Плетено влакно

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Плетено влакно

Мнение от Emo-83 »

bozaka написа:
te4osoma написа: За мен при хамалския спининг най ми държи 4 нишковия и нема да го сменя ..

ФАКТ :!:
Четири нишковия брейд е по-здрав,защото се състои от 4 по-дебели нишки,които по-трудно се късат от всяка една по-тънка от осем нишковия конец.
Но кръглото сечение и мекотата също са различни.
В Б-я,всичко е на мода.Няма как да обясня,че за тролинг(спининг),не е нужно конеца да е 8 нишков.....това се търси от незнание....факт,неоспорим.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
pachozla
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 14:56

Re: Плетено влакно

Мнение от pachozla »

Здравейте искам да попитам някой ползвал ли е това влакно http://www.fishingmall.bg/index.php?rou ... 69_82&prod" onclick="window.open(this.href);return false;
uct_id=2879
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Плетено влакно

Мнение от taner »

Четири нишковия брейд е по-здрав,защото се състои от 4 по-дебели нишки,които по-трудно се късат от всяка една по-тънка от осем нишковия конец.
Но кръглото сечение и мекотата също са различни.
В Б-я,всичко е на мода.Няма как да обясня,че за тролинг(спининг),не е нужно конеца да е 8 нишков.....това се търси от незнание....факт,неоспорим.
Не си прав, обяснението защо е по-здраво 4 нишковото влакно е несериозно и невярно.

Основна разлика между 4 и 8 нишковите е в абразивоустойчивостта им, както и здравината.

При еднакъв диаметър да речем 0,24(ПЕ 2) 8 нишково влакно е 30-35 либри в зависимост от производителя, а при 4 нишки теста е около 20 либри.


Кое е по здраво?

Има и други интересни моменти, но да не ставам многословен. Лично аз за спининг риболова съм се отказал от 4ките по ред причини :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Плетено влакно

Мнение от quietriot »

Emo-83 написа:
bozaka написа:
te4osoma написа: За мен при хамалския спининг най ми държи 4 нишковия и нема да го сменя ..

ФАКТ :!:
Четири нишковия брейд е по-здрав,защото се състои от 4 по-дебели нишки,които по-трудно се късат от всяка една по-тънка от осем нишковия конец.
Но кръглото сечение и мекотата също са различни.
В Б-я,всичко е на мода.Няма как да обясня,че за тролинг(спининг),не е нужно конеца да е 8 нишков.....това се търси от незнание....факт,неоспорим.
Емка нидей тъй бате, хан Кубрат май го забрави и снопа, разлики много и све в ползва 8 жилния, та не е лошо да се чете повече , по малко да се слушат специалист от БГ тип лаладжии и ще знаем повече :mrgreen: :tup: .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”