Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

Здравеите отварям тази тема понеже сам нов в риболова и ми трябват мнения
за морския риболов от брега :) как да започна , как да си направя таками,и каква риба мога да уловя?Понеже гледах доста форуми и четох сглобих някои таками
но за сега 6 ти пат резултата е 0 риби .
Ловил сум преди риба но по реки и язовири но само на прачка с плувка и сас волти.
Мога да монтирам къки но немога -примерно-да монтирам чепаре,бомбарда,воблер и блесна.Аако може някои да обясни как стават с видео или снимки и по това време какво мога да уловя и с какво ще сам благодарен :)
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от Златев »

Привет колега!
На този етап мога да ти дам следния съвет:
Изчакай морската вода да стане поне 10 градуса. Тогава ще се активизира каята /попчето/, ще се приближи калкана. В момента каята е свряна по дупките и си се иска познаване на местата и много търпение. Изчакай още малко да се постопли морето.
Като се вдигне над 15 градуса някъде - идва време за кефаловите. Но за тях - тогава. ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

благодаря за савета аз сум в гърция в момента до кавала тук е всеки ден 20-25 градуса
вчера едни българи ловиха кефали от кея в неа Перамос.
те бяха от Гошеделчев - ловиха го до колкото разбрах на плавасща плувка - на 8 метра далбочина д колкото ми каза човека с 10-12ка кука.
ловяха го на пиле6ко месо свинско и на цаца и през половин час хварляха няква захранка 1 топче 3ма човека 1 йиварник направиха за 2 3 часа през 5-10 мин вадеха имаюе риби над 1 педя кам 20 см
и днеска схе пробвам и аз така че да си капо 6 дена счупих вчера спининга :) неска сам с нов то менте някво 12 евро до колкото разбрах е дуннен от форумите и е с мн огувасхт врах само не разбрах понеже сам нов тая плувка как да я огранича та и аз да хвана кефал по даното
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от Златев »

Е, да беше започнал с това че си в Гърция! :lol: За риболова там нищо не мога да ти кажа... :lol: Има си подфорум за риболов в чужбина, там е пълно с теми за южната ни съседка. Упсех! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

абе има тема но няма скорошни коментари което можах прегледах тези 3 4 дена
но мисля че има голяма разлика в такъмите ето примерно одеве пробвах да си направя второ чепаре :от бате Киро гледах с перо и 2 зелени конеца неоново такова - но незнам как се лови на чепаре колко да влача и до колкото гледах схемите за скумрия на чепаре и речен риболов нее много голяма разликата само при маашинките и прутовете
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

няма да казвам колеги понеже сам новобранец за 1 2 часа мисля че рибката потръгна
не Перамос 10.03.2014 от 8 дена капо за начинаешт хванах
риба Ханос ли ксанос незнам точно морски костур уй да попитам яде ли се че имам кум 5 да дера и 7 попчета?
hgtod
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 21:06
Риболов: морски
Местоположение: Бургазъ
дал Браво: 3 пъти

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от hgtod »

"Ъ" е до "У" :wink:
nikolas3
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 18:09
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от nikolas3 »

conect написа: уй да попитам яде ли се че имам кум 5 ?
Яде се, яде...
Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

дайте съвет эа спининга ми какво да сложа на върхъ му да осещам по лесно кълването и как да си направя
hgtod
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 21:06
Риболов: морски
Местоположение: Бургазъ
дал Браво: 3 пъти

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от hgtod »

Купи си едно папагалче, научи го да вика "кълве" и го сложи на върха - няма начин да не разбереш кога е клъвнало... :fish12:
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

няма бре ще го сложа на пръта и ще му эакачам опашката след всяко хвърляне то като клъвне щесе чуе
Последно промяна от conect на Пон Мар 24, 2014 19:11, променено общо 1 път.
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

не сериоэно сега гледах видео эа онес братя руснаците на единия спининг слагаше нешто на върха приличаше на тръбичка и като навиваше се виждаше как кълве но неэнам как се каэва и как се прави
conect
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 17:15
Риболов: rechen-v morski nachinaesht

Re: Помощ за начинаещи-савети и мнения от брега

Мнение от conect »

Здравейте,колеги днес ходих малко на скаличките в Неа Ираклица до Кавала и излиза вече доста сафрид,илария,кефал и платерина - да излключим спарус,ксанус,черно попче,обичкновенно попче и лапина.Одидих за 1 час извадих 3-4 парчета и сутринта пак ще ходя в 5 и вечерта пал в 5 да направя пробите.Върви на блатен червей,на дънна,като пробвах на 2 начина монтаж на кефал и обикновен дънен монтаж - ето Ви линк какво хванах
http://prikachi.com/images.php?images/611/7502611x.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”