Яз. Въча с каяк?

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Яз. Въча с каяк?

Мнение от spin_master »

Здравейте,
Интересувам се от добри места за спускане на каяка на яз. Въча. Не ме интересуват тези около къщите и вили за почивка. Някъде където може да се паркира колата близо до язовира и да е удобно за спускане с каяк. От информацията която прерових в нета видях един полуостров който гледам е позастроен и има удобни места за спиране и спускане, но май прочетох, че имало бариера и бил частен път. Вярна ли е тази информация или е стара? Някой ако има скорошна информация за язовира ще съм благодарен да я науча. Мисля в петък вечер да бъда там до неделя.
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Яз. Въча с каяк?

Мнение от bulgarian »

Здрасти Мастър, на полуострова наистина искат пари за пускане на лодка с колесар - 25 кинта, което малко обезмисля начинанието. Иначе каяк можеш да пуснеш веднага след стената има нещо като кей-че на което са вързани няколко лодки и се слиза по едни стълби или пътека не помня точно, като там можеш да си оставиш и колата. а щом ще си там до неделя можеш да отскочиш и до яз. Кричим там спускането става от асфалтов път и имаше табела на която пишеше нещо от сорта почивна станция НЕК или нещо такова, пада се малко под стената на Въча
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Яз. Въча с каяк?

Мнение от spin_master »

Благодаря за инфото колега!
Гледах през гугъл мапс, че има път до мемориалния комплекс след стената.
Там става ли за паркиране и спускане на каяка?
На Кричим какво е положението от към риболов?
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Яз. Въча с каяк?

Мнение от bulgarian »

Не колега не става въпрос за паметника Антон Ивановци и за минаване по стената, мястото за което говоря е както си караш по главния път посока Михалково на около 100-тина метра след като минеш стената вдясно от пътя има нещо като уширение, там спри и се огледай и ще видиш кей-чето
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Яз. Въча с каяк?

Мнение от spin_master »

Благодаря за информацията колега!
Разбрах те за къде ми говориш и се ориентирах. Аз паметника просто попитах, защото
на картата ми изглежда добре мястото, но видях, че има бариера на стената и не знам
какъв е пропусквателния режим там.
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Яз. Въча с каяк?

Мнение от at.angelov »

Колега за пускане на каяка , мястото зависи от няколко неща. Ако си с проходим автомобил най лесно можеш да пуснеш на втечалото от към Михалково. Ако си с ниска кола както съм аз варианта е да си с някой друг и да свалите каяка на някоя от пътеките но там свалянето и качването става от двама човека. Когато съм сам ловя с каяка на брат ми той е Mini-X и сам си го свалям но той е лек. Има няколко пътеки които са удобни за пускане спрямо нивото на водата в язовира. Винаги колата ти е горе на пътя и е близо до водата. Успех на колегите които ходят там за риба , язовира е прекрасен за каяци и ми е слабост :tup:
Malibu Kayaks X-13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”