Въпрос относно дължина на лодка

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от nikaro »

:roll: Абе,калеко ти верно ли си верваш,че си първия и единствения дето е открил Гугъл :?:
Евала ти......щехме да си умрем с отворени очи :shock: :shock: :shock:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от max »

Пичове, от това което прочетох мога да ви кажа само че най тънкият материал който съм видял да се ползва от квалитетен производител за изработка на заварено дъно на алуминиева лодка е 3,5мм. Марки като Силвър и Ямарин ползват 4 и 4,5мм. и нагоре. Алуминият е може би единственият материал при който заварката е по слаба от материала.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от max »

Това е един корпус който снимах наскоро. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко е големчък , но конструкцията е важната. :D
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

3mm е повече от достатъчно когато се прави по този начин Изображение освен че заздравява кила и го подсилва за суркане по камъни и пясък
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

А иначе корпуса който си показал е на наистина голяма тежка и предполагам много бърза лодка :mrgreen:
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от LVitchev »

Баси мамата,това е 10мм дебело бе,сигурно лодката е поне 7-8 метра :shock: Мисля че за нашите лодки не се иска по-дебела ламарина от 3-3.5мм,достатъчно здрава ще стане.И още нещо,всички листове са дълги колкото е лодката,никъде не видях да е снаждана лодката в средата примерно на 2.25м.Листовете са си цели примерно 4.50м :idea: Усукването при лодките е сериозно и все си мисля че ако се прави лодка и се заварява в средата,за алуминиева лодка не е удачно.То и стъклопластова лодка снаждана не съм виждал :idea: :idea: :idea: Търси си листове поне 4.50 дълги и ако ще се режат по дължина да са поне 2м широки.Руските гледам че страничните са правени на преса и са им дадени ръбове,надлъжните не са заварки.Има заварки пред 10 см само на допълнителните ъгли които са сложени за подсилване на вътрешните заварки под ъглите :idea: :idea: :idea:

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от LVitchev »

Макс,какъв е този светъл отвор тука,можеш ли да ми кажеш ако нямаш нищо против ????

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Според мен заварки си има , но са ги направили как си требе да се не виждат :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от bulgarian »

Целият корпусна тази голямата лодка е заваряван отвън
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Чичо Том »

nikaro написа::roll: Абе,калеко ти верно ли си верваш,че си първия и единствения дето е открил Гугъл :?:
Евала ти......щехме да си умрем с отворени очи :shock: :shock: :shock:
Тя и жена ми се звери в мрежата ама от лодки нищо не отбира.Едно е да гледаш картинки друго е да схванеш това дето си го видял.Някои като видят транеца/говориме за глисиращи лодки/ на една лодка и се осведомят за главните размери на една лодка веднага щя влязат в час относно експлоатационните и мореходни качества на дадения съд.Това са не повече от
10-15% от влизащите в тоя форум а другите ще търсят информация или от реклами или от
арендатори на селски язовири.
За пример само!Знаеш ли разликите в мореходните качества на един тримаран и едно
V дъно?Не се напрягай ще ти кажа -на тримарана единствения му плюс е,че е малко по-устойчив на стоянка.Факта,че няма скоростен състезателен катер с дъно тримаран говори
нещо.
Сега следва следващия въпрос-що тогава ги правят?
Отговора е малко изненадващ за някои-щото по-малко материал/стъклопластови лодки/ отива при направата им.
Изображение
Изображение
Тези готови корпуси от 10 до 15 метра ги предлага една германска фирма ,чиято основна дейност са кошчета за боклук от неръждавейка и алумин.
Предлагат готови корпуси ,които клиента си ги надгражда според нуждите си.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от max »

LVitchev написа:.....
Дупката е за тръстер.

Мисля че дебелината е по голяма от 3мм. заради заварките, а не заради здравината.

Производителите на "канчета" поръчват алумина на роли с избрана от тях дължина и ширина. В случай че дебелината не позволява това се заявяват размерите на листата. МОжеш да намериш всичко ако поръчваш в тонове :)
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Чичо Том написа:
nikaro написа::roll: Абе,калеко ти верно ли си верваш,че си първия и единствения дето е открил Гугъл :?:
Евала ти......щехме да си умрем с отворени очи :shock: :shock: :shock:
Тя и жена ми се звери в мрежата ама от лодки нищо не отбира.Едно е да гледаш картинки друго е да схванеш това дето си го видял.Някои като видят транеца/говориме за глисиращи лодки/ на една лодка и се осведомят за главните размери на една лодка веднага щя влязат в час относно експлоатационните и мореходни качества на дадения съд.Това са не повече от
10-15% от влизащите в тоя форум а другите ще търсят информация или от реклами или от
арендатори на селски язовири.
За пример само!Знаеш ли разликите в мореходните качества на един тримаран и едно
V дъно?Не се напрягай ще ти кажа -на тримарана единствения му плюс е,че е малко по-устойчив на стоянка.Факта,че няма скоростен състезателен катер с дъно тримаран говори
нещо.
Сега следва следващия въпрос-що тогава ги правят?
Отговора е малко изненадващ за някои-щото по-малко материал/стъклопластови лодки/ отива при направата им.
Изображение
Изображение
Тези готови корпуси от 10 до 15 метра ги предлага една германска фирма ,чиято основна дейност са кошчета за боклук от неръждавейка и алумин.
Предлагат готови корпуси ,които клиента си ги надгражда според нуждите си.
ЧИЧО ТОМ - ти си ТЪП като слонски Г.З ама не заоблен ами ОТВЕСНО ( нали знаеш на Слона Г..ЪТ как е )
Едно V дъно дава само мореходност и права посока , нищо повече не е коз .
Клатят ;нестабилни са; искат повече киловати , от там по висок разход - общо взето обратно на еволюцията .
Почти всички лодки вече ги засичат от-зад с лека тримаранеста форма , а най високата скорост е вдигната с подобно корито
Ето ти и мореходност , когато двигателя те вади на секундата
Колко повече мореходност требе да има една лодка та да отидеш за риба :fish8: :fish6:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
nikaro
Мнения: 418
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 22:02
Местоположение: Балчик
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от nikaro »

Абе,брамбъзък,айде да не ме светкаш на мореходни качества а!?!
Бачкам в морето всеки божи ден от началото май до края на ноември (с изключение на дните,когато съм на за риби на язовири.....пак от лодка) :wink: Дали нямам повече часове на вода и под вода отколкото ти пред компютъра а?Дали за толкова години не съм се отворил кое дъно е мореходно и кое не а?Че сме балъци балъци сме,ама айде да не ни отваря очите човек,който е виждал морето два пъти на картинка и един път по новините :wink:
Нямаш идея колко си ми смешен.Всеки твой пост е нещо копирано или преведено от мрежата (нещо,което всички можем) що си решил,че си някакъв авторитет в лодкостроенето.....незнам :roll: :roll: :roll: Имаш пълното право да живееш в твоя си измислен свят,ама ние не сме длъжни да сме част от него :idea: :idea: :idea: Айде лека ти вечер и да не забравиш да си вземеш лекарствата :wink:
"Никой не умира девствен-животът на всеки го слага"
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

nikaro написа:Абе,брамбъзък,айде да не ме светкаш на мореходни качества а!?!
Бачкам в морето всеки божи ден от началото май до края на ноември (с изключение на дните,когато съм на за риби на язовири.....пак от лодка) :wink: Дали нямам повече часове на вода и под вода отколкото ти пред компютъра а?Дали за толкова години не съм се отворил кое дъно е мореходно и кое не а?Че сме балъци балъци сме,ама айде да не ни отваря очите човек,който е виждал морето два пъти на картинка и един път по новините :wink:
Нямаш идея колко си ми смешен.Всеки твой пост е нещо копирано или преведено от мрежата (нещо,което всички можем) що си решил,че си някакъв авторитет в лодкостроенето.....незнам :roll: :roll: :roll: Имаш пълното право да живееш в твоя си измислен свят,ама ние не сме длъжни да сме част от него :idea: :idea: :idea: Айде лека ти вечер и да не забравиш да си вземеш лекарствата :wink:
:tup: Х 2
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от max »

Геле, това с еволюцията е малко пресилено :D

Нищо на този свят не съществува без причина. Според мен лодките за море са с дълбок кил, включително и високоскоростните.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”