"Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от bai ves »

:lol: Да си ебе мамаро Стояне ! Добре си образовал хората :mrgreen:
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Zander »

Класиране "Купа Николай Киров" 2013 г. - р. Тунджа

1. Стефан Минчев - 6260 т.
2. Пресиян Конярски - 6100 т.
3. Стефан Стефанов - 3840 т.
4. Нелко Мирчев - 3100 т.
5. Николай Куюмджиев - 2300 т.
6. Ясен Петров - 1720 т.
7-8. Алеко Дянков - 1620 т.
7-8. Стамен Дулевски - 1620 т
9. Злати Крумов - 1500 т.
10. Симеон Иванов - 1400 т.
11. Димитър Пеев - 1120 т.
12. Бончо Янков - 1100 т.
13. Павел Павлов - 870 т.
14. Мартин Дулевски - 830 т.
15. Емануил Манов - 780 т.
16. Сашо Ладовински - 770 т.
17. Даниел Йорданов - 550 т.
18. Любчо Василев - 500 т.
19. Иван Клинчев - 430 т.
20. Красимир ........ - 420 т.

Останалите участници получават по 50 т. за участие.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Мунчо »

HAPPY FINE написа:.. Тези двамата на снимката до него, лично ги учих на тази река, по тези места, точно преди три седмици ...
Стоянчо, колегите ще трябва вече да се обръщат към теб с "Мастър"... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от баш майстора »

Zander написа:1. Стефан Минчев - 6260 т.
2. Пресиян Конярски - 6100 т.
Стефане,
Усещаш ли как младата смяна ти диша във вратлето? :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Zander »

баш майстора написа:
Zander написа:1. Стефан Минчев - 6260 т.
2. Пресиян Конярски - 6100 т.
Стефане,
Усещаш ли как младата смяна ти диша във вратлето? :wink:
Малкия много напредна в последната година! Радвам се много за него! :D
Надявам се и аз да съм му помогнал за развитието...
Браво още веднъж - все напред и нагоре му пожелавам да върви!
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Алеко »

Групата ни пристигна на реката още в петък. В Елхово се натъкнахме на това:
Изображение

След като Иван и момчетата се настаниха в лагера, тръгнахме на разузнаване. Успях да хвана две щуклета, от които само първото беше за снимка, близо 40 см.
Изображение

Хванах и едно маломерно кленче. След това се стъмни. На другата сутрин, на втората тренировка ковнах един хубавец, 39 см, 690 г.
Изображение
Изображение
Изображение

Добро състезание се получи, макар че още в началото на първия тур се контузих гадно, стъпвайки върху два пирона, стърчащи от една дъска, захвърлена в гората. Превързах се с бинт от аптечката на колата, след като хижарката ми даде йод и риванол да си промия дупките.
Подир това докоцуках до едно обещаващо място, където предния ден на тренировката бях извадил две щуклета. На състезанието там хванах два клена.

Изображение
30 см

Изображение
26 см

Повече удари за този ден нямах.

Затова пък Ясен Петров хвана пред очите ми един хубав дебелак - 40 см и 720 гр.
Изображение
Изображение

Вторият тур започна тегаво. Час и нещо нямах пипане. Но тогава стана тя, кват стана. От един висок бряг пуснах дълбоко газещ воблер по течението. Задържах го на около 20-тина метра разстояние и изведнъж нещо го тресна. Оказа се скобар, 36 см.
Изображение

Групата ни, състояща се от Иван, Ясен, Данката и моя милост, се премести на друго място, където първо Ясен се разписа с хубав клен, 30 см.
Изображение

Аз пък хванах един простак, 22 см.
Изображение

Това бяха рибите на състезанието.
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от karidata »

Мдаа получи се много добра среща и състезание в което и не съм се съмнявал.В петък сутрин се отправих към места на горе по течението за да видя как е хавата.Още на първото място в бързей ме взе 40 сантово расперче,след това хванах костур,щука,клен и за капак ми удари мерно сомче 70 санта.
Изображение
релиизнах го бързо и доволен се отправих към лагера.На другия ден преди състезанието също се разходихме да половим.Имах як удър и навиране в подмол на мепс лонг каст 3.Почаках нещо да се размърда но не и не,накрая ми писна и напънах линията и скъсах.По късно дъпнах една щучка 40ка,костур около 20санта,клен 27 см и малко преди да си тръгнем распер 60 санта 1,6кг на самоделка.
Изображение

Изображение

Изображение

Отново бях доволен и след като Митака ни почерпи със студена бира се отправихме към базовия лагер.
По време на състезанието нямах тази слука и хващах само маломерки.
Поздравления на Стефко Търновски за стахотния разпер на Пресиян за 80 сантовия сом и естествено на Зандера който през втория манш търсеше основно сом и за оставащия един час нацепи кленовете и дръпна пред Пампо.
Абе арно си беше,дано се видим по скоро.Поздрави
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
pampo98
Мнения: 261
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 23:04
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от pampo98 »

Накратко и от мен...
Получи се страхотно състезание, с доста емоции и капитални риби. Нашата групичка, състояща се от мен, Сашо Пича94 и Ники Джазмена, пристигна още в четвъртък по обед. Още с пристигането зарязах багажите и започнах с риболова... 10-тина мятания и улових първата риба - расперче около нормата:
Изображение
Тео Фишърмена ни беше на гости и с него поехме нагоре по реката. Тактиката беше проста - хубаво облавяне на местата с тежки блесни. Докато настигна Тео, той вече беше надърпал няколко риби, след това продължихме риболова. Два пъти вдигам клен около 50-те сантиметра, но само удряше блесната без да отваря уста. До вечерта хванахме още по някоя риба и се оттеглихме към скарата за заслужена почивка. В петък нещата бяха почти същите, с малката разлика, че следобед заваля дъжд, който активизира рибите. Имаше удари на едри, извадих 47 сантиметров клен, също така закачих един между 60 и 70 сантиметра, но останах само с отворена уста и изправени тройки на воблера...
Дойде ред на състезанието! С Джазмена започнахме от един бързей, където той извади първата щука, а аз клен и маломерен распер. Спуснах се надолу по бързея, където надърпах още мерни кленчета. Проходимите места свършиха и бях принуден да слезна около километър надолу. Там намерих привидно плитък бързей със стърчащи камъни. Още с първото мятане блесната се заклещи между някакви камъни и понеже беше моя изработка и един вид "уникална", реших, че няма да я оставя в реката. Още с първата стъпка във водата осъзнах, че не е чак толкова плитко, а докато стигна до блесната вече бях нагазил доста и се държах за камъните, за да не ме отнесе течението. Мисията се оказа успешна! Тъкмо се чудех как ще ми се реваншира тази блесна, стигнах до течение, удобно за пресичане, защото знаех, че отсрещните места не са облавяни. Така и беше. Започнах пак с кленчетата и расперчетата, нагазил до кръста във вода, докато при едно от извозванията на блесната нещо не я спря. Веднага последва засечка и рибата побесня. Реших, че съм закачил хубав распер, докато не се вдигна до повърхността и не видях, че е хубав сом. Тук е момента да спомена, че ловя с лайт пръчка с тест 2-10гр. и борбата с такава риба и такъв такъм си беше приключение! Но пръчката се представи отлично и измори рибата бързо. След 10-тина минути сомът беше на брега. Обзе ме адреналина и с треперещи ръце се опитах да го снимам като от 5 снимки само една не беше размазана :D :

Видях Сашо наблизо и го извиках, за да ме снима с рибата:

Изображение

Изображение

Премерихме я и излезна цели 80 сантиметра. Най-приятното за мен беше, че я улових на самоделната блесна, за коята само преди час бях влизал да вадя! Останах доволен и с този улов риболовът ми за деня приключи.
На следващия ден отидохме на друго място. Продължих да упорствам на същата блесна и със същата тактика с газене до отсрещния бряг. Резултатът не закъсня! Почнах да скубя кефал след кефал.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След около 2-3 часа ми омръзна и реших да сменя мястото. Нагазих в един бавен вир, където ударих най-големия ми кефал за състезанието - 42 санта.
Изображение

След още малко упорстване излезна и хубава щучка:
Изображение
а за капак завърших с костур:
Изображение

Както винаги, получи се едно много емоционално и незабравимо преживяване... и с нетърпение ще очаквам следващото състезание!
Стари Видри
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от mitioto »

Евала за страхотното състезание, пичове! Много съжалявам, че не можах да дойда, но ще го направя задължително за Искъра!

Пампич, според мен след пенсионирането на бат Стефко, ще вземе неговото място :)


Поздрави
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от quietriot »

Знам аз кой да предложа за млада надежда. :tup:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от bai ves »

Ей! Стефчо тресе та тресе, вие го пенсионирахте- безсрамници, как не вие срам :D
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Zander »

bai ves написа:Ей! Стефчо тресе та тресе, вие го пенсионирахте- безсрамници, как не вие срам :D
Еййй, страшни сте, дружина... :D Много ви се радвам! :D Все ще хвана някоя и друга риба до пенсия :wink:
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от koda33 »

Здравейте колеги , да попиша и аз малко тук (по-добре късно отколкото никога)
тръгнах в петък към Елхово с автобус , защото докато се организирам колите са напълниха, пътувах приятно и удобно в полупълен автобус, пристигнах по обяд в Елхово , откъдето Алеко ме достави в лагера.С малко помощ от приятели успях да разпъна 3 стайния мезонет(палатката) и с Алеко и компания се отправихме на пробен риболов)))след кратко обикаляне се хвана и първата рибка, първа за деня и първа риба на спининг за Дани:
Изображение
после и аз се разписах с едно расперче
Изображение
на следващата сутрин забих един простак около 20 см:
Изображение
за съжаление на състезанието убодох само едно сомче 60 см.
Изображение
За пръв път стъпвам на Тунджа и страшно много ми хареса,може би следващия път ще хвана и повече риби.Поздрави на всички))
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от Мунчо »

Kолеги, молЪ вЪ да не експонирате и преекспонирате тези сомове и да сипвате в раните ми сол! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: "Купа Николай Киров" - р. Тунджа 2013 г

Мнение от GREEN BUG »

Мунчо,остави теС сомчИта,питай с какво почистихме стъклата на возилото на сИстрЪтЪ отвътре и ще получиш организъм-гарантирам(мен още ме боли душата ).
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””