За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

пъстърва...ама

Мнение от te4osoma »

споделете ,щото съм невеж и неук и..желая да ловя само големи балканки ,или американки .или африканки също може... :wink: давайте инфо :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: пъстърва...ама

Мнение от Marco Polo »

Течо, аз тук инфо не съм видял.. Включително и от корифеите, дето ловят кога не са им "нагазили" реката, поради едни или.. други причини, които няма да коментирам. ;)
Добре че не ме влече тази мистерия, петнистата, та не ми пука изобщо дали са по 50+ или 20-.
Постове от типа "аз съм пускал тука хиляди, що пък да не убода няколко, па и тигана да намажа?! Кво като е заблана, тая река си е моя!" съм ги чел и от "тапетово" време. преди години. И продължавам да ги чета и сега.
И как па нито един не каза "там и там".
Е, нормално е да не каже.. "На една от милионите пъстървови реки!" - това дори и аз съм го писал.
Та така.. Който както, когато и където иска да лови. Но когато застанеш зад думите си и можеш да се обосновеш - няма проблеми. Не можеш ли - пиши и пускай поне пейзажи.. Като мен ;)
После нека ми натяква че съм карък ;)
Дреме ми на.. директния! ;) :lol:
А със "Стига" тая вечер пихме по едно-две.. Показа воблери, сподели тактика и стратегия.. Снимки.. Не че ще му ходя по местата, просто беше.. весело :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: пъстърва...ама

Мнение от MapuaH »

Течка, проблема е глобален :) Никой не казва, нема и да казва :) Сам съм го ял, братче. На хора, които съм споделял, след това са ми обръщали гръб и нищо не са казвали. За щастие беше в плувкарския риболов, а не в спининга. Аз специално на приятели никога не съм отказвал, няма и да го направя. Пътувам много, много риболови правя седмично и имам горе долу винаги актуална информация за всякъде. Пъстървите са странна бира - всеки ги крие като жълтици. Ама са си и кът де :) Аз не обичам да ги ловя и не познавам много реки, където ги има, а не бих отказал някой да сподели за петдесетки :)

Апропо, кога ще ме водиш на распери по вашия край ?

Поздрави !
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
jmanchev
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 11:31

Re: пъстърва...ама

Мнение от jmanchev »

Ако форума е за клубове и симпатизанти не ни давайте да изказваме мнения?
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от sestrata »

Отделям дискусията от темата "Пъстърви... и репортажи". Моля коментарите и мненията да се постват тук, при спазване на добрия тон и правилата.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от axel »

Течо,за да ти стане ясно,ще ти кажа-това е все едно някой да отиде,/дали ти си му казал или някой друг няма значение/ през забраната на твоите сомски места и да изпонатръшка рибите,щото сома и той кълве най-много през забраната,че е най-спокоен,да ги снима и да си ги пуска,а ти да го възхваляваш,нищо че някои от хайверните риби ще дадат фира......ходя за пъстърви пет пъти в годината,дреме ми ,че някой бил хванал някакви риби......това не ми пречи да отделям от личните си средства за зарибяване с пъстърва и пак ще дам,защото аз моите риби на тази река съм си ги хванал много отдавна,когато имаше много повече риба в нея,както и за да не изчезне съвсем живота от нея :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от te4osoma »

axel написа:на твоите сомски места
моите са цялата река :wink:
axel написа:и да изпонатръшка рибите,
е тва граничи с фантастиката,...


по горния ми пост е ташак ,не ме вълнуват пъстървите ,ама грам :mrgreen: :mrgreen: и ми дреме на хуя за тях :D :D
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4494 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от Pike »

Явно създалото се напрежение трябва да се бъде изпуснато, трябва да се каже кои какъв е, какво, къде и как лови.
Мислех, че сме го надскочили това зимно изпокарване, но явно не сме.

Нека Асен Рачев си направи нова регистрация и да участва в темата, все пак е страна в спора.

Ще помоля модераторите да не трият нищо от тази тема, явно трябва да се стигне до дъното на нещата и по-добре, а не да чепка едно и също из другите теми през няколко дни, цяла година.
jmanchev
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 11:31

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от jmanchev »

pike написа:
Нека Асен Рачев си направи нова регистрация и да участва в темата, все пак е страна в спора.
Асен си има симпатазанти и приятели! Някои се оказаха не точно такива.....
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от axel »

не ме вълнуват пъстървите ,ама грам[quote][/quote]
....и мене Течка,ама пък защо да няма по някоя риба,знаеш ли 83-93г. по тая река какво беше,под водата на Цанков Камък в реката знаеш ли какви пъстърви имаше.....ловил ли си риби по две кила под водопада в пещерата на Дяволското гърло,знаеш ли,че тогава Триградска беше цялата разрешена,а пък на Буйновска какви красиви риби имаше,унщожиха най-класната пъстървова река в България,що трябва и ние да помагаме в това "благородно" дело,ей така от чиста носталгия пускаме по някоя риба в реката,защото всеки има деца и внуци,та да могат и те да видят що е туй балканка.
риболовът е само хоби!
Аватар
Владимир
Мнения: 10395
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от Владимир »

Никой не е длъжен да споделя инфо.Но законите са за да се спазват,когато си сгрешил,и са те хванали,хубаво е да постъпиш мъжки и да си признаеш грешката.И да се карате,все тая,факт е,че пускащите репортажи се броят на пръстите на едната ми ръка .Скоро ще си пускаме препратки към стари репортажи.....Спрете с тия скандали в открития,заради точно тях хората се отказват да пишат.Скандалите вредят на форума,скоро ще трябва да му сменят името''Чат Стая''.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от Ivan VP »

jmanchev написа:
pike написа:
Нека Асен Рачев си направи нова регистрация и да участва в темата, все пак е страна в спора.
Асен си има симпатазанти и приятели! Някои се оказаха не точно такива.....
Ами ще има и много повече, ако им каже и къде ходи за риба!
Изображение
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от suhia_ribar »

axel,ти защо си мислиш,че тая риба е уловена на "твоята" река?Как разбра къде и кога е уловена?
Сега въпрос към към всички:Някой видял ли е Асен Рачев през забраната да лови риба?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от quietriot »

suhia_ribar написа:axel,ти защо си мислиш,че тая риба е уловена на "твоята" река?Как разбра къде и кога е уловена?
Сега въпрос към към всички:Някой видял ли е Асен Рачев през забраната да лови риба?
Да Тео само че е изтрито , Асен сам каза, че рибата е от преди 01.02, но според него реката не била забранена, докато спореха с Аксел.Поне аз останах с такова впечатление. Затова не е хубаво да се трият постове, защоти се губи смисъла.

До тук само Владо е прав закона е за всички и трябва да се спазва!
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: За случая с Асен Рачев, пъстървата и други въпроси

Мнение от suhia_ribar »

Васе,за съжаление и аз не успях да прочета всички постове преди да ги модерират.За това имам молба към хората които имат администраторски,или модераторски права ,ако могат да възстановят изцяло дискусията.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”