Такъми за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от bolo7m »

Колеги от четенето на тази тема ме запалихте по морският риболов.
Реших да се оборудвам с въдица, макара ,влакна и примамки.Тъй, като не съм ловял на море не желая да се разочаровам, а трябва от някъде да започна.
За това предпочитам да закупя въдица, макара и такъми с по малък бюджет. Основно ще ловя от брега в Северна Гърция.Ако ми хареса риболова ще премина към по високият клас риболовни такъми.
Моля практикуващите този риболов за съвети и мнения.
1.Въдица - марка, модел, дължина,тегло, акция, с какъв тест , строй - бюджет 100-120 лева
2.Макара - марка, модел - бюджет 80-100 лева
3.Влакно - марка, модел, дебелина
4.Примамки - марка , модели , тегло

Благодаря ви предварително.
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAAZIEL »

bolo7m написа:Колеги от четенето на тази тема ме запалихте по морският риболов.
Реших да се оборудвам с въдица, макара ,влакна и примамки.Тъй, като не съм ловял на море не желая да се разочаровам, а трябва от някъде да започна.
За това предпочитам да закупя въдица, макара и такъми с по малък бюджет. Основно ще ловя от брега в Северна Гърция.Ако ми хареса риболова ще премина към по високият клас риболовни такъми.
Моля практикуващите този риболов за съвети и мнения.
1.Въдица - марка, модел, дължина,тегло, акция, с какъв тест , строй - бюджет 100-120 лева
2.Макара - марка, модел - бюджет 80-100 лева
3.Влакно - марка, модел, дебелина
4.Примамки - марка , модели , тегло

Благодаря ви предварително.
Приятелю,ако не увеличиш бюджетите по 3 във всяка от точките които си посочил,по добре не се захващай,иначе разочарованието ти е на 95%,освен ако не си голяяяям късметлия...
Вярвай минах по-този път и резултата е голяма активност в раздела ,,продава''...

пс.А иначе по всички точки има отговори на въпросите ти,във всеки форум
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от fori »

Всъщност не е съвсем така. Последните месеци през ръцете ми минаха доста различни пръчки бюджетен клас и мога да кажа че нещата стоят много по-добре от колкото преди две години, примерно. При макарите за съжаление не е така. Слабите страни на една пръчка се хващат много по-бързо и лесно от слабите страни на една макара, така че за по-бюджетните макари ме е страх да коментирам.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

Какво значи "слабите страни на една макара",тя или става или не, или става известно време!
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bolo7m »

Колеги не смятам да ставам профи в тази дисциплина.
Искам, когато съм със семейството или с приятели да похвърлям и ако имам слука да уловя. Сам не ще тръгна от България специално за морски риболов.
Хубаво е да е споделено с някой. Улова не винаги е задължителен , по важно е да си доволен от прекараното време в риболов. Риболов на дъно или на плувка също практикувам, но нека да науча и ново нещо!Прегледал съм всички теми за морски риболов и всички сайтове за риболовни такъми , но искам мнения от първа ръка държала и ловила с такива въдици.
Не търся най-доброто марково, може и с добро бюджетно!
То апетита идва и с яденето.
Поздрави
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAAZIEL »

bolo7m написа:Колеги не смятам да ставам профи в тази дисциплина.
Не търся най-доброто марково, може и с добро бюджетно!
Добро бюджетно не съществува,явно не разбираш...Успехи в морския риболов...!!!
pier77bg
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 08, 2014 12:23
дал Браво: 1 път

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от pier77bg »

Колега, според мен си вземи една въдица с акция 15-40, дължина 2.40 м, една макара 3000 или 4000. Въдицата и макарата няма проблем да са китайски, но примамките и конеца трябва да са истински. За конеца най-добре за спининг, за риболов от брега, според мен е най-добре 0,15мм. За риболов с воблери и да е качествен, да не си загубиш воблерите лесно, един качествен конец върви от 50 до 70 лв. ролката 100-130м, когато си купуваш воблери наблегни само на тези марки според мен малко скъпички, но няма да си късаш нервите по време на риболов.

Воблер.SeaSpin.Mommotti ,Вбоблер RAPALA MAX RAP,Воблери Tackle House Node .razmeri ot 7 mm-do 190mm.
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от RAAZIEL »

pier77bg написа: Воблер.SeaSpin.Mommotti ,Вбоблер RAPALA MAX RAP,Воблери Tackle House Node .razmeri ot 7 mm-do 190mm.
Kато изключим латиницата-сигурно пишеш извън Бг.-воблерите които си споменал надхвърлят целия му бюджет за всичко-така че е безмисленно да се коментират другите неща,а освен това има други теми за оборудването в спининга...Аз съм до тук.....
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bolo7m »

Не всеки начинаещ може да си позволи марково! :wink:
Не може да няма бюджетни решения, защо тогава се произвеждат.
Какво ще кажете за тези модели:
Daiwa LEXA SPINNING - 2.40 метра 10-30 гр 127 см 130 гр
- 2.40 метра 15-50 гр 127 см 140 гр
- 2.70 метра 15-50 гр 142 см 145 гр

Daiwa Exceler Spin - 2.40 м 10-40 гр 124 см 150 гр
- 2.40 м 15-50 гр 124 см 165 гр
- 2.70 м 10-40 гр 139 см 175 гр

Daiwa SWEEPFIRE SPIN - 2.40 м 15-40 гр 125 см 199 гр
- 2.70 м 10-30 гр 139 см 196 гр

Pezon & Michel Invitation Reaction Nano Swing - 2.40 м. 10-30 гр. 128 гр.
- 2.70 м. 10-30 гр. 146 гр.

Pezon & Michel Invitation Reaction Target - 2.70 м. 10-40 гр. 165 гр

Maver Ethian Spin - 2.70 м 15-35 гр 177 гр

Maver Kyon Freemusk spin - 2.70 м 10-30 гр

Maver Shuran ST - 2.70 м 10-30 гр 147 гр

От тези посочени от мен въдици коя е приемливо добра за морски спининг?
Не знам с какъв строй са?
Има и други марки с бюджетни пръчки.
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bolo7m »

Колега pier77bg благодаря за мнението .
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

pier77bg написа:kolega spored men si vzemi edna vadica s akcia 15-40 ,daljina 2,40m ,edna makara 3000 ili 4000 .
vadicata i makarata nqma probleb da sa kitaiski,no primamkite i koneca trqbva da sa istinski.
za koneca nai dobre za spining za ribolov ot brega spored men e nai dobre 0.15mm. za ribolov s vobleri i da e kachestven da ne si zagubish voblerite lesno ,edin kachestven konec varvi ot 50 do 70lv. rolkata 100-130m. kogato si kupuvash vobleri nablegni samo na tezi marki spored men malko skapichki no nqma da si kasash nervite po vreme na ribolov.

Воблер.SeaSpin.Mommotti ,Вбоблер RAPALA MAX RAP,Воблери Tackle House Node .razmeri ot 7 mm-do 190mm.
Не виждам с какво ти е помогнал колегат pier77bg,даже обратното! Ако искаш наистина да започнеш да ловиш с плетено влакно(което не е задължително,понеже в началото едва ли ще правиш някакви различни проводки от статично обиране с лек туич),гледай водачите на въдицата да понасят такова!Пръчката гледай да е стест 10-30приблизително и дължина 250-270см.,по-възможност да не е по-тежка от 170гр. като е добре да е с фаст акция(модерейт-даст),взимай смело ,така или иначе първите такъми ще ги смениш когато усетиш,че имаш нужда обаче!Хубаво 8-нишково влакно(визирам японските варианти) се намира и в Бг. на цена 50-70лв за ролка от 150-200м.!По-удачния вариант е да вземеш 200м.(има и други не японски марки,които също стават за предпочитане обаче 8-нишков) понеже позволява няколко "грешки" повече.Докато една ролка от 100м. два пъти като сгафиш и я хвърляш после!Оптимален диаметър по японската номерация pe#1(0,17mm.). Като купуваш макара ,е добре и на нея ролката на ролера да е с някакво покритие подходящо за плетено влакно(навремето ползвах и шимано катана и нексейв без особени проблеми,ако си вземеш един ексейдж ще си ок,също не лоши са риобитата(заубер)).Не вземай много воблери отначалото,а пробвай с какъв размер и тежест се държи най-добре такъма и тогава!Такъв диапазон от "7mm-190mm" го забрави!В началото ползвай воблери от 110-150мм!
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nkolev »

Колега bolo7m, ловил съм и към момента ловя най-често с Шимано Катана 2,70 м, 10-30 гр. и макара Насци също Шимано. Хващам по някоя рибка но не е комфортно и си е компромис. Най-важното всъщност са примамките и правилното им водене, а точно те са скъпи и надхвърлят бюджета дори при минимален комплект от цвят, размер и вид (воблери, уолкъри, попъри ...).
Основни изисквания за мен:
1. Пръчка както казва Za4o75, той ги разбира и доста пъргава - иначе няма туйч (Катаната не е твърде пъргава).
2. Макара по Шимано размер 3000, може и 4000, но тежи.
3. Примамки ???(тук е заровено кучето...) Рапала MAX RAP, Лог сърф, Лъки Крафт, Дайва Шорлайн, Момоти ... с цветове? сардина, олив голд, перла и др. Сравнително работещи и бюджетни са едни Сейки Лонг Миноу 150 от Видракс (летят добре).
4. Влакна - отново послушай Za4o75.
Помисли си за бюджетния прът и особено за бюджетната макара, а да не говорим за бюджетно влакно, защото три скъсани добри воблера са с цената на пръчка или макара, а това може да се случи за по-малко от ден.
НДК
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

Ето ти един примерен комплект в рамките на бюджета, който си си определил. Няма да е перфектен, но поне на първо време ще ти върши работа.
bolo7m написа:1.Въдица - марка, модел, дължина,тегло, акция, с какъв тест , строй - бюджет 100-120 лева
SIWEIDA PIONEER 2.70 15-40
http://fishingshop-pike.com/index.php?r ... uct_id=169
bolo7m написа:2.Макара - марка, модел - бюджет 80-100 лева
Ryobi Applause 3000
http://www.megafishing.bg/product/1284/ ... lause.html
bolo7m написа:3.Влакно - марка, модел, дебелина
VARIVAS High Grade PE4 150m #1.2
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... e-pe4-150m
CLIMAX Select F.C. 0.355
http://www.altmex.com/product.php?ProductID=24
bolo7m написа:4.Примамки - марка , модели , тегло
Освен воблерите, които са ти изброили по-горе, не е лошо да се обзаведеш с известно количество блесни "за късане". :wink: Издължени клатушки тип "Тоби" и кастмастъри около 20-25 грама. Късат се доста, но пък след време ще ръждясат от солта, така че няма какво да ги жалиш при тая цена. :mrgreen:
http://puffin.bg/index.php?item=705&group=1
http://puffin.bg/index.php?item=706&group=1
http://puffin.bg/index.php?item=96&group=1
http://puffin.bg/index.php?item=2786&group=1
http://puffin.bg/index.php?item=91&group=1
Мисля, че успях да ти похарча около 250 лв., което като за този тип риболов си е направо "тънка лайсна"! :wink: Успех! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4475 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Pike »

Май ще е най-добре да направя една нова тема "Такъми за морски риболов в Гърция" и там да се дискутират, че тук става много мешано ;)
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от James »

pike написа:Май ще е най-добре да направя една нова тема "Такъми за морски риболов в Гърция" и там да се дискутират, че тук става много мешано ;)
Аз, като един от питащите, приветствам идеята. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”