Повод за джърк

Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Повод за джърк

Мнение от iordigd »

Ще Ви помоля да споделите какви поводи използвате за джърк. В Русе не можах да намеря подходящи поводи и се наложи да си правя от втора струна на китара и от стоманизирана тел. Не знам до колко са подходящи за целта тези поводи, които съм си направил.
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Повод за джърк

Мнение от Fat Head Killer »

Защо да не вършат важно е да държат влакното дълеко от куките да не се оплитат при самото водене и играта на джърка :fish15: Хубава е да е от титаниева тел която не се деформира и е без памет .Но такива поводи си струват и повече парички,
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от Plat1ka »

Колега гледай и вирбелите... д..а тези вирбели. Днес полових малко със уж добър повод но карабинката ми се струваше малко афив за да издържи 7кг тежест. Е както ми се струваше така една 4+ щука я смаза... Удари и глътна целия джърк около 13см. След това затвори устата и извадих карабинката смачкана все едно с клещите съм я пресовал. Мигах като ударен.. дори неможах да я засега смаза карабинката само с челюсти. После изнамерих една яка карабинка но освен една килце и малко друга не се показа... За 2-ри път на тоя водоем ми бяга класна риба предния път на същото място ми прегриза повода(метален) кви са тия риби незнам но ... Гледай карабинките също.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от fisherman »

Колега,с оглед че се търсят класни риби не прави компромис ,лично на мен само титаниев повод не ми е прегризвала.Дори и да не ги намираш в твоя град, в нета избора е голям.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Повод за джърк

Мнение от Хариус »

fisherman написа:..титаниев повод...
+1
Аватар
iordigd
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:46
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от iordigd »

Благодаря ви за отговорите. Явно само титаниевите поводи дават задоволителни гаранции за сигурност.
skunk
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 06, 2014 1:44
Риболов: Еко риболов ;)
Местоположение: Стара Загора

Re: Повод за джърк

Мнение от skunk »

Ама съвсем честно, смятате ли, че си струва 20 лв за един готов титаниев повод? има ли някакъв трик при свързването на титаниев повод с карабинки? с тръбички ли е най-добре? Също, нагъват ли се титаниевите поводи лошо, както правят металните, след което вече не могът да са идеално прави ?
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от fisherman »

skunk написа:Ама съвсем честно, смятате ли, че си струва 20 лв за един готов титаниев повод?
От както рибата на живота ми :D след 20-минутна борба ми преяде 7 жилен стоманен повод не гледам цените.За съжаление оная риба не идва :( , въпреки че си научих урока.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от Д.Граховски »

skunk написа:Ама съвсем честно, смятате ли, че си струва 20 лв за един готов титаниев повод? има ли някакъв трик при свързването на титаниев повод с карабинки? с тръбички ли е най-добре? Също, нагъват ли се титаниевите поводи лошо, както правят металните, след което вече не могът да са идеално прави ?
Струва си всяка стотинка, ловил съм с какви ли не поводи, метални, стоманени едни кат електроди, но по-добро от титаниевиа не съм ползвал. Скъпичък е но е здрав и не се нагъва и не позволява оплитане на джърка в плетеното( не на 100%,но все пак)
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
skunk
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 06, 2014 1:44
Риболов: Еко риболов ;)
Местоположение: Стара Загора

Re: Повод за джърк

Мнение от skunk »

fisherman написа:От както рибата на живота ми :D след 20-минутна борба ми преяде 7 жилен стоманен повод не гледам цените.За съжаление оная риба не идва :( , въпреки че си научих урока.
) Какава беше таз 20 минутна битка.. пак ще дойде някой ден, щом я търсиш... но за поводите, въпросът не е само в здравината на самия повод. Аз съм сигурен, че е здрав титаниевия, но до колко по-зрав от един хубав метален или волфрамов... аз бих се позамислил дали да хвърлям с такъв около здрави закачки, при положение, че при евентуално закачане и късане отива една примамка плюс 20 лв повод = 40 лв /примерно/. Докато с по-евтин повод смело си мятам по дърветата )) и по дъното без да знам какво има отдолу.. а при джърк игра закачането е дори по-вероятно.. В общи линии си мисля, че предпочитам да мятам смело навсякъде, освен ако не пробвам да си направя титаниеви, поне да излизат по-евтини...
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от fisherman »

Колега,не случайно акцентирах на времето,налапала ли е примамката и ако борбата се проточи ,гадта преяжда почти всичко /само флуорокарбонов повод не съм пробвал ,не смея да се отпусна въпреки че колеги го ползват успешно/.С колегите явно сме стигнали до идентичен извод,този вариант :arrow: http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=354" onclick="window.open(this.href);return false; мисля е поносим като цена,качеството е добро,единствено проблема е да успееш да си го вържеш :D /буквално е като жив/.
Този сезон ползвам жълт Самурай на 70 лб. + титаниев повод и нямам скъсан джърк,докато скъсах една шепа кленски воблерчета на цената на 2 джърка бройката.Примамките са консумативи и колкото и да е неприятно се случва да ги загубим,но единствено се помни загубения трофей.
skunk
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 06, 2014 1:44
Риболов: Еко риболов ;)
Местоположение: Стара Загора

Re: Повод за джърк

Мнение от skunk »

С флоро и аз хвърлям, но си има недостатърци, трябва да сложиш 1 мм за да си напълно сигурен че ще извадиш всичко, било то и дървета, освен това не знаеш кога може да се е наранило някъде, особенно при възлите и няма да потдаде, да не говорим, че свързването на дебело флор с карабина е загубена битка.. Мерси, ще пробвам и това...
ivmech
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Авг 14, 2015 6:50
Местоположение: Хасково
дал Браво: 54 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от ivmech »

Продават готови флуорокарбонови , 1мм. връзките са с кербовка и са по лев и нещо парчето , яки карабини и добри вирбели , май на Филстар бяха.
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от Vassil »

Някой има ли впечатления от това?

https://www.filstar.com/bg/%D0%92%D0%BB ... Wire/6558/

В.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Повод за джърк

Мнение от valeri hinkov »

Нещо килограмите не са ли им малко за джеркбейт. :roll: :roll: :roll:?
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”