За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от taner »

trout_pld написа:
bai ves написа:Аз съжалявам.... :?
За какво? Че сте партия и "колегата" прави реклама на определени воблери и магазин като целенасочено снима трофейните риби с точните воблери?
Или,че няма да бъде сред нас да "споделя" опит?
Позйорство и спортна злоба. Това е което виждам в погледа му.Всеки само е отговорен за действията си. Да беше постъпил мъжки като другия колега. Всички си направихме изводите..
Успешен сезон ви желая!
Истински "мъж" си ти, скрит зад ново потребителско име!
Позьорството, злобата и интригите са в твоя пост :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Ivan VP »

esox22 написа:
trout_pld написа:
bai ves написа:Аз съжалявам.... :?
За какво? Че сте партия и "колегата" прави реклама на определени воблери и магазин като целенасочено снима трофейните риби с точните воблери?
Или,че няма да бъде сред нас да "споделя" опит?
Позйорство и спортна злоба. Това е което виждам в погледа му.Всеки само е отговорен за действията си. Да беше постъпил мъжки като другия колега. Всички си направихме изводите..
Успешен сезон ви желая!
Колега, ти като си успешно регистриран преди един час, кога успя да констатираш всичко това, или от истинския ти профил не ти стига кураж???

Евала колега stiga!
Докторе, и теб ще те изкарат партиец скоро. :mrgreen:
Поздрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bai ves »

Че съжалявам защото Асен си имаше собствен стил, прави нещата по своему, аз поне го разбирам..... Партия ли сме, викаш?.... Аз пъстърва не ловя, веднъж само на една река си гонех трофейни кефали и взех 7-8 американки с 10 замятания. Рибите бяха по 20 см и зарибени защото такива нямаше там, че на едно място и да вземат като комари. Това ми е. Бих си камшика веднага , то не ти дава да хвърлиш..... за какво да ги скопявам рибките. :tup:
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от ZLAK »

Без да се опитвам да ставам адвокат на Асен бих искал да споделя мнение.
Да разгледаме два примера:

Пример 1. Добре , да допуснем за момент че той е ловил в забраната. Във всеки негов репортаж аз виждам големи и красиви риби , които са пуснати обратно в последствие. Написал е интересен репортаж от който всеки с малко акъл ще си направи своите полезни изводи в риболова.
Пример 2. Съвестен колега риболовец. Ходи редовно извън забраната и пълни кошчето. Два дни мирише на пържена пъстърва от дома му. Почти не споделя нищо за това.

Бих искал да чуя честното мнение на критикуващите Асен и милеещи за рибите - кой от двата примера предпочитат. Кой от двата типа хора бихте искали да срещнете на реката или във форума?
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от hrimar »

Да помислим и над това - ако колегата пускаше големи красиви риби тук, в тази тема през цялото време на Забраната, каква щеше да е реакцията на четящите, които чакаха с нетърпение Откриването?
Проблемът в случая не е само в нарушаването на закона, а и в поведението на колегата, след като беше повдигнат въпроса около датата на снимката. Всеки да преценява до колко ще спазва Закона на своя глава, но когато поеме риска да афишира неспазването на Закона публично, нормално е да предизвика неприязън, още повече когато реши да използва нападението като защита.
Инак всякa загуба на пишеш колега е кофти
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от axel »

Злак,живея само на 12км,от мястото откъдето си виждал въпросните снимки,наистина реката не се води пъстървова,това дава ли ми правото да ходя,през размножителния период и да ги тормозя,повярвай ми реката я знам наизуст и колегата нямаше да има възможност да пуска снимки,ако ходех всеки ден/вервай ми имам тази възможност/,там на това място,откъдето е последната снимка миналата година аз и някои мои приятели с лични средства,зарибихме 25000бр. от Тошков чарк-това дава ли ми някакво право да ходя и да си ги ловя??????За жалост пъстървата е много проста риба,знаеш ли я къде е просто само трябва да и хвърлиш/справка последния ми продължителен риболов от половин час/.
Нищо ама нищо сложно няма да се уловят,тези риби,хващал съм и по-големи от тези на колегата,но това няма никакво значение,значение има кога един риболовец ще порасне,е аз макар,че не съм светец вече пораснах. :idea:
риболовът е само хоби!
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от pux »

Законът, в частта му за пъстървовата забрана, е толкова дъвкан и предъвкван, но в общи линии, в момента, той казва следното:
- забранява се тотално риболовът над 1500 м.н.в. от 1 октомври до 1 февруари
- забранява се прибирането на пъстърва във всички останали случаи в същия период
Това е! На който не му харесва да се сърди на депутатите дето са го гласували :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

А иначе оттук-натакък, в тая тема, ще четем репортажи предимно с пейзажи и маломерки + чат-пат някоя 50-тица за десерт :lol:. Не ще и дума, че много хора вече ще спят по-спокойно като си мислят, че в Бг по-големи пъстърви просто няма :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

Поздрави
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Ivan VP »

pux написа:
А иначе оттук-натакък, в тая тема, ще четем репортажи предимно с пейзажи и маломерки + чат-пат някоя 50-тица за десерт :lol:. Не ще и дума, че много хора вече ще спят по-спокойно като си мислят, че в Бг по-големи пъстърви просто няма :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

Поздрави
:tup:
И теб Комсомола ще подгони. :mrgreen:
Къде е Ичи? :mrgreen: Какво беше казал Макиавели?????
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Тук съм, Вачи! :D Кога ще има от онези глистави миноЛи на "Мато"? Бих искал да придобия няколко със значителен дисконт. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от fisher™ »

Пак си дирите гумата ми се чини :lol:

Освен закони, има и други понятия в този живот, и всеки сам си избира като какъв да ги чете и, евентуално, интерпретира. За да правиш разлика между моралното и неморалното обаче закони не са нужни. Много е жалко, че доста хора не го разбират (или по-скоро не искат), а и парадират с тези си виртуозни умения.

ПП. На мен не ми пречи да гледам маломерки, и чат-пат 50-ци, а и слуховете, че има и по-едри риби в границите на нашата родина, са достигнали дори и до нас.
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Ти за морала като нравствена категория ли говориш? Мч'и той се изтърка от споменаване още по времето на френския класицизъм и в момента не става и за чеп за зеле.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
jmanchev
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 11:31

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от jmanchev »

axel написа:Злак,живея само на 12км,от мястото откъдето си виждал въпросните снимки,наистина реката не се води пъстървова,това дава ли ми правото да ходя,през размножителния период и да ги тормозя,повярвай ми реката я знам наизуст и колегата нямаше да има възможност да пуска снимки,ако ходех всеки ден/вервай ми имам тази възможност/,там на това място,откъдето е последната снимка миналата година аз и някои мои приятели с лични средства,зарибихме 25000бр. от Тошков чарк-това дава ли ми някакво право да ходя и да си ги ловя??????За жалост пъстървата е много проста риба,знаеш ли я къде е просто само трябва да и хвърлиш/справка последния ми продължителен риболов от половин час/.
Нищо ама нищо сложно няма да се уловят,тези риби,хващал съм и по-големи от тези на колегата,но това няма никакво значение,значение има кога един риболовец ще порасне,е аз макар,че не съм светец вече пораснах. :idea:
Колега, аз Рачев го знам-а ти освен да му го накривиш друго не вервам....
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от smog »

Абе няма проблеми, 8 месеца си пъстърваджия и 4 месеца си "кленаджия" тип пускач на случайно уловени риби. Къде обаче се пускат, зависи дали ще са за форумната аудитория...
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
jmanchev
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 11:31

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от jmanchev »

smog написа:Абе няма проблеми, 8 месеца си пъстърваджия и 4 месеца си "кленаджия" тип пускач на случайно уловени риби. Къде обаче се пускат, зависи дали ще са за форумната аудитория...
Абе вие не правихте ли състезание през забраната на Черни Искър? Или така не вредите на балканката?
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от fisher™ »

jmanchev написа:Абе вие не правихте ли състезание през забраната на Черни Искър? Или така не вредите на балканката?
Абе през забраната не сме.
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”