Вътрешна или външна втулка на щеката?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от Мунчо »

Според мен изключително полезна дискусия се получи за всеки начинаещ щекарски сюнетчия. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от Младен Маринов »

Мунчо написа:Според мен изключително полезна дискусия се получи за всеки начинаещ щекарски сюнетчия. :D
А ти сподели ли с останалите деца какво си заприходи?
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от Мунчо »

Взех си тази въдица от този магазин:
http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... -2239.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Купих я съвсем спонтанно и импулсивно и слепешката(но след като почитаемия д-р Файф се изказа положително по въпроса) с идеята да си я ползвам като уип на 9-10 метра, за каквито цели според мен ще бъде добра - на сухо клатене е с минимално провисване, определено стегната(изключвайки върха, с който обаче почти не е включен в общата дължина), добре балансирана на десетина метра и много, много гладка за тътъркане. Като добавим и трите топа на четири метра и кусур, като за натрупване на практически впечатления за работа с ластици ще е екстра. При положение, че смятам да ловя от табуретка за по-голяма компактност, в пристъп на рационалност реших за момента да пропусна щеката, още повече, че погледнах към 6002-то след коментара на чичо Веско по въпроса и разговорите с една легенда, която вече не пише тук :D , а за него вече ще трябва платформа, защото иначе нещата ще приключат много бързо.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от Младен Маринов »

Пакета, а и ТТ данните са доста добри...
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
SammY
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 10:27
Риболов: плувка , дъно и спининг

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от SammY »

Честито колега , преди много се чудих м/у тази въдица и маргина на Шимано , като взех второто ... Понеже знам , че и ти го имаше ще се радвам да направиш едно сръвнение м/у двете въдици ... Сега съм с 13м щека на която последното коляно съм го слагал 4 пъти (3 състезания и 1 път от любопитство :) )
Много слука ти желая с новата "тояга" и скоро да преудолееш психическата си бариера към 13-те метра за да ти е по лесно да си намираш хубави въдици :)
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от лука брази »

Мунчо написа:Взех си тази въдица от този магазин:
http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... -2239.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Купих я съвсем спонтанно и импулсивно и слепешката(но след като почитаемия д-р Файф се изказа положително по въпроса) с идеята да си я ползвам като уип на 9-10 метра, за каквито цели според мен ще бъде добра - на сухо клатене е с минимално провисване, определено стегната(изключвайки върха, с който обаче почти не е включен в общата дължина), добре балансирана на десетина метра и много, много гладка за тътъркане. Като добавим и трите топа на четири метра и кусур, като за натрупване на практически впечатления за работа с ластици ще е екстра. При положение, че смятам да ловя от табуретка за по-голяма компактност, в пристъп на рационалност реших за момента да пропусна щеката, още повече, че погледнах към 6002-то след коментара на чичо Веско по въпроса и разговорите с една легенда, която вече не пише тук :D , а за него вече ще трябва платформа, защото иначе нещата ще приключат много бързо.
Легендата случайно да не Coarseman
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от Мунчо »

Не споменавайте напразно името Му! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от лука брази »

Мунчо написа:Не споменавайте напразно името Му! :lol:
Той ли е :tup: този форум не е същия без него(предай му)аз и затова влизам на три месеца веднъж и първата ми работа е да проверя да ли се е върнал.
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
лука брази
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 12:56
Местоположение: sliven

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от лука брази »

Обещал ми е един PRIME MATCH 3000
Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... Laughing Laughing
Емил Димитров
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 18:58
Местоположение: pernik

Re: Вътрешна или външна втулка на щеката?

Мнение от Емил Димитров »

DREAM TEAM XPS TX SLIM MATCH, просто перфектна, на 11м без удължител но с ластик и бънг е 700 гр премерена на кантар, аз я ползвам по Струма с табуретка на Рив и всичко е точно. Имал съм и маргина но с удължителя на 10.30 става малко лигава, Трабукото се държи много по добре, приятни емоцйи с новата придобивка
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”