Правя си каяк

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Re: Правя си каяк

Мнение от bibobibob »

Похвален ентусиазъм колега! Като човек който обича да създава неща от нула съм твърдо за проекта ти! Може би единствената препоръка ми е да пробваш как стои каяка на вода преди да го мажеш и прочие. Проектите на книга са 1но , когато влязат във водата са друго.Идеята е да видиш как ще стои като водолиния каяка, дали няма да ти е високо да гребеш , дали няма да е по широк от необходимото ?!При положение че е толкова лек каяка , всеки порив на вятъра ще те върти ужасно! Това би се избегнало с поставяне на рул ..като мястото трябва да се усили където ще е той за да не разцепи каяка.За отводнителните отвори ..може и без тях , като начало може да мине и с 1на гъба с която да попиваш попадналата вода в каяка.Успех в начинанието! :tup:
Hobie Mirage Adventure Island
anastas_peykov
Мнения: 1181
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 20:06
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Re: Правя си каяк

Мнение от anastas_peykov »

Ентусиазма при всички тия проекти се изпарява когато текущата сметка прехвърли или се прозре че ще прехвърли цената на нов каяк. Всяка година като гледам изкача по един такъв ентусиаст дето хвърля някакви пари на вятъра и накрая пие една студена вода. Преди да се хващате на такива начинания първо прочетете известно количество литература , вижте опита и практиката до сега какви са, какви са възможните използвани технологии, проучете други възможности..и не на последно място вземете да покарате някоя друга година каяци първо, опита в каякостроенето е безценен. Във Варна където каякарствам аз има хора които наистина се занимават с правене на каяци, правят ги грамотно, спазват се технологиите и резултатите са наистина шедьоври, които разбира се си имат цена ако тръгнат да ги продават. За някои от тях това е и бизнес начинание.
Аватар
kalomalo
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 22:04
Риболов: Подводен,Спинингов
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Правя си каяк

Мнение от kalomalo »

Колега aleks_gv завърши ли каяка ?
anastas_peykov Разходите на самоделен каяк са около 400лв Може да направиш точно това което искаш!Прав си че усилията надминават цената нов каяк.Начинание за маняци дърводелци.
Мен така ме завъртя матрицата че чак сега ми остана време да дооправя моят.
http://www.youtube.com/watch?v=ajslwYsiURw" onclick="window.open(this.href);return false;
KLAMER
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 19:18
Риболов: Любителски-Излетов
Местоположение: Варна - Шумен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Правя си каяк

Мнение от KLAMER »

anastas_peykov написа:Ентусиазма при всички тия проекти се изпарява когато текущата сметка прехвърли или се прозре че ще прехвърли цената на нов каяк. Всяка година като гледам изкача по един такъв ентусиаст дето хвърля някакви пари на вятъра и накрая пие една студена вода. Преди да се хващате на такива начинания първо прочетете известно количество литература , вижте опита и практиката до сега какви са, какви са възможните използвани технологии, проучете други възможности..и не на последно място вземете да покарате някоя друга година каяци първо, опита в каякостроенето е безценен. Във Варна където каякарствам аз има хора които наистина се занимават с правене на каяци, правят ги грамотно, спазват се технологиите и резултатите са наистина шедьоври, които разбира се си имат цена ако тръгнат да ги продават. За някои от тях това е и бизнес начинание.
Насе, моите уважения . От години вече сме "ПРИЯТЕЛИ" тук - итам , и моите наблюдения ,ч е си наистина сведущ в тези въпроси . Но едно нещ оти е бягвало винаги - ти гледаш на каяка като на краен продукт. Нещо което да позлваш. Но , не можеш да усетиш удоволствието да позлваш нещо което сам да направиш ! Около мен , например, по същият начин ми се чудят на подобренията на колата...имам много идеи които съм реализирал, и много хора като теб се чудят - каква ти е далаверата ? Защо не смениш колата ? и тем подобни...Но усещането, че нещо е станало благодарение на твоите идеи е безценно ! Аз затова и не съм се отказал да си направя каяк ! Затова и си поръчах каяк от Китай. заради идеята и тръпката. Накрая парите излязоха същите като да си купя оттук, но идеята да е в цвят който аз искам , с оборудването което аз искам ....Това няма кой магазински каяк да ти даде.
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Правя си каяк

Мнение от КАЯ »

Колега не се отказвай. Сам си правих лодка, та знам какво е удоволствието да си направиш нещо сам.
Обикновено правещите сами лодки се водят от:
1. Да им излезе по-евтино, но тръпката да го направят сами скрито присъства. В някои случаи наистина е по-евтина.
2. Да направят нещо което го няма готово и е по техни разбирания.
3. Не във всичко трябва да се търси скрита "далавера".
4. Мнозина обичат да майсторят, заради самото действие.
Има различни технологии за направа на каяк в случая. В зависимост от сръчността и мераците се получават уникално красиви изделия. В интернета примери много. Програми за изчисляване на каяци също има.
Та още веднъж - колега не се отказвай. Знам, че не търсиш далавера.
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Правя си каяк

Мнение от 5rko100v »

Колега КАЯКАРОСТРОИТЕЛ-мини през ВИДИН,за да видиш как с много мерак и умения- Йордан Ставрев- направи едноместен и двуместен -каяк -истински АЛЕУТСКИ каяци/за което благородно му завиждам........
5rko100v
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 19:07
Местоположение: sofia
получил Браво: 2 пъти

Re: Правя си каяк

Мнение от 5rko100v »

Колега КАЯКАРОСТРОИТЕЛ-мини през ВИДИН,за да видиш как с много мерак и умения- Йордан Ставрев- направи едноместен и двуместен -каяк -истински АЛЕУТСКИ каяци-БИЖУТА/за което благородно му завиждам./......
aleks_gv
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 22:27
Риболов: спининг, каяк, морски риболов

Re: Правя си каяк

Мнение от aleks_gv »

За следящите темата-не съм се отказал, но след като изхвърлих едно дъно прецакано от ниската температура и високата влажност ще изчакам да изгрее слънце.
RTM TEMPO /от стъклопласт/
Аватар
JohnnyBravo
Търговец
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 19:36
Риболов: Риболов с каяак.
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Правя си каяк

Мнение от JohnnyBravo »

Аз имам приятел, който в момента завършва каяка. На този етап изглежда доста добре, следващият ще е с педали!
Изображение
Изображение
Аватар
kalomalo
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 22:04
Риболов: Подводен,Спинингов
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Правя си каяк

Мнение от kalomalo »

OOO! Браво ! :) До сега не бях виждал "Стрип билд " в БГ .Тези се правят най трудно в сравнение с "Стич енд глу" и "Скин он фрейм".Искат се доста дъводелски машинки.Това дърво Чам ли е ,или така ми се струва? За лекота ли ?Сам ли е правил летвичките ? Много работа ,голямо препасване .Ужас! :lol: Тези са най красиви няма ръбове.....И скъпи. :wink:В Америка ги правят по 2-3 години и им искат по 16 хил. $
Последно промяна от kalomalo на Чет Мар 05, 2015 1:51, променено общо 1 път.
http://www.youtube.com/watch?v=ajslwYsiURw" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kalomalo
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 22:04
Риболов: Подводен,Спинингов
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Правя си каяк

Мнение от kalomalo »

aleks_gv написа:За следящите темата-не съм се отказал, но след като изхвърлих едно дъно прецакано от ниската температура и високата влажност ще изчакам да изгрее слънце.
Напълно те разбирам .Незасъхналата смола е ад за шкурене и проваля следващите операци.Лошото е че хората ще късат рибата когато трябва да почваш лодкостроенето .
Аз смятам да си направя импровизирана камера за изпичане .Трябват 27-30 гр. в началото и за няколко часа си готов. Моя исъхна напълно лятото като взех да го ползвам :x .
http://www.youtube.com/watch?v=ajslwYsiURw" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”