Да си покажем лодчетата.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
palaza
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 18:12
Риболов: Тролинг

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от palaza »

ribata402 написа:Честито Емо със здраве да си я ползваш и големи риби.... :fish4: :fish4:

Ако знеш как си развали рахата с тая лодка... :roll: :roll:

А за колесара моя вече тежи с 5 кила повече от заварки..Чуписе кат за добро утро..
емо знаешли зашто му тежи повиче колисара защото мусееее досвидяло да си купи каквто му трябва и сие зел по малак и за това ще заваря ж несвяс
/Users/icentermbwhite/Desktop/10660784_689237971160992_2094266523_n-1.jpg
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

palaza написа:
ribata402 написа:Честито Емо със здраве да си я ползваш и големи риби.... :fish4: :fish4:

Ако знеш как си развали рахата с тая лодка... :roll: :roll:

А за колесара моя вече тежи с 5 кила повече от заварки..Чуписе кат за добро утро..
емо знаешли зашто му тежи повиче колисара защото мусееее досвидяло да си купи каквто му трябва и сие зел по малак и за това ще заваря ж несвяс
Те не са виновни за случката.Аз лично идвах да взимам колесарите от Б-с.Но може ли на тези големи и тежки лодки да сложиш най-малките играчки при това тесни.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от горан »

Хайде де , Емо сподели какъв ще е колесара, че аз ще си правя един, ама до тука съм на 1100лв. за чаркалъци и ролки, а още даже нямам стопове, гуми за джантите и лебетка. Ако някой знае от къде в Бг може да се вземе хубава електрическа либетка, да свирка, че тия на Лализас ги няма в наличност :roll:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

ribata402 написа:Честито Емо със здраве да си я ползваш и големи риби.... :fish4: :fish4:
Светле,честито и на теб продажбата на стария двигател.....50к.с. ще е екстра за този Линдер. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Emo-83 »

горан написа:Хайде де , Емо сподели какъв ще е колесара, че аз ще си правя един, ама до тука съм на 1100лв. за чаркалъци и ролки, а още даже нямам стопове, гуми за джантите и лебетка. Ако някой знае от къде в Бг може да се вземе хубава електрическа либетка, да свирка, че тия на Лализас ги няма в наличност :roll:
Горане,моя колесар няма да го правя сам.
За части и подобни,трябваше да се обадиш преди да си пазарувал.Ако искаш кажи ми какво точно ти трябва на лични, за да ти помогна.
Ето този колесар за надувни лодки е наша измишльотина.Гледам доста актуални станаха. :wink:
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от shkarcheto »

Koгато нямаше колесари в наличност се вземаше първото което е под ръка няма начин, аз вече съм си решил проблема актуално, след като ме питат навсякъде кой е производителя, значи има защо да съм с нов колесар. На Светльо лодката не е тежка като моята, но колесара му е малък, а при мен освен тегло играеше и ширина и т.н. Брендеръпите са идеални за надувни и малки лодки от към цена качество, аз си харесвах колесара, но ми беше малък сега колега му се радва с лодка , която тежи с двигателя 120кг и си пее песен. Аз карах 2 години така, за да си реша накрая пълната концепция каква да бъде, диодни стопове, без падащи панели, мост за голям товар, V форма на леглото, много ролки само 20 на брой, не броя киловете, конструкция като за яхти на колесара и накрая макс възможната широчина, сега си пея песничка, защото фабрично не съм преправял нищо, така като се прави по пръчка с форма на коритото. Е цената е малко дебела, ама хубаво без пари няма. А за Емил мога да кажа, че неговия колесар ще го прави точно на същото място..........Всеки хубав голям колесар има една графа обаче B+E категория, заради спирачната система.......има и изкл. :wink:
Последно промяна от shkarcheto на Вто Яну 21, 2014 18:08, променено общо 1 път.
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от shkarcheto »

горан написа:Хайде де , Емо сподели какъв ще е колесара, че аз ще си правя един, ама до тука съм на 1100лв. за чаркалъци и ролки, а още даже нямам стопове, гуми за джантите и лебетка. Ако някой знае от къде в Бг може да се вземе хубава електрическа либетка, да свирка, че тия на Лализас ги няма в наличност :roll:

Колега внеси си сам лебедка на Фултън....
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

Emo-83 написа:
ribata402 написа:Честито Емо със здраве да си я ползваш и големи риби.... :fish4: :fish4:

Ако знеш как си развали рахата с тая лодка... :roll: :roll:
Светле,а нека ми е зле,като при теб.Като те гледам какви бели риби ловиш,толкова ти се радвам.
А за мен споко.Три години митарстване,като някой пумиар по чужди лодки ми стигат.
Живот и здраве,следващата година сме заедно за бели,но аз от моята ти от твоята лодка.
А не някой да ти дава наклон на уя по кое трасе да минеш,кога да влезнеш и после той бил хванал рибите...а аз съм куфар.
Споко и аз ще сложа елетричка и голяма цветна тАлавизия. ...[/quote

мисалта ми беше ,че си почиваше... :lol: :lol: Поспиваше а сега ще караш яко..
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

palaza написа:
ribata402 написа:Честито Емо със здраве да си я ползваш и големи риби.... :fish4: :fish4:

Ако знеш как си развали рахата с тая лодка... :roll: :roll:

А за колесара моя вече тежи с 5 кила повече от заварки..Чуписе кат за добро утро..
емо знаешли зашто му тежи повиче колисара защото мусееее досвидяло да си купи каквто му трябва и сие зел по малак и за това ще заваря ж несвяс
Палазе мота лодка не е чак толкоз тежка.но явно тоз не е за нея .Като го купих никои неми каза ,че не е за това корито.Иначе ме държи още...
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от ribata402 »

Emo-83 написа:
ribata402 написа:Честито Емо със здраве да си я ползваш и големи риби.... :fish4: :fish4:
Светле,честито и на теб продажбата на стария двигател.....50к.с. ще е екстра за този Линдер. :tup:
Емо благодариа ти но цру ряпа да яде.разбралси преди аз да разбера...Все още нищо не е сигорно..Даже се замислям за 60тка... :lol: :lol: :lol: Като франи ..бързи и яростни.. :lol: :lol: :lol:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от горан »

Emo-83 написа: Горане,моя колесар няма да го правя сам.
За части и подобни,трябваше да се обадиш преди да си пазарувал.Ако искаш кажи ми какво точно ти трябва на лични, за да ти помогна.
Емо, не си ме разбрал правилно. Аз ще правя колесар за твърда лодка 4,50 и по точно подобрено копие на това
http://tilhenger.hssmysen.no/images/sto ... 1000-P.jpg

Първо защото този съм го ползвал с лодка 4.60 и то доста тежка и колесара е страхотен второ, защото струва над 4000лв. и трето, защото искам да направя някои подобрения по него. Не смятам да правя някоя самоделка :wink:

Към Шкарчето, ако можеш да ми пуснеш линк за лебетката, ще съм ти благодарен.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от max »

горан написа:....................
Изображение....................
Да не ви се меся в темата но все пак........ремаркето което си показал според мен не е удачно за нашите пътища (както и много подобни вкл. и цитираните по горе) заради голямото разстояние между теглича и моста. Проблема не е само в товара който носи един колесар - всички цитирани до тук модели са носили това което им дава производителя. Пътищата ни са лоши, пълни с дупки и неравности. Всяко едно друсване предизвиква огъване в тази конструкция и колкото по голямо е то толкова по бързо се стига до умора на материала.
По принцип всичко опира до пробега - ако като мен навъртате по 400-700 км. всеки уикенд това не върши работа . Ако карате малко нещата са съвсем различни. Нормалното натоварване на лапата при лодки до 5м. трябва да е 15-30кг. което предполага че моста трябва да може да се мести за да се направи правилен баланс на цялата "композиция"
Аватар
xaznata
Мнения: 566
Регистриран на: Пет Юли 22, 2011 21:42
Риболов: спининг и кльонк
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от xaznata »

Дай да видим твоя ако може
.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от Мънцата »

Мен също ме вълнуват тези, за които говорят Иво и ... Иво :lol:

п.п. Дали да не раздели темата някой модератор, да си стане отделна, за колесари... :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Да си покажем лодчетата.

Мнение от горан »

max написа:
горан написа:....................
[mg]http://tilhenger.hssmysen.no/images/sto ... 1000-P.jpg[/img] ....................
Да не ви се меся в темата но все пак........ремаркето което си показал според мен не е удачно за нашите пътища (както и много подобни вкл. и цитираните по горе) заради голямото разстояние между теглича и моста. Проблема не е само в товара който носи един колесар - всички цитирани до тук модели са носили това което им дава производителя. Пътищата ни са лоши, пълни с дупки и неравности. Всяко едно друсване предизвиква огъване в тази конструкция и колкото по голямо е то толкова по бързо се стига до умора на материала.
По принцип всичко опира до пробега - ако като мен навъртате по 400-700 км. всеки уикенд това не върши работа . Ако карате малко нещата са съвсем различни. Нормалното натоварване на лапата при лодки до 5м. трябва да е 15-30кг. което предполага че моста трябва да може да се мести за да се направи правилен баланс на цялата "композиция"
Точно заради натиска върху лапата ще си го направя да е балансиран за моята лодка, защото заводски моста е изнесен доста назад и с лодка 460 см. тежаща около 450 кг. и двигател 90 кг. натиска върху лапата е доста сериозен, а аз смятам да го балансирам на около 15 кг., за да ми е лесно обслужването му. А моста не е толкова широк, от гума до гума е 160 см. с гумите е точно колкото колата, с която ще го дърпам. Освен това разтояния от 400-700км. ще минавам не повече от 6-7 пъти в годината, а повечето уикенди ще минавам по 10 до 70км. с него :wink:
Колеги, идеята ми като намесих колесарите в темата беше всички, които карат сравнително по-големи лодки да си покажат и колесарите, понеже според мен те също са страшно важна част от оборудването към лодката
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”