пари за първи път да се прощаваш.

Ала още си елф, още пърхаш невинно и сънуваш в сияйния мед на пчелина...
После баба, която садеше лалета и те возеше в приказки с пъстра карета изведнъж сам-сама е леха разцъфтяла – спи в лалетата - мъничка, тиха и спряла сред каретата, синя пътечка избрала… В тази приказка баба не ще да те вземе - тропаш с крак и се сърдиш на всички големи! И с юмручета кратки ще строшиш гардероба – две забрадки, догадки – това ли е “Сбогом”? Върху хляба – свещичка мига с огънче слабо и ти сочи – звездичка е станала баба. Как ще става звездичка, без дори да помаха!? Научаваш, че “Сбогом” е бодили в стомаха....

После някой приятел, ей така, те предава - за броени стотинки плюс махленска слава... И в минути броени онзи сняг в твойте вени трупа, трупа, затрупва сто игри споделени... Две светулки в окото – светлинки вкаменени, се търкулват в тъмата, дето гъста извира, спира плавното лято, топлинката ти спира. И с чукчета звънливи – чук-чук! - пулсът забива сто пирона лютиви в кръвта доверчива – закована е вече – не бълбука, а тлее... Научаваш – далече твойто детство живее. И поемаш натам, дето ставаш голям.

А тогава – тогава любовта те предава. Почва тъй, неусетно, не е никак конкретно – разрешаваш задачи, но на филми не плачеш, храбро скиташ из мрака, ала елфи не чакаш, Дядо Коледа, ех – това старче лъжливо, през комина обратно яко дим си отива – научаваш: мечтата с кош пари се купува, а съня на пчелата... Нека друг го сънува!

После – имаш усмивка, ама смях в нея няма. После – имаш завивка, но не стига за двама. После – мудни камили – се тътрузят неделите, в тежки гърбици скрили тежестта на разделите. И така си пустинен - с онемели пчелини... И така си пораснал, че почти си угаснал.
Как започват разделите? Първо тръгва мечето... А след него, невидимо, си отива детето.
А тогава... Тогава – я, отде те закача едно тайно хлапенце, търпеливо юначе? Под лъжичката шепне и блещука с лунички - абе някак отнякъде те гъделичка! Абе някак и някъде те очаква послушно, а насън вместо Мечо идва то да те гушне. И насън, вместо баба, то те вози с карета до поляната с елфи, лазур и лалета...
Потърси, намери го – след последното дирене научаваш: разделите свършват с намиране.
Hяма пряк път до мястото,на което си заслужава да идем.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Кутийка

Мнение от Itso »

Благодаря :)
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Любовта е винаги ценна, откъдето и да идва. Сърцето, което затуптява бързо, когато се появиш, очи, които плачат, когато си отиваш - това са неща така мили, така скъпи, срещат се толкова рядко, че човек никога не бива да ги пренебрегва.

Ги дьо Мопасан
"Мис Хариет"
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Поради някаква прищявка на криволичещия си разум, жените са свикнали да виждат у даровития човек само недостатъци, а у глупака - само достойнства; те са изпълнени с най-голяма снизходителност към достойнствата на глупака, защото духовно извисеният човек не може да им осигури достатъчно наслади, които да ги обезщетят за несъвършенствата им.

Оноре дьо Балзак
"Шагренова кожа"
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
laplandetza
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 13:43

Re: Кутийка

Мнение от laplandetza »

Това незнам как се вързва тук, но да споделя. До сега не ми се е случвало , без препоръки , или да познавам даден човек да помагам. Е , случи се , едно португалче, умно момче, високо образовано, подлъгано от разни обстоятелства и сравнително прости хора се нуждаеше от поимощ, помогнах както можах , сега човека се окопити и вече канализира способностите и енергията си, а аз знам , че рискът беше абсолютно оправдан :D Също знам , промених съдбата на човек с по големи способности от мен и за туй имам поредното запазено място в „ рая„ :lol: :lol:
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Кутийка

Мнение от nina »

Лапи, и аз не знам какво да ти кажа,освен,че се зарадвах на прочетеното. И се сетих за това:


Зова смъртта. На този свят съм сит:
достоинства - родено лицемерие,
нищожества, придаващи си вид,
и гаврата с човешкото доверие

и с чест удостоени подлеци,
и с девственост търгуваща нечестност,
и силата в ръцете на скопци,
и съвършенство в мрак и неизвестност,

и с вид на вещ, на сведущ глупостта,
и в глупост обвинена прямотата,
и творчеството с вързана уста,
и истината в служба на лъжата.

Отдавна бих напуснал тази кал,
но друже мой за тебе ми е жал.

Шекспир
сонет 66
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
laplandetza
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 319
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 13:43

Re: Кутийка

Мнение от laplandetza »

Ееех, Нинче , ако бях с поне десетилетие или 2 по млад............, умно момиче си!Аз съм идеалист човек, възпитан съм така, получил съм такова познание във вековната ни традиция. За нас е важно да сме в полза на едновремено можещите, знаещите , достойните, така възпитавам и децата си , и това опитвам да обясня на всички около мен, всички които биха го разбрали :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”