Избор на пръчка

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Избор на пръчка

Мнение от Shtukata76 »

Колеги помогнете ми в избора на пръчка за чепаре от лодка.За сафрид и чернокоп.Искам я с дължина 2,70 и цена до 500лв :tup:Не е проблем доставка от чужбина
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
Тодор Тодоров
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 9:07
Риболов: Главно морски риболов
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от Тодор Тодоров »

http://www.miltex.bg/

Каквото повикало,такова отговорило.
vstoikov
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 18:50
Риболов: Повечето ми излети са на море,основно риболов на зарган.
получил Браво: 1 път

Re: Избор на пръчка

Мнение от vstoikov »

По принцип колегата Тодор те е насочил много правилно но според мен повтарям според мен сопа за сафрид за 500 лева може да минеш доста по тънко.Виж ако се ползва и за спининг тогава инвестицията си заслужава.Поздрав.
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от antoanBS »

Колега аз съм с дайва интерлайн 2,70 трети сезон я ползвам и това е най добрата пръчка за мене 320лв и беше цената
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от mikibg »

Аз съм с най- обикновенна китайска пръчка на формакс за 50 лв която перфектно си върши работата и не смятам ,че риболова на сафрид от лодка заслужава по - скъпа . :)
Тодор Тодоров
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 9:07
Риболов: Главно морски риболов
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от Тодор Тодоров »

vstoikov написа:По принцип колегата Тодор те е насочил много правилно но според мен повтарям според мен сопа за сафрид за 500 лева може да минеш доста по тънко.Виж ако се ползва и за спининг тогава инвестицията си заслужава.Поздрав.
Сафрид,чернокоп,лек морски тролинг за Лефер примерно,по предназначение спининг в Гърция :wink:
както се казва три в едно :tup:
http://www.miltex.bg/

Каквото повикало,такова отговорило.
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на пръчка

Мнение от Shtukata76 »

Да ,освен чепарето ще се изпозва и за тролинг( лефер, паламуд)
По принцип съм се спрял на това Тenryu PWM90MK а и макарата Twin power SW 4000 PG заслужава добър партньор.
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от mikibg »

Щом ще я ползвате не само за чепарета наистина хубаво би било пръчката да е по- класна , но това тенрю ми се струва грубо за целта / имах удоволствието да половя с подобна пръчка на същата марка / .От моя скромен 10-на годишен тролинг опит мисля , че няма да води добре по-малките или плиткогазещи воблери ,по принцип това тенрю е предназначено за лайт шоре джигигнг или ползване на по тежки улкери или попери и е много корава пръчка , по скоро горна граница от порядака на 30-40 г е достатъчна . Важно е пръчката да е стегната и бърза .Поне аз ползвам с такива показатели и нямам оплаквания при този тип риболов на паламуди и лефери по нашето море.Макарата е ок.

Поздрав
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на пръчка

Мнение от Shtukata76 »

Tenryu SW88MLM e по-добре май :tup:
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
vstoikov
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 18:50
Риболов: Повечето ми излети са на море,основно риболов на зарган.
получил Браво: 1 път

Re: Избор на пръчка

Мнение от vstoikov »

Колега тази сопа която колегата продава също си заслужава.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=60575" onclick="window.open(this.href);return false;
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на пръчка

Мнение от Shtukata76 »

Знам, но имам пръчка в гореспоменатия диапазон, търся нещо в горен.А и с пръчка до 21гр едва ли ще троля,камо ли чепаре :tup:
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от antoanBS »

За тролинг дайва интерлайн нинжа 100-200 акция невероятна игра на върхъ аз имам и двете и ползвам предимно първата за тролинг спининг за всичко и цената е доста под тази която си посочил
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
kiril tzvetanov
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 21, 2016 18:45
Риболов: morski ribolov

Re: Избор на пръчка

Мнение от kiril tzvetanov »

здравейте колеги пиша ви от чужбина от Дания тука има доста възможности за риболов вода много и риба много ама да питам някои работи аз ловя в морето с лодка и има доста херинга сафрид и скумрия и атлантическа треска всеки път се връщам поне с 2-3 кила риба такъмите тука са доста скъпи главно абу гарсиа та за това ми е въпроса купих си една пръчка за морски риболов на неъа има означения 20-30 либри колко големи тежести мога да хвърлям с нея тук обикножено се лижи с 100 грама през лятото и около 150-200 грама през зимата лови се с пилкер !ще чакам отговор за пръчката. С уважение Кирил :fish3:
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от 1608 »

До 500 лева ... Daiwa Emeraldas Interline 86MHI ,за риболов от лодка на кая ,сафрид и чернокоп на чепаре ,чернокоп и лефер на пилкер и влачене за лефер с воблери газещи до 10 метра ....чуствителен връх и същевременно голям запас от мощ...на всичкото отгоре е само 120 грама :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на пръчка

Мнение от bulgarian »

kiril tzvetanov написа:здравейте колеги пиша ви от чужбина от Дания тука има доста възможности за риболов вода много и риба много ама да питам някои работи аз ловя в морето с лодка и има доста херинга сафрид и скумрия и атлантическа треска всеки път се връщам поне с 2-3 кила риба такъмите тука са доста скъпи главно абу гарсиа та за това ми е въпроса купих си една пръчка за морски риболов на неъа има означения 20-30 либри колко големи тежести мога да хвърлям с нея тук обикножено се лижи с 100 грама през лятото и около 150-200 грама през зимата лови се с пилкер !ще чакам отговор за пръчката. С уважение Кирил :fish3:
Колега трябва ти здрава двуколенна въдица, която не е задължително да е от карбон с акция 100-250 и дължина 2-2.50 м.от някоя "боут серия", тука има много такива и не са скъпи до към 100-тина лв. са. Последно в един магазин гледах един много здрав прът на СПРО и струваше 99лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”