Стоманени поводи Savаgе gеаr

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от Д.Граховски »

Купих си джъркова гьостерица в събота от капитан хук в Младост и продавача ми даде и едни поводи за джърк. Дебели са но леки и не се огъват като обикновените щукарски поводи. Някой ползвал ли е таквоз нещо и какви са му впечатленията?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от valeri hinkov »

В началото ползвах подобни. Гадното е че след време стават начупени ,понеже имат памет и неможе да го изправиш. Най-добре с титаниеви,те нямат памет. Аз вече отдавна минах само на такива.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от Д.Граховски »

Ще си взема, аз от теб откраднах съвета за джърковата въдица на рон томпсън, та ще ти вярвам.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от stamen »

valeri hinkov написа:В началото ползвах подобни. Гадното е че след време стават начупени ,понеже имат памет и неможе да го изправиш. Най-добре с титаниеви,те нямат памет. Аз вече отдавна минах само на такива.
Валери, кои титаниеви поводи ползваш? Кримпваш ли ги с тръбички или са някакви меки, ставащи за възел?
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от valeri hinkov »

Те на Savage Gear и Рон Томпсон имат не лоши неща за целта.

Титаниевите поводи,които ползвам са купешки и са руски фирми. На- евтиният е 10 лева за една бройка.

http://www.kontrolex.ru/jerkbeyt.php" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.agatlures.com/ru/Products/_6_50.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://wirelin.ru/products/povodki-pros ... 0-ti-00-0/" onclick="window.open(this.href);return false;


тва са само моделите,които ползвам. На 100 либри.
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от GE6_HUNT »

За поводите Savаgе gеаr намам наблюдения.
stamen написа: но твърдението че става да се връзва е пресилено. Възел наистина може да се получи, но дори и с клещи да се затяга, възела става груб, обемен и прекалено неестетичен, не е стегнат и плътен.
От няколко години използвам изключително и само този материал за изработване на поводи за щука. По-добро на пазара не съм виждал за сега. Възлите които са показани на опаковката не ме кефят и ползвам друг, който се връзва по-трудно, но се свива все едно е завързан монофил и държи пре-доволно много килца- на 25 либри повод докарвам двата възела заедно (на карабинката и на вирбелцето) да издържат 6 кг мъртва тежест.

Ловя с въпросния повод и на джърк (попер), без проблеми и без сплитания, като след драките, клоните и т.н. препятствия, вадя повода си абсолютно изпънат. Линията с такъв повод става супер деликатна и здрава, затова го ползвам като универсален за тематичен риболов на щука.
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от stamen »

Я го покажи тоя възел, че ми стана любопитно...
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от GE6_HUNT »

stamen написа:Я го покажи тоя възел, че ми стана любопитно...
Uniknot, но завързан с много помощни средства с цел избягване на пречупване по критичните точки. Възела става бавно и не от всеки опит. Затова преди да вържа готовия повод към брейда, тествам с кантара. От 5 възела 3 стават успешно, което ме удовлетворява напълно, защото в процеса на риболов нищо не се амортизира, освен карабинката. Дори с 3 кила наторварване нишката се разтяга със специфичното прискърцване и много след това се къса.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Стоманени поводи Savаgе gеаr

Мнение от Pike »

Наистина се получи титаничен сблъсък, който от забавен отива в другата крайност. Ще отделя постовете за jerk-a и ще ги преместя в траша, а ако има желание за развитие на темата "Що е то jerk и има ли почва у нас?", ще ги извядя и обособя в отделна нова тема ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”