PR: Каяк FeelFree Dorado + Overdrive Pedal System

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Какво прави влакно Sufix 832 толкова специално?

Мнение от Filstar »

Какво прави влакно Sufix 832 толкова специално?

Изображение

Всеки един риболовец има своите изисквания относно възможно най-доброто влакно за различна риболовна ситуация, като отделните изисквания варират в зависимост, както от начина на риболов, така и от условията. Серията Sufix влакна включва както монофилни, така и плетени влакна, които може да се използват за всякакви условия – риболов до брега, риболов в открито море, риболов на река, езера и други. Всички видове Sufix влакна отговарят на следните критерии, които гарантират тяхното качество и надеждност:

• Точен и прецизен диаметър и опън;
• Качество на влакното в комбинация с добра издръжливост при възел;
• Устойчивост на протриване;
• Удобно за употреба;

Процесът на производство в компанията е непрекъснат и е съпътстван от контрол на качеството, който включва не само проверка на произведената продукция, но и на използваната техника и дори на температурата и влажността на заобикалящата околна среда.Sufix 832 представлява комбинация между 3 основни технологии:

• Dyneema нишки (голяма здравина, чувствителност и малък диаметър) са най-здравите нишки, които се характеризират със следните особености:

1. 15 пъти по здрави от стоманата;
2. По-леки от водата;
3. Дълъг период на експлоатация, в който запазват своите характеристики;

Dyneema може да спре куршум
Изображение

...

Цялата статия може да прочетете в Блога на FilStar: http://blog.filstar.com/какво-прави-влакно-sufix-832-толкова-специалн/

==================================================================================================
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Ново предложение от FilStar – разнообразни размери водачи

Мнение от Filstar »

Ново предложение от FilStar – разнообразни размери водачи

Изображение

Към голямото разнообразие от водачи, които може да разгледате на www.filstar.com искаме да добавим още няколко вида, които се предлагат в разнообразни размери.
Първият модел се отличава със своята stainless steel SS-316 рамка, която гарантира изключителна здравина и устойчивост на корозия. Това са едни невероятно леки водачи, характеристиките на които може да научите от следния материал.

Водачи SXOLSG

Изображение

- Рамката на водача е изработена от SS316 материал, който се използва при конструкцията на съоръжения, които имат пряк достъп до вода и предлага изключителна здравина и устойчивост на корозия;
- Водачът е много лек, а полегатата извивка на рамката е проектирана така че да намалява случаите на заплитане на влакното;
- Широчината на рамката около ринга го предпазва допълнително от външни влияния;
- Vector Angle Crease в основата подсигурява здравината на рамката и я предпазва от счупване и деформация;
- По-тънкият, но здрав профил на ринга е перфектен за монофилно и плетено влакно;
- Рингът е тип LS и е изработен от Zirconium oxide.
- Противохлъзгащият канал на крачето осигурява стабилното му закрепяне към бланката.

...

Цялата статия може да прочетете в Блога на FilStar: http://blog.filstar.com/ново-предложение-от-filstar-разнообразни/

==================================================================================================
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Humminbird сонари с нови цени за 2014 година!

Мнение от Filstar »

Humminbird сонари с нови цени за 2014 година!

Всички любители на тролинга и продуктите Humminbird ще се зарадват да научат, че някои от най-актуалните модели са вече с нова по-ниска цена за 2014 година. Това е едно отлично допълнение към все още актуалната промоция на сонари, която е валидна до изчерпване на количествата. Все още може да си закупите някой от следните модели сонари на промо цена – PiranhaMAX 180, 596cx HD DI, 597cx HD DI Combo и 1198cx SI Combo.

Изображение

Сонарите, които са с нова цена за 2014 година са следните модели:

PiranhaMax 153X с цена от 229 лв. - отличава се с 4 инчов екран с 4 нива на сивото и матрица 160V X 128H пиксела, като към това трябва да добавим сонда с изходна мощност 800W, която може да работи на две честоти.

Изображение

Запознайте се с допълнителните характеристики на модела от официалния сайт на Humminbird за България - http://www.humminbird.bg/3867/PiranhaMax_153X/

...

Цялата статия може да прочетете в Блога на FilStar: http://blog.filstar.com/humminbird-сонари-с-нови-цени-за-2014-година/

==================================================================================================
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Нови модели сонари Humminbird

Мнение от Filstar екип »

Нови модели сонари Humminbird

Изображение

Новините около продуктите с марката Humminbird продължават – освен новите цени на модели сонари за 2014 година и промоционалните цени на няколко модела, които са актуални до изчерпване на количествата, сега може да добавим и редица нови модели, които са вече налични на българския пазар. Бъдете в крак с всички нововъведения, които може да Ви предложи Humminbird, като се доверите на някой от следните модели:

Humminbird 398 SI Combo - – Един модел с отлични характеристики, който е достъпен на цена от 1560лв. 398ci SI Combo включва отличен ярък 320V x 240H цветен дисплей с диагонал 3.5″ и LED подсветка. Към това се прибавят и Side Imaging + Down Imaging, а мощността е 4000 Watt PTP. Също така са налице и Precision Internal GPS графики с вградена UniMap карта на света. Устройството разполага със слот за допълнителни карти, както и с Tilt & Swivel Quick Disconnect система за монтаж. Има възможност за монтаж в таблото с подходящите инструменти.

Изображение

………………………

Цялата статия може да прочетете в Блога на FilStar: Нови модели сонари Humminbird
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Нови модели сонари Humminbird

Мнение от Geo »

Като дилъри на Хъми-та, нещо около "Autochart & Autochart PRO"да кажете?
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Нови модели сонари Humminbird

Мнение от Filstar »

Много интересен софтуер с помощта, на който всеки ще може сам да създава свои собствени карти на водоемите, в които лови.

Има възможност картите да показват контурите на релефа, 3D изглед, твърдост на дъното, интересен нов изглед, наречен "Side Imaging мозайка", различно озветяване според дълбочината, отчитане на промяната на водното ниво, както и създаване на контури, които могат да се следват ако имаме Minn Kota мотор с I-Pilot Link.

Последната информация от Humminbird e, че трябва да е наличен през Април.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Откъде духа вятърът или как да четем хидро и метео- прогнози

Мнение от Filstar екип »

Откъде духа вятърът или как да четем хидро и метео- прогнозите

Материал предоставен с любезното съдействие на Димитър Тодоров.

Днес е топъл февруарски ден, вятърът-снегояд кротко върши своето, а аз съзерцавам замечтано топящия се сняг и кроя планове за уикенда. Точка 1-ва – да проверя тенденцията за нивото на реката и метеопрогнозата! Как стана така, че тези данни заеха толкова важно място по пътя ми на риболовец? Дали защото в днешния натоварен ден, свободните часове стават все по-малко и ценни или просто с годините човек се научава да разпознава добрите “моменти” за риболов, аз обичам да съм подготвен. Обичам да знам какви условия ме очакват – какви примамки са подходящи днес, дали ще вали дъжд, ще пече ли слънце или силният вятър ще направи живота и риболова ми “интересен”. Вярвам, че познанието за това, как се променя природата и какво време да очакваме, ни правят по-добри хора и по-ефективни риболовци.Тъй като живея на брега на голяма река, чието ниво се променя ежедневно и понякога ежечасно, винаги се съобразявам с конкретната стойност на речното ниво и по-важното – с неговата тенденция. От котата зависи пряко скоростта на течението, а от тези два фактора течението и тенденцията на речното ниво, зависи поведението на рибите – мирни и хищници. Ако преди десетина години трябваше да стана рано сутринта преди риболов, за да изтичам до пристанище, за да прочета данните за деня или да слушам внимателно радио “Христо Ботев” в 15 часа, то днес технологиите и интернет направиха нещата далеч по-лесни. Агенцията за проучаване и поддържане на река Дунав публикува тези данни ежедневно в 9 часа на сайта си: http://appd-bg.org. Тук можем да прочетем освен базовите речно ниво, тенденция на речното ниво и температура при различните градове по поречието, също така и данни за чуждестранните участъци над нас, статистика за минали периоди, опасности от ледови и щормови явления или данни за фарватера – дълбочини, стеснени участъци и държавна граница. Все неща полезни на любопитния риболовец. И докато достъпа до тези данни на сайта на АППД е безплатен и лесен, то въпроса с тълкуването им не е толкова прост. Какво означава “покачване 30 сантиметра при станция Ново село”, много или малко е днес температура от 3.3 градуса при Силистра, каква е тази кота от 500 сантиметра при Русе и ще има ли достъп до любимите места или всичко ще е под вода? Как реагират рибите на покачаване и спадане? Все въпроси, въпроси.

………………………

Цялата статия може да прочетете в Блога на FilStar: Откъде духа вятърът или как да четем хидро и метео- прогнозите
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Откъде духа вятърът или как да четем хидро и метео- прог

Мнение от mitioto »

Хубав материл на Митака е това.

Аз обаче ходя за риба около 4-5 пъти седмично за по няколко часа и честно казано, не отивам с нагласата задължително да хвана нещо, а просто да разпусна, защото там на водата си зареждам батериите. Паля колата и след 10-15 мин съм на водата... Дори и да зная, че няма да хвана нищо, пак тръгвам, често и неподготвен.

Ровенето ми в тези сайтове и смятането на цялата тая информация ще ми направи излета поне с половин час по-къс. Последното нещо което искам е да бъда вместо на Реката - пред компютъра, па ако ще и за 30 мин. Когато тръгвам вече по палатки и риболовни екскурзии, вече поглеждам и за времето, но единствено ме интересува това дали ще вали и дали няма да има някакви катаклизми, за да бъда подготвен донякъде за това.

Но има хора и хора. Така е не само в риболова, а във всичко. Някои обичат да са подготвени, като адаша, а други като мен са малко хаисти и небрежари в това отношение...

Вероятно, ако живеех на Дунава, все пак и аз щях да обръщам внимание на някои от тия детайли.


Поздрави на Адаша за изчерпателния материал!
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Мнение от Filstar екип »

Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Предлагаме Ви следния видео материал направен от колегата Димитър Тодоров.

Ако сте се чудили дали мотора Minn Kota ще Ви върши добра работа за риболов в река или водоеми със силно течение, то може да намерите много от отговорите на тези въпроси в следното видео:
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Мнение от Filstar »

https://www.youtube.com/watch?v=y5Xo0SZ ... e=youtu.be

Още едно интересно клипче за неограничените възможностите за проучване на интересни точки, които ни дава комбинацията - Minn Kota, Humminbird и Aqua Vu.
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Мнение от vestel »

Аз съм внесъл 2 броя доставката до БГ е между 460-545 $
Върху сумата на стоката + стойноста на доставката начисляваш ДДС 20% и мито от 1.5 до 4.5% в зависимост в коя графа ще попадне при вноса :tup:
toparlak
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 2:15
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Мнение от toparlak »

Един контейнер от САЩ до БГ е 5000$,като в тази цена влиза транспорта на
лока Бостън Уолер от завода до пристанището.Една пета от контейнер е 1000$.
В една пета от контейнер с размер 6/2,35/2,40 метра можеш да събереш над 20 мотора,
което прави цената за транспорт под 50$ за бройка.Отделно ако вземаш над 10 броя
цената ти ще е под тази за 1 поне със 100$.
И ддс-то има оправяне...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Мнение от Димитър Тодоров »

toparlak написа:.....
Много хубава схема си нарисувал,само да не си ти този,който движи нещата ,защото често пъти накрая се случва да влезеш
вътре от толкова ,,съдружници,, ,вместо да спечелиш по-евтина лодка/кола/мотор.
Всеки от нас иска да купува изгодно,но всеки ,,пазар,, си диктува цените.Ако в България се продаваха няколкостотин мотора на година,
предполагам,че и цената щеше да бъде друга.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Minn Kota Power Drive V2 55lb в действие

Мнение от Emo-83 »

Димитър Тодоров написа:
toparlak написа:.....
Много хубава схема си нарисувал,само да не си ти този,който движи нещата ,защото често пъти накрая се случва да влезеш
вътре от толкова ,,съдружници,, ,вместо да спечелиш по-евтина лодка/кола/мотор.
Всеки от нас иска да купува изгодно,но всеки ,,пазар,, си диктува цените.Ако в България се продаваха няколкостотин мотора на година,
предполагам,че и цената щеше да бъде друга.
:tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”