Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Здравейте колеги. Преди известно време си купих Дайва Лувиас 3012 размер.
Кратко след закупуването на въпросната макара се замислих и дали да не я тунинговам малко. Тунинга ,който имам желание да направя е да сменя някой втулки с лагери.
Според японците от хеджхог студио има възможност да се добавят до 5 лагера - http://www.hedgehog-studio.co.jp/product/683" onclick="window.open(this.href);return false;.
Въпроса ми е струва ли си да се захващам с подобна инициатива или не?!
Евентуално какви биха били ползите и евентуални вреди ,които могат да дойдат като страничен ефект от тунинга?!

Поздрави,
Йордан.
artaks
Мнения: 1005
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от artaks »

Привет...Вреди освен финансови няма...Полза също.С изключение,на второто лагерче,на ролката,на бигела...
Ако ти се занимава...Прави го..
Поздрави...
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от milen_ilchev »

Колега, само ще спечелиш от тунинга! Но не очаквай чудеса! Двата лагера на шпулата подобряват работата на аванса. Лагерите в дръжката подобряват усещането за лекота на работа на макарата и при по-тежки натоварвания. Лагерите на ролката увеличават живота на влакното. С увеличаване броя на лагерите се увеличава възможността някой от тях да се повреди. Но това е много слабо вероятно особено с лагерите на хеджхог студио.
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Здравейте колеги,след известно ровене разбрах от какви лагерчета ще имам нужда.... Май предпочитам да си ги закупя без да са ребрандирани като хеджхогове...

Два броя 1170(единия ,от които с капачета),два броя 740 с капачета и още един без.

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... g-kit.html" onclick="window.open(this.href);return false;

така като гледам май тука са описани..

Едниственените неща ,които биха останали за закупуване са една втулчица ,в която се слага допълнителния лагер на ролера и шайбичката дето го затваря. Някой да ме поправи ,ако греша ама тея неща би трябвало да са достъпни като резервни части,нали така?

поздрави,
Йордан.

п.п.Така като гледам тея 740ки с капачетата са за ръкохватката,така че евентуално и да ги пропусна няма да е голям дерт...
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от Ilian70 »

JPB написа:Здравейте колеги,след известно ровене разбрах от какви лагерчета ще имам нужда.... Май предпочитам да си ги закупя без да са ребрандирани като хеджхогове...

Два броя 1170(единия ,от които с капачета),два броя 740 с капачета и още един без.

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... g-kit.html" onclick="window.open(this.href);return false;

така като гледам май тука са описани..

Едниственените неща ,които биха останали за закупуване са една втулчица ,в която се слага допълнителния лагер на ролера и шайбичката дето го затваря. Някой да ме поправи ,ако греша ама тея неща би трябвало да са достъпни като резервни части,нали така?

поздрави,
Йордан.

п.п.Така като гледам тея 740ки с капачетата са за ръкохватката,така че евентуално и да ги пропусна няма да е голям дерт...
Всичко е както си го написал. Само една поправка, която не е от чак такова значение. Всъщност "шайбичката дето го затваря" е гумен маншон.
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Благодаря за включванията по темата колеги.

Можете ли да ми препоръчате марка/евентуално и модел/ лагерчета ,които биха свършили работа(макарето ще се ползва и на солена вода)?
Има ли от къде да намеря маншончето и втулката в България или ще трябва да поръчвам от японско?

Поздрави,
Йордан.
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

И още нещо,дали маншончето и втулката са взаимно заменяеми с такива от друг модел?

Поздрави,
Йордан.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от Ilian70 »

JPB написа:И още нещо,дали маншончето и втулката са взаимно заменяеми с такива от друг модел?

Поздрави,
Йордан.
Взаимозаменяеми са от:
07Luvias;
09Emeraldas;
Exist;
Gekkabijin - новия;
Ignis (не TD Ignis!);
Morethan Branzino 3000;
Fuego;
Steez.
Сигурно има и доста други, но в момента не се сещам :oops:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Колеги да не би случайно на някого да се намира схемата на лувиас 3012 2012-та модел?
Ще съм благодарен ,ако някой сподели линк или качи самата схема във форума.

поздрави,
Йордан.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от Ilian70 »

"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Здравейте колеги,

Сдобих се с втулките и маншончетата за ролера. Остана ми да си накупя лагерчета...
Намерих един магазин дето ми е близо ,но там лагерчетата за ролера (4х7х2.5) са само капсуловани, та питането ми е дали ще е проблем да сложа такива(доколкото видях лагерчето дето в момента е на ролера е открито).
Ако знаете някой магазин дето да има по-голям избор ,ще съм благодарен да ми го препоръчате(може на лс да не правим реклама във форума).

Поздрави,
Йордан.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от Ilian70 »

Привет!
Оригиналните ти лагери са 4х7х2 и същите нямат възможност за изпълнение с капсуловка.
Тези на 2,5 мм са с капсуловка, но за да ги нацибриш във втулката, ще е необходимо преработването й. Моето мнение е да си оставиш нещата както са и да си търсиш оригинални лагерчета.
Поздрави!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Ilian70 написа:Привет!
Оригиналните ти лагери са 4х7х2 и същите нямат възможност за изпълнение с капсуловка.
Тези на 2,5 мм са с капсуловка, но за да ги нацибриш във втулката, ще е необходимо преработването й. Моето мнение е да си оставиш нещата както са и да си търсиш оригинални лагерчета.
Поздрави!
Благодаря много за информацията. Ще потърся правилния размер,няма да съсипвам частите с доработки/преработки.
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Ъпгрейд/тунинг китове - за и против.

Мнение от JPB »

Здравейте колеги,

оня ден ми дадоха идея да сложа един 4х7х4 (ролков/иглен) вместо два 4х7х2. Как мислите дали е възможно и дали има ли смисъл да подходя така към тунинга?

Поздрави,
Йордан.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”