Проблем със сонар

Минава, големият кораб минава ...
FormatC
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 17:15
Риболов: Риболов на сом(буй,модернизирано дъно и т.н.)Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 16 пъти

Проблем със сонар

Мнение от FormatC »

Сонара и електрическият двигател са свързани за акумулатор 75ампера,който беше само за проба.Утре ще ми пристигне тяговия акумулатор.Двигателя е Варимакс на Моторгайд.Сонара е Elit 4X CHIRP.При движение на най-голяма скорост и при спрял двигател няма проблеми показва си както трябва.Но на някаква по-малка скорост ми прави едни гадни черти по екрана(режим наслагване на DSI).При нормален сонар е същото,прави мазаляк по екрана,но не съм го снимал)Сондата съм я монтирал по указания от книжката на сонара.Точно до десният балон като средата на челото е успоредна на дънотоДали е възможно сонара да се влияе от това че е вързан с двигателя ?Имам и снимки но се чудя как да ги кача :?
Утре ще пробвам,но не искам да си провалям риболова ако се окаже че не е от това.
Иначе Сома взима.Доволен съм много,риболова е изключително атрактивен :)
Последно промяна от FormatC на Пет Апр 24, 2015 10:47, променено общо 1 път.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Проблем със сонар

Мнение от LVitchev »

Вземи първо друг акумулатор и ги отдели за да си сигурен че проблема го има и когато си със два отделни окумулатора.Когато свързваш всичко,постарай се ако е възможно кабелите от акумулатора към сонар да са далече от кабелите на другия акумулатор към двигателя.„Ако и това не поправи смущенията,трябва да се монтират някакви филтри на кабелите за двигателя за да изчиства електрическите смущения - шумовете.Предполагам че някои електричар може да е във час и да знае как да ги изчисти.Другото което се сещам е че може да има оттечка някъде по двигателя и я се предава по водата на сондите.Аз го имах същия проблем но със друг модел двигател но понеже продадох всичко,така и не стигнах до решаването на проблема :tup: Ако намериш решение,пиши тук да знаем какво си направил,може и други да го имат този проблем !!!!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
FormatC
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 17:15
Риболов: Риболов на сом(буй,модернизирано дъно и т.н.)Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Проблем със сонар

Мнение от FormatC »

Двигателят е от Булстар,от тези удавените.Чакам да ме одобрят да мога да качвам снимки и ще покажа кое как е.
FormatC
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 17:15
Риболов: Риболов на сом(буй,модернизирано дъно и т.н.)Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Проблем със сонар

Мнение от FormatC »

http://prikachi.com/images.php?images/254/8070254h.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prikachi.com/images.php?images/256/8070256c.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prikachi.com/images.php?images/256/8070256c.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prikachi.com/images.php?images/258/8070258M.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Проблем със сонар

Мнение от КИРО »

Изображение

Стойката за сондата я вдигни над долния край на транеца.
Имам чувство,че прави мехурчета,които минават под самата сонда.

ОППППП - сега видях че има и плат - невалидно да се смята
изказването ми.
monkey
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 0:16
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Проблем със сонар

Мнение от monkey »

Проблемът според идва от регулатора на оборотите, не знам на този модел дали е с реостат или ШИМ. На най висока скорост токът не минава през този регулатор. Предполагам моторът още е в гаранция и хората ще се погрижат. Друг вариянт е навремето продаваха едни филтри за автокасетофони, но това беше в ерата на соцвозилата и касетофони с врътки. Най лесно ще разбереш дали е такъв проблема като закачиш сонара на отделен акомулатор. Успех.
FormatC
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 17:15
Риболов: Риболов на сом(буй,модернизирано дъно и т.н.)Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Проблем със сонар

Мнение от FormatC »

Оправи се работата със отделен акумулатор за сонара и връзване на масата към нулата.Бяха ми казали да не я връзвам но явно си трябва.Не знам проблема в кое е бил другия път като съм на вода ще разбера.
Благодаря на всички за отговорите. :tup:
ribi75
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 14:27
Риболов: от лодка

Re: Проблем със сонар

Мнение от ribi75 »

FormatC написа:Сонара и електрическият двигател са свързани за акумулатор 75ампера,който беше само за проба.Утре ще ми пристигне тяговия акумулатор.Двигателя е Варимакс на Моторгайд.Сонара е Elit 4X CHIRP.При движение на най-голяма скорост и при спрял двигател няма проблеми показва си както трябва.Но на някаква по-малка скорост ми прави едни гадни черти по екрана(режим наслагване на DSI).При нормален сонар е същото,прави мазаляк по екрана,но не съм го снимал)Сондата съм я монтирал по указания от книжката на сонара.Точно до десният балон като средата на челото е успоредна на дънотоДали е възможно сонара да се влияе от това че е вързан с двигателя ?Имам и снимки но се чудя как да ги кача :?
Утре ще пробвам,но не искам да си провалям риболова ако се окаже че не е от това.
Иначе Сома взима.Доволен съм много,риболова е изключително атрактивен :)
имах го същия проблем , слагаш два акумолатора и се оправя
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”