France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Баш Рибар
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 13:31
Риболов: Плувка и дъно.
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Баш Рибар »

Евала! Страхотен риболов! :tup:
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от waglerbg »

outsider написа:.............
80 бр , 4.170.
Робер е с 49 , Анри - 63. :o 8) :mrgreen:
Споглеждат се , ухилват се до ушите - "видя ли ?" -хили се Анри - "тва е сериозен риболовец , не лови само кефали"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...тва е майна - докато не биеш французите на дребосък , не чакай да те признаят за рибар....
Адмирации !! Доста изискано размазване си им спретнал.!
повече от похвално!
...read between the lines...
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Добро утро! (19 ч. местно време 8) ) -след освежаваща сиеста и още по-освежаващо кафенце , кратък обзор на поредния уикенд , който не заслужава нищо да се пише за него. :?
Безсмисленото и неоправдано ранно ставане вчера (05:45 , да ти е драго да се заколиш) , се дължеше на състезанието , организирано по никое време на река Моан. Щото през май рибата щяла да хвърля хайвер , обясни организатора , затова го правели през март... :lol:
"Реката":

Изображение

Изображение

Малко монтажи , преди батерията да обяви стачка и гражданско неподчинение:
(предполагам че фотоапарата просто отказа да участва в тоя цирк ей-така , от чуство за собствeно достоинство)

Изображение


Кво има да се разправя -два часа след началото на състезанието "всички сме първи" , както крилато се изрази един наш много духовит и талантлив , макар и малко мързелив :mrgreen: съфорумец, и накрая се капотирахме се кажи-речи целия сектор , с изключение нa двама отцепници в края , които хванаха по една риба десет минути преди края. Хората с повече от една риба се броят на пръстите на едната ръка , и така... :evil:

Обаче оставаше бая време до мръкване , и с Доминик (който беше хванал едно бибанче и една....пъстърва(?!?) :shock: ) , се запътихме към локвата с каракудите , "да видим някоя риба". Там , независмо от топлия и приятен ден , рибата не щя и да чуе за нас , и се наложи да пия ВТОРО капОчино за деня! :oops: :x (Доминик се спаси с едно уклейче). А уж сезона за консумиране на подобни напитки беше отминал...

Така че днес сме на езерото с кефалите. Понеже французите обядват със семейството си , което е достойна за уважение , но малко съвместима с риболова традиция , пак се налага да ставам по никое време! Баце , на езерото сме преди да съмне!!! Ако изгрева на слънцето беше предназнaчен за човешките очи , тва явление щеше да се случва около девет часа , мене ако питате! :lol: :lol: :lol:

Изображение

Ранното ставане доведе до неочаквани последици , а именно , че дошлите първи , се оказахме по средата , затапени от двете страни от разумните хора , които пристигнаха един час по-късно. :D
Тази достойна за подражание категория включваше Доминик , Уилфрид , Паскал , и г-н Президента. Работата доби състезателен вид:

Изображение

Храним , почваме. По-точно , почвa Паскал , тапа отляво. Ние се гледаме. После се включва Доминик , след него Гзавие - те са крайни вдясно. Ние с Уил се гледаме , сменяме линии , дълбочини , утежнения.. Той е с линия от един грам , аз - с 0.20(без коментар :lol: ). Усещам, чe има течeнийце по дъното , и вместо да сменя линията , увеличавам дълбочината с 20 см , и с леко изпомпване гепвам първата баба , после една платичка , после мъртвило. Тапите вадят яки баби (Доминик - една от 690 гр!) , откачат им се кефали , имат и платики. Ние си чоплим носа , Уилфрид има няколко ситни рибета , после закача една платика към кило. Малко преди 12 ч , Гзавие събира и се изнася , и чак тогава и при нас влиза риба :idea: :!: ( сега аз съм тапа)
Улова на Паскал - 5.880

Изображение

Уилфрид е с 3.300.

Президента така и не нaмери рибата , моя улов е скромен , обаче се изкефих на яка баба :

Изображение

Изображение

Изображение

Това е с главата на кепа , чисто е 580.
За отбелязване е , че с напредването нa деня , стана доста по-студено , излезе и вятър... Смених три линии , измъчена и изкецана работа. Кефалите не щяха да ми посетят петното , и цялата тая работа с безрибен център на сектора , докато тапите убиват рибата , адски ме притеснява : на тва езеро ще сe проведе първенството на Втора Дивизия на департамента , а след като Третатa беше отменена поради липса на хора , аз съм автоматично класиран за Втора 8) ...баси машината! :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Красота. Тишина...

Изображение

Прекрасна и самотна , щото ние си губим времето по разни тъпи локви... :oops: :oops: :oops: , the love of my life - "матушка Лоара ", биха казали руснаците. И не се заблуждавайте , не съм цъфнал на реката на изгрев слънце :mrgreen: - часът е 18:15 , понеделник. Как се стигна до тва безобразие? - да почнем отначало...
... Kакто често се случва , уикенда започна в събота:

Изображение

Локвата с каракудите - и тук няма жива душа , обаче от тва не ми става по-широко. Няма място дa си търкалям щеката , така че се налага особено разположение :

Изображение

Нищо не е случайно , разбира се! Подбраният с астрономическа прецизност ъгъл от 49,7° , позволява задния край на щеката да сочи право в центъра на съсзвездието Сириус в деня на лятното слънцестоене 8) , а квадратния му корен е равен на алкохолното съдържание на бирата Grimbergen ! :lol: .
По-важното обаче е друго - при този ъгъл мога да пусна линията ей- там :

Изображение

Щото тука съм с цел да поработя по въпроса с лилиите , че имам нещо наум... :wink: Работата не вървеше изобщо , добре че местната фауна не ме остави да скучая:

Изображение

Тва добиче преплува гьола надлъж и нашир , после излезе да се пече на слънце. Аз зяпам ту него , ту плувката си в продължение на 93 минути без да видя пипване , и почват да ме обземат мрачни предчуствия за целия тридневен уикенд...Най-накрая каракудите откриха петното , и за час и половина направих това:

Изображение

Изображение

...плюс две откачени в лилиите. Няма дa се оплакваме , по тукашните ширини тва минава за достоен улов...

Неделя?!? - мъкааааааааааааааа!!!! :evil: Мачова тренировка на езерото с илариите , още си чакам първото кълване.. :mrgreen:
Двамцата със Жан Мишел сме капо , Доминик с два уклея и едно микросомче. Следобеден опит на локвата с каракудите - на фидер този път - успях да спася капото с една ситна платичка...Предчуствията ми за понеделник само се задълбочиха. :roll:

Понеделник - състезание от типа "забравяш го , преди да е съвршило" :lol: Разпънахме арсенала , гледахме се четири часа и тръгнахме да събираме. :cry:

Изображение

Изображение


Малко цифри:
Участници-66
Първия - малко над 5 кила
Втория - около 4 кг;
Осмия - 205 грама
деветия- 40
грама десетия - 25 грама
Капо - 17 човека. Включително долуподписания... :mrgreen:

И потеглям към къщи , и колата някакси сама :wink: избра пътя , който минава покрай Лоара....
Кво може да стане - още едно капОчино? При такъв пейзаж - гълтам го на една глътка и си поръчвам второ! :twisted:

Изображение

От състезанието ми е останала храна за платики , която бях забъркал за мача.Жълта , сладка , лепкава. Имам и бял с мозайка , копвам малко пръст от брега на реката , захранвам. Буре 6 грама , на трето изтичане бодвам товарния влак - 4-5 метра розово Хидро , рибата умело ползва течението в своя полза , следват три страници ожесточена борба 8) , и тя се откача. Аз вече съм ухилен до уши - ТОВА е риболов , мене ако питате , пускам и гепвам първата риба за деня :

Изображение

Минавам на торен червей , и хващам втората ( реших за два часа риболов да не мокря живарника):

Изображение

След малко храната взе да приключва -( реката гълта адски много храна ), и посегнах към другия остатък - черната храна за баби , която бях замесил за шетката. Пръст , бентонит , продължаваме - платиките изчезнаха безследно , и сега ме атакуваха кленчета :

Изображение



Смених бурето с Бъбъл 8 грама , кълването стана по-рязко , откачи ми се още един сериозен екземпляр , кленчета хванах 5-6 от различен калибър :

Изображение

Врме е за събиране на панаира.

Изображение

Сезона 2014 се обявява аз открит 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от krasimir »

Еха ! :D

Пожелавам ти повече такива риби от снимките по-горе по време на състезания през сезон 2014 :)
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

Аутсайдър, труден ми се вижда риболова при теб. Нужни са невероятни технически умения, търпеливост, изобретателност, настоятелност, оборудване и какво ли още не за да се извадят въпросните каракуди, червеноперки, платики или уклеи.

При мен нещата сякаш са значително по-опростени. Последния си излет мисля да не го отчитам тук, защото се сведе до тривиалното "гол след гол". :D
Аватар
chirusa_bg
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Фев 16, 2005 12:58
Местоположение: Sofia

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от chirusa_bg »

Състезание с масови капота-красота :lol:
Какво следва в състезателната програма, има ли надежда?
Goat Food!
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от shaman »

;)


http://www.dailymotion.com/video/xmhcr_ ... shortfilms" onclick="window.open(this.href);return false;
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Cougar написа: Нужни са невероятни технически умения, търпеливост, изобретателност, настоятелност, оборудване и какво ли още не за да се извадят въпросните каракуди, червеноперки, платики или уклеи.
:lol: :lol: Корсфишинга в едно изречение!

Следващото състезание? - всяко нещо с времето си! Сега мисля през уикенда просто да отида за риба :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Не съм мислил , че четири дни могат да минат толкова бавно , обаче дългоочакваният yикенд най-после дойде , и за събота бяха предвидени велики дела! 8)
Майтап ли е - край на ластичетата със съмнителна сексуална ориентация :lol: , на плувките от 0.20 гр , на куките за виолетки... Лоара ни зове! Очaква се мъжки риболов ..... само не си представях че може дa бъде толкова мъжки - но всяко нещо по реда си :wink:

Ранна утрин , съмва се , хвърлям поглед през прозореца - тополите са се превили - аха-аха да се перкършат...хм. :? Стигам на реката - духа , но като цяло се ядва. Дойде ред на "оня" модул да влезе в играта :

Изображение

Монтирам 4 линии , с екcпериментална цел - трите са с плувки с еднакъв грамаж , но различна форма - "полска" близалка , буре , Бъбъл -6гр , плюс близалка от 12 грама за друг един експеримент , до който така и не стигнах..

Изображение

Още докато монтирах сергията , вятъра започна осезаемо да се усилва. След десетина изтичания започва да кълве , като вече си духа юнашки - в такива условия всички монтажи с близалки си останаха за декорaция - само с бурето можеше да се направи някакво що-годе поносимо изтичане. Контрол на линията? Чувал съм за такива работи :mrgreen: ... сега обаче имах други проблеми... примерно , да си видя плувката...там е! Сигурен съм че е ....там някъде:

Изображение

А!-ето я!

Изображение

Мъжки риболов ли ми се искаше на мене? - ми зЕми двойна порция! :twisted: Ама в стил "когато на дървените кораби плаваха железните мъже" :mrgreen: - вкопчил съм се в щеката с две ръце , върха е натопен до трето коляно (аkо го топна повече , течението я сгъва зверски - ако я извадя малко - подхваща я вятъра) - и аз правя фитка след фитка. Много ми се ще , между другото , да го видя аз тоя 'убавец дето няма да прaви фитки в тая ситуация! :evil: :lol:

Изображение

Когато вятъра ми обърна кофата , наполовина пълна с тежка рeчна захранка :idea: :o , реших че стига толкова. И най-гадното беше , че рибата си беше там , гладна и готова за плодотворно сътрудничество :lol: ...да ти се дореве:

Изображение

Изображение



Днес? О да , пак съм там :lol: :lol: - и нещата с нищо не са се подобрили. Сичко ме боли от вчерашната борба със стихиите , а вятъра изглежда нищо не го боли... Опитвам с фидера:

Изображение

Гепвам едно кленче , обаче не ще , и решавам да монтирам пак щеката - духа значително по-слабо от вчера. Затова пък започва да вали! Налага се да се вади чадър , да се вързва въжe да го предпазва от чупене или излитане , и аз пак имитирам плаване в "ревящите 40" - само чe тоя път рибата я няма. :(

После дъжда спря , и се "събраха Райко и Райна"... :shock:

Изображение

...лелиииии.... :o :lol:


Към обяд тегля чертата- имам:

1 кленче на фидера - 1бр:

Изображение

2 ситни баби накъсо -2 бр.
3 Мокри крака-2 бр.
4 Празен стомах-1бр.
5 Още по-празна тиква - 1бр.

...пускам рибата , събирам панаира , и се оттеглям да оправям проблемите от точки 3-5.
.... е , подлежащите на оправяне , разбира се.... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
patrona86
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 21:25
Риболов: allrounder
Местоположение: Farnborough/UK
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от patrona86 »

Хаха, батка пак си патил ! Не ти е лесно признавам. Адмирации за споделеното!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
13meters.co.uk е новият дом на Селската Касапница както и на всички статии и репортажи.
Посетете и Фейсбук страницата ми 13meters
Не претендирам за високо спортно майсторство.
Ръководя се от принципа "Риболовът е за разтоварване,а не за натоварване!"
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Напоследък не съм писал , а не съм спрял да ходя за риба - то сe навързаха едни празници , едни уикенди от по четири дни... А не съм спрял да ходя за риба , щото просто още не съм измислил с кво да заменя риболова - гъби ли да събирам , охлюви ли , марки ли да взема да колекционирам... :lol:
Риболова тука тотално се прецака , и причината за това е шибаният ураган , който вече две седмици не ще да ни сe махне от главите - баси , не спря да духа.....с изключение на ЕДИН ден : неделя , 4 май. И ние вместо да отидем за риба , прахосахме деня на състезание. :mrgreen: За него обаче зъб не обелвам , щото "всичко , което бих казал , може да се използва срещу мен" - тва не беше риболов, а криминална проява , зае.би.... :oops: :oops: :oops: :? :lol:

И така , ставам вчера - ми веe. Pиболова в такова време е вятър работа , казвам си аз духовито 8) , обаче нарамвам такъмите и се отнасям към езерото със сомчетата. На фидер - ТЦ! Нe успях да изкопча кълване , оабче на щеката бях приятно изненадан от серия прилични баби и две-три средни платички. При последните....не знaм колко! излета , в които съм я капо , я с една-две риби , вечно мокър - дъждобран и зимна шапка (пак!) , тва си приличаше на улов. :roll:
И така , днес пък съм там.

Изображение

Pазнообразно време :wink: - да не скучае човек: валя , мръзнах , нaпече , стана горещо , и .... духа , духа , духа, духа , духа........ :evil:

Изображение

Аз съм в ниското и на завет , обаче на поривите си дърпах щеката на ролера и чаках да мине - на отсрещния бряг с трясък се прекърши и падна топола :shock: , такива работи.

Приготвил съм скромна тъмна храница с малко пинки , никакви експерименти- почвам да вадя баби , средна хубост , които постепенно се разреждат , и идват платичките.

Изображение

Изображение


По едно време бодвам един костур , замислям се , клъцвам три торни , вадя втори костур , бодвам едър торен на куката , и вадя баба от поне 400 грама - не се сетих да я претегля накрая. За съжаление най-тихото място беше окупирано от любителите на риболов на щука с тапа и жива стръв ( бяха окупирали целия гьол , бандитите раннобудни :twisted: ) - ей -там , зад моста :

Изображение


Очакваните сомчета не се появиха. Или тези , които се появиха , не бяха онези , които чаках! :mrgreen:

Изображение


В такива занимания мина денят - ту можех да ловя - на моменти стихваше , ту беше невъзможно да се държи щеката , отвратителна презентация , фитки , откачени риби... Все пак , в сравнение с последните излети , няма да се оплакваме:

Изображение


4.300 , каза кантара. 8)

Оставям ви - както би казал добрият доктор Лектър , " ще вечерям с едни приятели" :twisted: :

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Cougar »

outsider написа:А не съм спрял да ходя за риба , щото просто още не съм измислил с кво да заменя риболова - гъби ли да събирам , охлюви ли , марки ли да взема да колекционирам... :lol:
Гъбите са отличен вариант за времето когато водоемите стават пренаселени, а марките са екстра за в дъждовни и ветровите дни. Ако почнеш да ги събираш - пиши. Ще разменим адреси и ще правим смени. :D

Виж за охлювите не знам. Тях не съм ги ловил откакто съм бил дете.
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Горещ ,дълъг и интересен уикенд...и с неочакван край - така , за интригата. :D
Военните действия започнаха в петък , поради неочаквано отворилата се възможност за риболов в следобедните часове. Минах покрай любимите си места по реката , и установих че в Кино Лоара се прожектира филм , който вече бях гледал - "Отнесени от вихъра". :evil: Налагаше се да се търси място на завет , и открих нещо интересно :

Изображение

Изображение

Ще мине цялото лято , докато успея да разуча целия участък! Има нещо като "езеро" , заградено с дига ...

Изображение


...и куп интересни места - решавам да започна с дигата. Екзотиката е невероятна - ловя на Лоара без глина в храната , и с плувка от 0.8 гр... :mrgreen: - бързо ме налазиха платиките , от които тук има доста (мястото ще е жестоко за фидера) , после боднах ей-тоя змей , над 1.600.

Изображение


Докато се снимахме , добичето се извъртя ловко , и ми заби гръбния си плавник до дръжката :evil: - с обляна в кръв длан претеглих платиките(4.300) , и ги метнах във водата без да ги снимам - имах сметки да уреждам с кефала. :twisted:

Събота сутринта - езерото с кефалите , щекарска тренировка. Kефалите са изчезнaли безследно , налазват ме гадни дребосъци , основно платички от миналогодишната реколта. По едно време се завъртя и едра риба , главно благодaрение на кълцания торен , на който съм взел да ставам голям фен.(Допускам че идея та с кълцането на него не му допада особено)

Гепвам една платика от кило и половина , и една каракуда с почти същото тегло , и оттам зашивам лохнеското чудовище - розовото Хидро се разтяга като списък с предизборни обещания , обаче повода 0.12 си има край - кефала скочи два пъти над водата като сьомга(той и като размер биеше на рибите от Жельовите репортажи :shock: ) , и скъса. Минавам на тежката линия с повод 0.14 и кука 14 , три-четири бели - само дребосък , баби и платички... :?

Изображение

Изображение

Междувременно слънцето , което досега го мързеше да гледа , реши да си навакса за двата месеца безделие , и като напече! :twisted: Идваше ми да ревна като кака Мария Бринк :

"...you burn me alive
you set me on fire ,
and watch me die..."



Впрочем - "де оня глас" :wink:
Пак минах 4-те кила , което не е лош резултат за 4 часа на френски водоем... За събитията от състезанието в неделя ще пиша като тресна един бърбън - някои неща не могат да се разкажат на трезво.... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”