Морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5840
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1804 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

mikibg написа:
mi6istiaaa написа:Точно тези двата (Daiwa Shore Line shiner Sl14 S-G / 22 Gr./ и Бас дей 144) не трябва да си ги взема

Бихте ли разяснили , че нещо не схващам. :D Това са едни от най - добре ловящите воблери и съответно с много добър кастинг .

Поздрав
Не ги е пробвал, но трябва да ги купи и да ги тества. :wink:

Мишо, мисля си дали да не пробвате какви са максималните възможности на пръчките, които ползвате за теста. Сложете някакви олова или кастмастъри и вижте колко може да метне въпросната пръчка с (почти) идеалната тежест. Мисля 15, 20 и 25 грамова тежест биха дали представа за максималните и възможности. И двата вида са максимално компактни и обтекаеми и така ще се елиминират повечето недостатъци на воблерите. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от blgmspt »

баш майстора написа:
mikibg написа:
mi6istiaaa написа:Точно тези двата (Daiwa Shore Line shiner Sl14 S-G / 22 Gr./ и Бас дей 144) не трябва да си ги взема

Бихте ли разяснили , че нещо не схващам. :D Това са едни от най - добре ловящите воблери и съответно с много добър кастинг .

Поздрав
Не ги е пробвал, но трябва да ги купи и да ги тества. :wink:

Мишо, мисля си дали да не пробвате какви са максималните възможности на пръчките, които ползвате за теста. Сложете някакви олова или кастмастъри и вижте колко може да метне въпросната пръчка с (почти) идеалната тежест. Мисля 15, 20 и 25 грамова тежест биха дали представа за максималните и възможности. И двата вида са максимално компактни и обтекаеми и така ще се елиминират повечето недостатъци на воблерите. :roll:
То не изпитват възможностите на прътите, а кастинга на "определени" воблери.

Но и че същият ще бъде различен като сменят прътите и това трябва да се има в предвид.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 45 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от nkolev »

The Ripper написа: ... Един етичен въпрос: какво Ви е мнението за това колко от уловената риба да се взема и колко да се пуска обратно? Аз лично смятам, че това, което е позволено от закона като дневна норма и размер може да се задържа за консумация; малко странни са ми коментарите, че уловената риба трябва да се пуска обратно, защото (примерно) можем да си позволим да си купим риба от магазина - нали и купената риба е хваната от същото това море и пак сме допринесли в същата степен за намаляването на запасите; като не говоря за отглеждана в садки риба, която няма качествата на дивата. .... Наслука! :fish3:
Много пъти съм си мислил почти същото, като дори има още една подробност - в България когато си купуваме риба твърде често спонсорираме бракониерите, които може да са ловили рибата дори с ток или бомби :?:.
Та си задавам въпроса "Кога вредим повече???":
1. Когато сме си взели улов според закона (мерни риби в разрешените килограми за дневен улов).
2. Когато си купуваме същото количество (примерно речна риба, която няма как да е отгледана в рибарник).
НДК
Аватар
баш майстора
Мнения: 5840
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1804 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

blgmspt написа:То не изпитват възможностите на прътите, а кастинга на "определени" воблери.

Но и че същият ще бъде различен като сменят прътите и това трябва да се има в предвид.
Идеята ми е да се види колко може да изхвърли пръчката при почти идеални условия и след тази "калибровка" да се мери дистанция със съответния воблер. Ясно е, че идеални условия няма как да има, но все пак това би било някаква отправна точка. :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от blgmspt »

баш майстора написа:
blgmspt написа:То не изпитват възможностите на прътите, а кастинга на "определени" воблери.

Но и че същият ще бъде различен като сменят прътите и това трябва да се има в предвид.
Идеята ми е да се види колко може да изхвърли пръчката при почти идеални условия и след тази "калибровка" да се мери дистанция със съответния воблер. Ясно е, че идеални условия няма как да има, но все пак това би било някаква отправна точка. :D
:tup:
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от a5sh0l3 »

И ква представа ще ви даде кастинга с парче олово?
Да, хубаво е да се упомене въдицата и нейните характеристики, акция, строй и тн. И да се съпоставят постигнатите резултати с друга подобна...
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Ji
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Юни 02, 2010 10:45
дал Браво: 8 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Ji »

Kолеги, тръгнали сме за Порту Куфо, а нямаме резервация и в букинга няма предложения.Моля, ако някой има телефон на някое местно хотелче, да ми пусне на лично. Ще бъда признателен :)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5840
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1804 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от баш майстора »

"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от blgmspt »

баш майстора написа:Никос! :wink:
http://www.feelgreece.com/en/nikos-tavern
http://www.filaktos-portokoufo.gr/bg/ta ... orto-koufo
+30 23750 51280 - +30 6945 512105
Εmail: n.filaktos@gmail.com

Точно срещу кея! Излизаш и пускаш лодката :tup:
marvin83
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 16:39

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от marvin83 »

blgmspt написа:
баш майстора написа:Никос! :wink:
http://www.feelgreece.com/en/nikos-tavern
http://www.filaktos-portokoufo.gr/bg/ta ... orto-koufo
+30 23750 51280 - +30 6945 512105
Εmail: n.filaktos@gmail.com

Точно срещу кея! Излизаш и пускаш лодката :tup:
Ти от къде знаеш.
Да не си бил там, А?
Аватар
blgmspt
Мнения: 674
Регистриран на: Пон Апр 09, 2012 13:47
Риболов: Дилетантски Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 283 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от blgmspt »

marvin83 написа:
blgmspt написа:
баш майстора написа:Никос! :wink:
http://www.feelgreece.com/en/nikos-tavern
http://www.filaktos-portokoufo.gr/bg/ta ... orto-koufo
+30 23750 51280 - +30 6945 512105
Εmail: n.filaktos@gmail.com

Точно срещу кея! Излизаш и пускаш лодката :tup:
Ти от къде знаеш.
Да не си бил там, А?
Случвало се е да си намокря чехлите ;)
jamie
Търговец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 9:11
Риболов: на река
получил Браво: 4 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от jamie »

от последния риболов
това е след първата атака

Изображение

последва затишие , втора атака и....
поради технически причини - спукан гащеризон риболова приключи
резултат - 11 лефера и 9 лаврака
най-големия лефер - 4кг

Изображение

това количество бе уловено от четирима човека
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от Веско »

Не знам за аудиторията, но на мен би ми било по-интересно да прочета нещо за самия риболов по същество... от този пост става ясно само, че в къща с мозайка живеят 4 човека, които обичат да ядат риба. Хванали са 11 лефера и 9 лаврака, но на единия му се е спукал гащеризонът и затова е спрял да лови. Не че си длъжен да се съобразяваш с това какво би ми харесало и да пишеш каквото и да било за риболова, но аз лично не виждам смисъл от подобни постове...смятам че всички тук са виждали лефери и лавраци :)
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
vtanev
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Юли 25, 2013 12:10
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 39 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от vtanev »

Привет jamie. По кое време на деня беше активноста? Малко инфо за размера на примамките и активност на повърхностни? Благодаря предварително.

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”