Level 7300 SP - Tubertini

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
millen
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 15:49
Риболов: на плувка
получил Браво: 1 път

Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от millen »

Трябва ми мощна болонеза ползвам основно Tica Swing обаче с хубави риби в по бърза вода се предава някой ако има впечатления от Level 7300 SP - Tubertini или пък някоя друга но до 300гр.
Става вапрос за 6м.
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1711
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 182 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от PAMPASA »

millen написа:Трябва ми мощна болонеза ползвам основно Tica Swing обаче с хубави риби в по бърза вода се предава някой ако има впечатления от Level 7300 SP - Tubertini или пък някоя друга но до 300гр.
Става вапрос за 6м.
Здравей ,Аз също имах преди време такава дилема и се спрях на това - http://www.megafishing.bg/product/4465/ ... -50gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

дават я до 50 , но по-скоро е до 40 гр. .
Много приятна въдичка , без да е кол за домати - работи с около 1 м. от върха - на мен лично ми допада .

Другата за която се сещам е Тика Уондър - доказана ,здрава болонеза - имам я и нея , но на 5 м.

И двете на 6 м. са в диапазона около 275 гр.

Поздрави
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от babydoctor »

Ако ще се влиза в този ценови клас, най-доброто е Колмик - аз имам Перфекта на 5 м., верно е перфектна и на по-ниска цена, но пък има Летал, която е доста по-добра. Верно и цените са летални, ама...От като дадеш 300+ лева, дали ще дадеш още 50-60, не би трябвало да ти пука.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
iliev.ionko
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:13
Местоположение: ахелой
дал Браво: 17 пъти

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от iliev.ionko »

Първо трябва да уточниш какво разбираш под мощна болонеза защото тубертинито е 0-25гр. а виж че другите момчета предлагат такива до 40гр,.Имам TUBERTINI 7300 но е 5м. защото където ходя/тунджа/ ми върши идеална работа.. Държах 6м. и се чудих и за нея но някак си ми дойде лигава и си взех BROWNING CHAMPION CHOISE която е до 30гр.и тежи 268 грама мисля..
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от babydoctor »

Летал е 60 гр., едва ли ще намери по-мощно...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Мишел-Маяк
Мнения: 356
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 19:40
Местоположение: бургас

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от Мишел-Маяк »

Колега,заинтересувай се за Level Magic 1106st.Тази болонеса е много здрава и балансирана.Акцията и е 50 грама.Много твърда и права пръчка е .
МАЯК-ТУБЕРТИНИ
iliev.ionko
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:13
Местоположение: ахелой
дал Браво: 17 пъти

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от iliev.ionko »

babydoctor написа:Летал е 60 гр., едва ли ще намери по-мощно...
поста ми бе насочен към автора на темата.. Иначе мишел е предложил нещо и може би той знае най добре какво предлагат тубертини тъй като ги продава и моите 3 болонези които имам от марката са закупени от него..
Аватар
millen
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 15:49
Риболов: на плувка
получил Браво: 1 път

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от millen »

Става на въпрос най вече за риболов по р Искър-скобар,бяла мряна и....мисля си че над 30-40гр ще е прекалено директна и за това се спрях на този модел на Tubertini.Speedmaster вярно обаче незнам дали го има още тоя проблем шчупи ли се нещо намиране няма.Ще поръчам по нета и за съжаление няма как да пипна и друго не ми се държи въдица голям диаметър.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от Бай Иван »

Проблемът с резервните части на Шимано си седи все така не решен. Именно поради тази причина повечето избягваме покупка от иначе прекрасните въдиците които предлагат. Не че Стенли или някой друг майстор няма да се отзове при евентуален проблем, но си е друго да замениш примерно счупено коляно с ново оригинално такова, нали?
Не знам как седят нещата при вносителят на Тубертини и ще е хубаво за всички нас, колегите които предлагат внос на фирмените продукти да внесат малко яснота по отношение колко време се чака за резервна част и тн., тъй като и аз определено се заглеждам по няколко модела на фирмата.

И да напиша за Уондъра, като бивш собственик на такава пръчка и като бивш собственик на Суинг, то определено ако вземеш първата след като имаш втората, ще се чустваш все едно ловиш с ютия. Безпорните предимства на Уондъра са налице, практически не трошлива, но изпитването на удоволствие при ваденето на риба е сведено почти до нула. Суингът е пък другата крайност, прекалената й "мекота" и бавната работа при ваденето на риба води до заключението, че е чист "сопол", макар че на мен лично ми харесва, даже до някъде съжалявам че я продадох.
Сега съм със Сигнал и тя можеби е в т.нар. "златна среда".
Zvqr
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 15:56

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от Zvqr »

Ако не си взел все още може да поразгледаш ето това http://megafishing.bg/product/3296/bolo ... -team.html това е стар модел да TUBERTINI и вместо тогавашните 300лв. сега е 77лв. Аз лично притежавам такава , взех си я по същата причина като теб (имам LEVEL 8306 което е 0-10 и ми трябваше нещо по яко) и не съжалявам.
Аватар
millen
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 15:49
Риболов: на плувка
получил Браво: 1 път

Re: Level 7300 SP - Tubertini

Мнение от millen »

77лв тая направо я поръчам и за резервна да стои пак ще е добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”