Платформа с облегалка

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: Платформа с облегалка

Мнение от outsider »

Reptile написа: Третият проблем са екстремните места, на които обичам да ловя, разбирай храсталаци, гори, скали и всякакъв род ултимативен ландшафт предлагащ условя почти несъвместими с човешкото отцеляване.
:lol: :lol: :lol: Тва рибарския взвод на Чуждестранния Легион сте страшна работа! :mrgreen:
Тука темата ще излезе от малко от рамките на обсъждания в началото артикул :oops: :roll: , ама то една гредичка ако не ти се мъкне по урви и проапсти , за облегалка няма кво да приказваме.
Значи , аз като настоявам упорито за гредата при изтичане (взех си тази на Колмик , дето е гладка от едната страна , и с вдлъбнатини от другата) , не е щото е уморително , ако ти е тежка щеката - имам предвид , че като изтичаш , особено бавно (с Бъбъл или близалка) , и всичко се гради на безупречната презентация на стръвта - лeко задържане , отпускане точно когато и колкото трябава....е , в този момент , едно поривче на вятър , грешно движение с тоягата...и adios! Рибата , която вече е била готова да лапне стръвта , при вида на рязко подскочилия бял цервей ( да не говорим за внезапно "оживяло" житно зърно) , се оцъкля като настъпана жаба , и си бие камшика от там в такава паника , че може и ятото да я последва. Идеята на франсетата , да правят мъртво задържане с Торпедо без да ползват греда , просто няма да я коментирам
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Платформа с облегалка

Мнение от Reptile »

outsider написа: ...
:lol: :lol: :lol: Тва рибарския взвод на Чуждестранния Легион сте страшна работа! :mrgreen:
Тука темата ще излезе от малко от рамките на обсъждания в началото артикул :oops: :roll: , ама то една гредичка ако не ти се мъкне по урви и проапсти , за облегалка няма кво да приказваме.
Значи , аз като настоявам упорито за гредата при изтичане (взех си тази на Колмик , дето е гладка от едната страна , и с вдлъбнатини от другата) , не е щото е уморително , ако ти е тежка щеката - имам предвид , че като изтичаш , особено бавно (с Бъбъл или близалка) , и всичко се гради на безупречната презентация на стръвта - лeко задържане , отпускане точно когато и колкото трябава....е , в този момент , едно поривче на вятър , грешно движение с тоягата...и adios! Рибата , която вече е била готова да лапне стръвта , при вида на рязко подскочилия бял цервей ( да не говорим за внезапно "оживяло" житно зърно) , се оцъкля като настъпана жаба , и си бие камшика от там в такава паника , че може и ятото да я последва. Идеята на франсетата , да правят мъртво задържане с Торпедо без да ползват греда , просто няма да я коментирам
Хубава греда е! Ако вземам някаква и аз ще ползвам COLMIC. Щеката ми е MAVER MATCH07 с реални 13м, която е уж all round, но не е никакъв "all" и никакъв "round" :lol:, мачовият топ-сет е 18гр първите 2 секции и 90гр за топ-4. Хубавото е, че MAVER се сапикясаха и пуснаха match carp версия на мачовите топ-сети. Тествах версията на риби до 2кг и няма никакви проблеми, но щеката с match carp не стои така красиво изпъната с нулево провисване, както с match light. Идеята ми беше, че с тази щека се изтича без проблеми на ръка. Твоите доводи за презентацията са напълно валидни, но аз много често ловя с буре и изтичам с много леко задържане, което не е проблем да се прави без греда. С бабъл-а, също рядко ползвам греда. Виж, ако работя с shark или torpedo, тогава гредата е неизбежна, особено в студените месеци.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Платформа с облегалка

Мнение от Коце »

Вие сте някакви дребнави хора! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
petko51
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:07
Риболов: само на плувка и спининг+тролинг
Местоположение: РОМАН

Re: Платформа с облегалка

Мнение от petko51 »

абе,ти на риба ли ходиш или ходиш да дремеш,само заемаш местата на риболовците?Като ти се дреме ходи дреми в МОЛ"Сердика"!
който не може да се къпе да не се съблича!
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Платформа с облегалка

Мнение от Reptile »

petko51 написа:абе,ти на риба ли ходиш или ходиш да дремеш,само заемаш местата на риболовците?Като ти се дреме ходи дреми в МОЛ"Сердика"!
Ооо, намерил се кой да ми прави забележки! Ти по цял ден си копаш места, за да имаш място за стол, маса, а понякога и за джипа...аре не е да не се познаваме, а?! :lol:
petko51
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:07
Риболов: само на плувка и спининг+тролинг
Местоположение: РОМАН

Re: Платформа с облегалка

Мнение от petko51 »

копам ама не мисля за облегалки и други такива за да си подремвам!
който не може да се къпе да не се съблича!
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: Платформа с облегалка

Мнение от antoanBS »

Да покажа братята китаци с какви платформи ги хващат http://www.aliexpress.com/item/2014-new ... 44330.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”