5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от sestrata »

Въпреки лошото състояние на Янтра след падналите обилни дъждове, сработи план "Б" - Дунав. Не е лесно да се лови на голяма река, но е предизвикателство за всеки. Наложи ми се спешно да пътувам за Свищов сутринта и малко позакъснях. После успях да наваксам. Улових доста щуки, от които 4 зачетни, като двете по-големи бяха 50 и 53 см
Ето снимки от мен:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И още муцуни :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Обаче колежката от Шумен направо изби рибата. Предлагам за Никулден да ги приемаме в Клуба заедно с Павлин Калайджиев (за него, само ако почерпи :lol: ).

Изображение

Изображение

Изображение

... и след това.

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от karidata »

Добре се получи,два дни по голямата река,аз съм си капо де,но обстановката си беше супер.Специални благодарности на Сестрата за гостоприемството.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от straj_74 »

Карида, не лъжи видях те хвана,може да е малко , но трудна поне имаш къде да тренираш за тия :)
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от BornToDrink »

toki4a написа:Честито на победителите, няма изненада в първите 2 места, все пак става дума за светила в дунавския риболов! Но третото място приятно ме изненада - браво Монка, само така и за напред още успехи! Аз пропуснах този кръг понеже станах татко на 16-ти и точно на 19- ни изписаха! Така че гответе се за още една дама в клуба като порасне! :mrgreen:

Поздрави!
Т. Тодоров
Късметът на начинаещия. :D
Иначе - честито още веднъж за щерката.

===

Беше чудсен ден, изпълнен с много емоции и обрати.
Този път, за разлика от другите ми включвания - имах план! :mrgreen:
Обсъдих тактиката с Бончо, който не можа да дойде, но ме упъти как да закова кефалюгите.
Поръчах примамките, които ми липсваха, нагласих такъмите и ... запраших на фирмено-парти. :lol:

Събота се събуждам, леко поклащам главата - боли! Лошо.
Ставам, вземам багажа и газ. Пътьом оставям един колега в Раданово и продължавам.
Вече закъснявайки стигам Ценово и наближавам моста.
Виждам как колите се изнасят... Двама ми показаха знак от колите в стил "палим нататък".
Влязох в колоната и на задното огледало гледам Стефан и Бай Вес в буса.
Звъня им - "Ще ходим на Дунава...". Шах и мат.

Караме известно време и на разклона за Иваново и Пиргово виждам колегата с мотора спрял и дава знаци.
Гледам отзад всички отбиват... Настана лека паника на кръстовището, най-вече за участниците в движението, които не са от групата.
Както и да е - свихме в правилния разклон и така 15-тина коли вдигаме пушек пред изцъклените хора по пътя.

Стигаме заветната вода и правим огромната поляна на прилично заселен паркинг.
Времето беше чудесно, съобщават се правилата и потегляме към брега.
В същото време, група .. може би някакъв фолклорен ансамбъл от възрастни хора се насочват към полянката над брега и изнасят концерт с народни песни, съпроводени от шляпане на блесни в Дунава.. Идилия. :mrgreen:

Моята тактика разбира се хвана гората още със смяната на водоема.
Отначало духаше вятър и като усетих .. т.е. вече не усещах ушите си се върнах към колата да си взема якето.
Отново ползвах жокер от публиката - Бончо.
Той човека си мислел да ни идва на свиждане на Янтра, но набързо го отказах. :lol:
Сподели ми какво да търся, както и с какво.
Някакъв късмет, че заедно с воблерите за янтра поръчах 4 джиг глави и 10-тина силикона.
Беше ми втори риболов със силикон, като първия беше с чужди примамки. :D

Монтирах една жълта рибка и почнах .. и аз не знам какво почнах. За пръв път съм на Дунава с въдица (преди съм бил, ама с бира) и се чувствах като на язовир с течение. :mrgreen:
Мятам си аз и изведнъж усещам тяга, различна от закачките в камъните.
Развълнуван от случката не мога да сваря да си откача кепа (оня за пеперудите, както се пошегува колега :D ).
След малко рибето беше вътре. Огледах се на "плажа" и тръгнах към група колеги.
Помогнаха ми да измерим рибока с рулетка и кантарче.
На всичкото отгоре ми беше предоставен и грипер.
Въобще, тръгнал съм като да събирам тен, а колегите ми асистираха кой с каквото има, за което съм им благодарен!

Цялото действие бе пред очите на един местен рибар, който вярвам всички са срещнали и са му разгледали снимките със сома.
Тръгвам с грипера към водата и тоз човек с чене до земята ми вика:
"Кво правиш бре момче!? Ти добре ли си, как ще я пуснеш...
Дай ми я, ще ти я платя, не знаеш ква хубава чорба става."

Рибата се озовава във водата, след 4-5 секунди се свестява и газ към дълбокото.
Местният ще получи инфаркт от случващото се и след малко се изнесе потресен. :lol:
С колегите се побъзикахме и риболова продължи.

"Продължи" е силно казано. Пробвах си всички нови примамки, като наблегнах до края на силикон, но безуспешно.
Оказа се, че гащите ми се бяха цепнали доста сериозно точно на задника :mrgreen: при едно посядване и до края на деня бях с вързано яке на кръста... :lol:

За съжаление втора година изпускам Синия Дунав Опен, но живот и здраве - догодина.
Радвам се, че се видях с доста хора, както и се запознах с нови физиономии.
Голяма част от риболова премина в разговори и ми беше доста интересно, научих и много нови неща.
До следващия път. :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от quietriot »

http://78.83.118.74/gallery3/index.php/tedy/2013/Dunabe" onclick="window.open(this.href);return false; :tup:
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от Павлин Калайджиев »

Привет и от мен!

Това бе първото, но надявам се не и последното състезание на спининг клуб "Стари Видри", което посещавам. Определено мога да кажа, че беше много позитивно преживяване да се запозная с Вас и да прекарам няколко часа сред природата, упражнявайки любимото ми хоби.

Деня започна рано за мен, тъй като не бях пърувал в това направление и тръгнах доста рано. Притеснявах, че пътя от Шумен до Бяла е кофти, но както и да е... Стигнах на ореченото място и естествено бях първи. Гледам реката прекрасна - по размери не отстъпваше на Дунав, а цвета бе като на горещ шоколад. От време на време минаваше по някой туба или клон, които допълваха речната идилия!

Малко по малко, групата се събра и се отправихме към Дунав.

Там от състезателна гредна точка се представих достойно. Скъсах три-четири примамки, проспах едно плахо кълване, може би на заблудено щукле и подмамен от Ямболската група се озовах в кръчмата.....Оказа се, че може би половината колеги, вече ме бяха изпреварили и тестваха местната рибена чорба.

Иначе, който си го може си го може....Голямо браво на призьорите, които успяха да дръпнат нелоши риби, при сравнително слаба рибешка активност.

P.S.-1 Има ли някаква по-специална история за камъка от общата снимка, че ми стана много интересто?

P.S.-2 Павка, през цялото време носих една двулитрова ботилка с гроздова ракия, ама от риболовен мерак хич не се сетих за нея.

P.S.-3 След заловената Мартенска щука, от жена ми, се налага да купувам още въдици и за нея, че вече не харесва въдичката, която и харизах преди време.

Поздрави на всички и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от sestrata »

Тъй, тъй... купи и! :D Здрав риболов - здраво семейство! :D
---
Напитката пази за следващия път. :wink:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от quietriot »

BornToDrink написа:
toki4a написа:Честито на победителите, няма изненада в първите 2 места, все пак става дума за светила в дунавския риболов! Но третото място приятно ме изненада - браво Монка, само така и за напред още успехи! Аз пропуснах този кръг понеже станах татко на 16-ти и точно на 19- ни изписаха! Така че гответе се за още една дама в клуба като порасне! :mrgreen:

Поздрави!
Т. Тодоров
Късметът на начинаещия. :D
Иначе - честито още веднъж за щерката.

===

Беше чудсен ден, изпълнен с много емоции и обрати.
Този път, за разлика от другите ми включвания - имах план! :mrgreen:
Обсъдих тактиката с Бончо, който не можа да дойде, но ме упъти как да закова кефалюгите.
Поръчах примамките, които ми липсваха, нагласих такъмите и ... запраших на фирмено-парти. :lol:

Събота се събуждам, леко поклащам главата - боли! Лошо.
Ставам, вземам багажа и газ. Пътьом оставям един колега в Раданово и продължавам.
Вече закъснявайки стигам Ценово и наближавам моста.
Виждам как колите се изнасят... Двама ми показаха знак от колите в стил "палим нататък".
Влязох в колоната и на задното огледало гледам Стефан и Бай Вес в буса.
Звъня им - "Ще ходим на Дунава...". Шах и мат.

Караме известно време и на разклона за Иваново и Пиргово виждам колегата с мотора спрял и дава знаци.
Гледам отзад всички отбиват... Настана лека паника на кръстовището, най-вече за участниците в движението, които не са от групата.
Както и да е - свихме в правилния разклон и така 15-тина коли вдигаме пушек пред изцъклените хора по пътя.

Стигаме заветната вода и правим огромната поляна на прилично заселен паркинг.
Времето беше чудесно, съобщават се правилата и потегляме към брега.
В същото време, група .. може би някакъв фолклорен ансамбъл от възрастни хора се насочват към полянката над брега и изнасят концерт с народни песни, съпроводени от шляпане на блесни в Дунава.. Идилия. :mrgreen:

Моята тактика разбира се хвана гората още със смяната на водоема.
Отначало духаше вятър и като усетих .. т.е. вече не усещах ушите си се върнах към колата да си взема якето.
Отново ползвах жокер от публиката - Бончо.
Той човека си мислел да ни идва на свиждане на Янтра, но набързо го отказах. :lol:
Сподели ми какво да търся, както и с какво.
Някакъв късмет, че заедно с воблерите за янтра поръчах 4 джиг глави и 10-тина силикона.
Беше ми втори риболов със силикон, като първия беше с чужди примамки. :D

Монтирах една жълта рибка и почнах .. и аз не знам какво почнах. За пръв път съм на Дунава с въдица (преди съм бил, ама с бира) и се чувствах като на язовир с течение. :mrgreen:
Мятам си аз и изведнъж усещам тяга, различна от закачките в камъните.
Развълнуван от случката не мога да сваря да си откача кепа (оня за пеперудите, както се пошегува колега :D ).
След малко рибето беше вътре. Огледах се на "плажа" и тръгнах към група колеги.
Помогнаха ми да измерим рибока с рулетка и кантарче.
На всичкото отгоре ми беше предоставен и грипер.
Въобще, тръгнал съм като да събирам тен, а колегите ми асистираха кой с каквото има, за което съм им благодарен!

Цялото действие бе пред очите на един местен рибар, който вярвам всички са срещнали и са му разгледали снимките със сома.
Тръгвам с грипера към водата и тоз човек с чене до земята ми вика:
"Кво правиш бре момче!? Ти добре ли си, как ще я пуснеш...
Дай ми я, ще ти я платя, не знаеш ква хубава чорба става."

Рибата се озовава във водата, след 4-5 секунди се свестява и газ към дълбокото.
Местният ще получи инфаркт от случващото се и след малко се изнесе потресен. :lol:
С колегите се побъзикахме и риболова продължи.

"Продължи" е силно казано. Пробвах си всички нови примамки, като наблегнах до края на силикон, но безуспешно.
Оказа се, че гащите ми се бяха цепнали доста сериозно точно на задника :mrgreen: при едно посядване и до края на деня бях с вързано яке на кръста... :lol:

За съжаление втора година изпускам Синия Дунав Опен, но живот и здраве - догодина.
Радвам се, че се видях с доста хора, както и се запознах с нови физиономии.
Голяма част от риболова премина в разговори и ми беше доста интересно, научих и много нови неща.
До следващия път. :)
тия двамата леваци ли ? :mrgreen:
Изображение

важното е човек да е щастлив :)
Изображение
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от BornToDrink »

quietriot написа: тия двамата леваци ли ? :mrgreen:
Изображение
Баш.

Тъй като чета темата за Синият Дунав явно ти си човека с шапката (третия с мулти :mrgreen: ).
Тончо ми показа нагледно как се работи с такова чудо, тъй като и аз чакам една доставка и влизам в клуба.
Специални благодарности.
Той човека нарочно си насмота влакното само и само да ми демонстрира що е то спирачка и за кво се ползва.
:tup:
quietriot написа: важното е човек да е щастлив :)
Тук точно се хилих на дядката със сома, иначе си бях щастлив, не мога да отрека. :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига "Брадър" 2013 г.

Мнение от quietriot »

BornToDrink написа:
ти си човека с шапката (третия с мулти :mrgreen: ).
Тончо ми показа нагледно как се работи с такова чудо, тъй като и аз чакам една доставка и влизам в клуба.
Специални благодарности.
Той човека нарочно си насмота влакното само и само да ми демонстрира що е то спирачка и за кво се ползва.
:tup:
quietriot написа: важното е човек да е щастлив :)
Тук точно се хилих на дядката със сома, иначе си бях щастлив, не мога да отрека. :D
Аз съм човека с шапката , с кантара , с грипера, иначе съм Васил и съм третия с мулти на Дунава
Изображение

много го разстрои като пусна рибата ако бяхме хванали и пуснали още една щеше да получи удар гаранция.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””