Sjaelland Дания

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Ставане рано за сутрешно кълвило.Имаше го :D Пробване на нови места,които ми харесаха.Имаше поне 15-20 група човека на сутрешен крос.Ловене без метален повод-повече не :idea: Следва закупуване на аксесоари,че имаше някоя загуба и закачките пък кутията е само една :) Както и примамки за тези условия,че с неподходящи е малко кофти.

Старт 6.20ч. край 12.30ч.

Изображение
Научих ги на Моска :D
Изображение

Изображение
25см
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Операция имаше тук.Извадих Зерека обаче :) Успях по някакъв начин да не закача водорасли и го лапна като харибо.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Експеримент на новото място
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Видеа с пускане
Изображение

Изображение
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Д-р Флекс »

Eвала, Пич! :D :tup:

Дания, ако още не си разбрал, Сашо, е европейски рай за щуките, в плитките морски заливи обитават особено големи екземпляри, редовно там провеждат европейски първенства по улов на щука на изкуствени примамки. Колкото до водоема, на който ловиш, бих ти препоръчал да инвестираш в малко флуорокарбоново влакно за повод, примерно, не по-дебело от 0,35, вместо метален повод, че иначе ще загубиш голяма част от костурското кълвино...
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Sjaelland Дания

Мнение от mitioto »

Кажу да нещо е труло у држави Данской :D

Евала Саше! Чак сега видях темата! Слушай Андрето за лидера, щото право ти дума ;)

Поздрави
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Да и Швеция не е за изхвърляне както Норвегия и Финландия.Тук много равно като тепсия :) Това за морските заливи и Европейските ми стана интересно може ли да дадеш инфо по въпроса?Организират си състезания,поне частни такива съм мяркал из нета.

Ще пробвам и флуоро :tup:



ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,
в Събота бях решил да заприходя някои необходими неща,риболовни разбира се :D Отивам на надземния влак (S tog) и оцелих ремонтна дейност и трябваше да се прекачвам на рейс и пак влак.Набелязал съм преди това магазина.Във влака имаше яко народ явно заради хубавото време
Тази беше като от приказките :D
Изображение
Работното време до 14.00 в уикенда така е.Слизам и се почувствах като турист в идеалния център :lol: Лесно намерих магазина и се почна :shock: като дете в сладкарница :roll:

Изображение

Изображение

Не знам как да го опиша...ако не знаеш какво търсиш ще се замаеш :? Някъде 40 мин. разглеждам да видя кое къде е и най-накрая реших да питам да ме ориентира едно младо момче...е не ме ориентира :lol: показа ми това което съм видял и като го запитах за определена форма карабинки поогледа,поогледа и каза,че нямало :) (после ги видях къде са).Най-интересното беше,че като го запитах какъв повод ползва за щуки той каза флуоро в големите диаметри 0,50мм + и ме убеждаваше,че нямало да го скъса едра риба :roll: Времето напредваше и вече под напрежение,че ще затворят понапазарувах :oops: После седнах да огледам какво съм взел и се смях малко на себе си ама... 8) Седнах в най-близкото кафе и седнах с изглед към булеварда Х.Кристиан Андерсен пък имаше хубави гледки :D и тук таме някой пияница:
Изображение
както и татуирани лелки :)

Изображение

Изображение

След това минах през мола и ми стана лошо тия молове са :evil: Не е за мене...

Пак прекачване и загледах времето облачно едно такова и викам си що да не пробвам новите придобивки с метален повод даже :idea: Оставих торбите от мола,хапнах и процедурата я знаете връзване и на моето място уж за едро :? Нещо нъц едро пък и удари няма...видях люспи и сигурно е имало патардия...пробвах всичко ново тц...и започнах с старите доказани примамки и на едното туичене на Екогиър 70мм удари близо до брега тръсна и се откачи.Малка беше.Следва затишие и заздрачаване.Стараех се да метна близо до отсрещните клони и на едно от замятанията примамката цопна много близо до клоните и в момента който придърпах в паузата взе яростно.Размера калъп 50см на око направи много яка свещ.Беше се закачила отгоре и явно я дразнеше много :D Извадих я и успя да се овъргаля в тинята хубаво и със снимката не се гордея изобщо.Бях се омазал хубаво и хамалогията с тъч е голяма...
Изображение
Новия кохер пробвах :D измих я отплува бързо,бързо.

Предполагам,че или е от времето (облачно и топло) или преди мен са били някакви и са ошляпали къпали и не знам какво още :?


Вчера бях решил да ловя на Vejlesø (sø-езеро) като трябваше и да бачкам :oops: Поне е близо 8)
https://www.google.dk/maps/place/55%C2% ... !1s0x0:0x0

Слизам на станцията и хоп на езерото и се бях насочил да питам дали е разрешено.Срещнах едни момчета и видях въдица и ги питах.Казаха ако ти се лови давай :lol: Това и чаках като може би се пренавих за добра слука.Оказа се панаир корабчета,хора питащи какво ловиш и даже една леля ми каза,че нямало риба тук,което не е възможно 8),патици всичко за един парк.
Изображение

Изображение
Имах ограничено време отново :oops: и сменях примамка след примамка.Оказа се дълбоко и много подходящо за джиг и придънни примамки,пробвах и успоредно до брега не и не...Нямах нито почукване нито подгонване :roll: смених мястото пак пробвах с паузи без...стигнах до едно дърво и се стараех да подам максималко добре в укритията,бях с клатушка.
Изображение

Още с първото подаване и трите куки се озоваха в костурската уста:

Изображение
Имаше един тъмен индивид дето говореше по телефона и нещо май ми се изсмя като го откачах,но му теглих на ум една :) Поупорствах от друг ъгъл нищо.Скъсах една Орка и това беше.

Беше облачно и задушно едно такова мараня май му казваха,може и това да е причината за некълване,но може и панаира да е.Обучава този гьол,защото проводката може да трае продължително време,а аз прибързвах на моменти.Ще чопля по дъното внимателно с подходящи примамки пък да видим сутрин или привечер когато е тихо без хора.Лошото е,че местата са силно ограничени защото вилите са им точно на брега и няма как...с едно ей такова може да стане страшно:
Изображение

За сега това е :)


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 861 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Daniel Defoe »

Сашко, благодаря за прекрасното репортажче :tup:
Май няма нищо гнило в Дания, а :lol:

p. s. Другият път искам снимка и на студентската книжка да видя :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от burg »

Едва днес, попаднах на репортажите ти ! Благодаря за споделянето! Пожелавам успехи , да ни радваш и за в бъдеще с датските риПки! :tup:
Malibu Stealth 9
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Опитвам се само време да има... :oops:

Петък 17 Юли

Мястото същото,но този път с колело на мястото до понтона.Закупих флуоро 0,25 и 0,30мм.Избрах по-дебелото за лидер.
Разпъвам и кво да видя нивото паднало,някакви гнясове плуват и даже умряла птица :? Трудно ще е ...и започнах да хвърлям и нищо.Пробвах на Лур Йенсен Крокодил,които взех същия ден и смених тройката с единична кука (има в комлекта) заради водораслите,които плуваха.Няма костури,няма удари.Само едно чукване на рапалата пред мен.Не искаха туичинг :shock: Минах на по-малки примамки Абу 7гр. сребриста. Пречеха на воденето плуващите гнясове...Правих паузи и редувано придръпвания и равномерно водене.Взе ме щучка и я откачих пред мен.Реших,че от плясканията ги е поизплашило и мръднах 2 метра колкото да сменя ъгъла на водене.Пак се върнах с работещата примамка и една стандартна взе:
Изображение

Изображение
Смених с друг цвят Крокодилче-костурче.Много яки клатушки и движението и пропадането.Пробвах посока понтона,но не.Заметнах вляво от мен като се стараех да е близо до клоните отсреща.Експериментирах с водене,като гледах да има паузи колкото позволява мястото...и в паузата тъп удър засякох по инерция и реших,че е от стандартните за гьола като предишната...обаче като ме видя и плясна с опашка разбрах друго :shock: Рибата беше по-едра и почна да прави каквото си иска.Тук усетих,че тая Стийлхед пръчка не е за щука (усещах го и с воденето преди) направо на кравай я направи и някакси успях да я задържа да не влезе в тревите.По борихме се и се умори хайванчето.Дългото жило на шур сет куката се беше забило докрай и добре,че беше така...Сега ситуацията беше следната държа я с глава над водата и усещам как бланката като ластик се огъва и не мога да я стигна с ръка,а и имаше вода пред мен.Някъде на втория,третия опит успях да я гепсам зад врата и излезна послушна за снимки,но борбата беше яка с тази мека пръчка :D На магия както се казва я преборих!

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Хубава охранена,дебела риба :D Може би личен рекорд,но и вдигнах размера от предишната с малко,но разлика определено имаше в теглото.Пускането не заснех бях прибрал устройството смартфон :D Галантно отлува и дано наедрее още! След това нахално продължих и имаше само едно обръщане без атака.

Това е мястото:
Изображение

Та така модерна работа лидер флуоро... не можах да го тествам на зъбите,но друг път .Сега се замислям за пръчка с корав гръбнак дължина макс 2.40м с тест 10-28гр :roll: Приемам предложения :idea:


ПОЗДРАВИ :tup:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от colorcore »

много готини щуки има при теб! хайде, отдай им дължимото с по-готини снимки :)
успех все така!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Sjaelland Дания

Мнение от jazzmena »

Браво Саше, влизаш в обороти! 8)

С тъч скрийн е наистина отврат да снимаш риба... То как да държиш рибата, та телефона, та мръсните и слузести ръце.... та и даже да натискаш по екрана....

Флуорото за мен си е добро решение за лидер - трърдо, абразиво-устойчиво и прозрачно. Разбира се не е устойчиво на прегризване колкото металния повод, но то целия живот е пълен с компромиси и зависи какво печелиш и какво губиш в уравнението.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

colorcore написа:много готини щуки има при теб! хайде, отдай им дължимото с по-готини снимки :)
успех все така!
Опитвам се и като прегледам снимките и :evil: Не съм доволен от камерата на Айфон 4 в такива условия и ако няма светлина още повече маже...и ако съм през слънчеви очила нищо не виждам по дисплея... :?
jazzmena
...
С горното мнение съгласен :tup: Не съм ловил много с флуоро и пробвам :fish15:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

Опааа,дружина :D

След няколко месеца стаж и риболови в България (много хубави спомени!) се върнах пак тук в Копенхаген или по точно околността :)
Пристигам и си лягам с кокошките :shock: странно,но трябваше.На другия ден съм на работа и заглеждам дърветата никакво клонче не помръдва :? а сега де и облачно без валеж :shock: Казах си днес трябваше да пробвам новите придобивки,но се размина.Отивам на работа и тъкмо пристигам на място и установявам,че съм забравил ключовете :evil: айде пак връщане обратно...

На другия ден пак гледам дърветата нищо не шава 8) е днес ще ги пробвам за макс 40мин.Знаете разпъване в стаята и връзване на флуоро,вирбел кутийка с дребни воблери.Замотах се и стана към 13.00ч.,а аз после съм на работа на две места.

Отивам на гьола като съм планирал откъде ще почна.

Изображение

Изображение

Започвам на класиката Моска 3ка бяла с червени точки без контри като пристъпвам внимателно и замятам от разстояние.На 3-тото хвърляне нещо закачих и викам си това е едно дърво,което стърчи (сега е по-високо нивото и не се вижда) обаче тръгна и аванс и така няколко пъти :fish15: Сборихме се и я гепсах зад врата:

Изображение

Изображение
Айде и клипче:
Изображение

След това още един удър на Моската но не се закачи.Веднага смяна с един хендмейд воблер без контри на Венци (Поздрави брато!) малка настройка и тръгна като трябва.Редувах туйч с равномерно водене и паузи и до оградата пуф...

Изображение

Продължих с него и малко встрани ме взе ама се държеше странно...
Парлак някъде 25см.
Изображение

Изображение

Затишие и смяна с уникалния цвят на ZEREK Ace Kerk, 65 mm туич с паузи и се получават нещата.
Изображение
В паузата много апетитно седи на едно място :idea:
Смених отново с Рипин миннол с равномерно водене и тук таме туич и още едно хайванче което беше изяло воблера като бонбон и стискаше уста...перфорира ме здраво текна кръв от палеца и няма спиране...омазах дънките с кръв навсякъде и се чудех как да притисна за да спре,но мятах и гледах да не изпусна пръчката :oops: Лебедите дигнаха шум и се преместих 50м по-нагоре.Хванах едно костурче на Антакс и минах на чистото място.Започнах с Шикису Ауй и след засечката я изхвърлих над водата :)
Изображение
Пак се преместих защото времето отлиташе.Пак костурчета на Антакс и една клатушка много лека:
Изображение

Изображение

Бих си камшика и от там и отидох на моето любимо място.Криейки подавах,но нищо.Сложих Sure Catch Karo 57мм и в паузата :arrow:
Изображение

Изображение

След това се отдадох на разучаване да разхождам кучето и по едно време оцелих ритъма и първа рибка на уолкер Зерек :D

Изображение

Имах и още една атака,но не удари.Много е яко сега е целта щука :fish15:
Водата е по хладна и се стремя да водя примамките с паузи и по-бавно.Още ми убягва голямата щука,но има време 8)
Първата щука не знам колко е дълга нямам ролетка :oops:


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Веско »

Махни т'ва флуоро, щото с тия детски воблери дето мяташ....голямата ще дойде един път и ще си замине със страшна сила. Особено щом я търсиш целенасочено, замисли се дали е оправдано да рискуваш да изгубиш добра риба заради тия костури :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от Leo »

Сашко,да те питам,какво искаш да хванеш - голяма щука или костури :roll: Да имаш възможност да ловиш щуки по метър и в същото време да обръщаш внимание на плевел като костура е малоумна работа.Една истинска щука,компенсира хиляди бодливци.Те са храна за нея.При наличието на такива риби,да съобразяваш такъма и линията си с храната,а не с хищника е...както казах по-горе.Ако наистина искаш да хванеш големи щуки,остави малките примамки и флуорото настрана.Истината е нереално големи примамки и метален повод!Друг начин няма.Всички качествени риби уловени с малки примамки и повод различен от металния са изключения и късмет.А да оставиш работата на късмета е......както казах по-горе.
Ако се затрудняваш да определиш размера на примамките за големи щуки,измери си бубата в еректирало състояние,от там почват
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Sjaelland Дания

Мнение от pi4a94 »

A така активност,активност :D

Не я търся целенасочено водя се по примамките с които пръчката работи добре.Ясно е,че не е за тази работа пръчката.А и започнах с малки примамки за да опипам почвата:какви риби може да има,колко големи и тн.
Замислям се и за флуоро над 0,6 :?

Ще взема друга пръчка и ще се целя в едрата щука :tup:
Това за бубата ме изкефи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”