Избор на брейдове

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от quietriot »

аз средното , нищо особено не е.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Д-р Флекс »

От трите, позвал съм първото и второто. Откакто "открих" второто, спрях да се интересувам повече от други плетени влакна, ако ме разбираш ... :D
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от RAAZIEL »

След 20-на дена ще мога да изкажа мнение за третото/Дуела/.Чака го едноседмичен гърч в Гръцко и те така...
За лекия спининг и размер #1 си поръчах,та ще видим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на брейдове

Мнение от Мунчо »

Az съм ползвал второто и третото - и двете не са лоши, но ИГК-то според мен е по-добро като комплексни показатели -по-фино, меко и непретенциозно към връзване на възли.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от milkov97 »

Здравейте колеги ! Имам питане относно едни китайски влакна. Та искам да се допитам до вас, някой ползвал ли ги е и какви са му отзивите.
Знам че много от вас ще ми препоръчат скъпите влакна и ще ми кажат да не си давам парите за глупости, но нищо не ми пречи да ги пробвам :mrgreen: И ето ги въпросните "китайчета" http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 99491353ce
http://www.aliexpress.com/item/Great-Di ... 99491353ce
Благодаря предварително ! :mrgreen: :tup:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Д-р Флекс »

KastKing e естествения ти избор, щом ще купуваш ProCaster за спининг! :tup: Вземи си 60 или 80 либрово, по-здрави са.
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от milkov97 »

Д-р Флекс написа:KastKing e естествения ти избор, щом ще купуваш ProCaster за спининг! :tup: Вземи си 60 или 80 либрово, по-здрави са.
Ех ти си навсякъде :lol: Благодаря ти за бързия отговор :wink: а на какъв диаметър отговаря ако не е тайна :fish15:
Аватар
Iso
Мнения: 2061
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Iso »

milkov97 написа:Здравейте колеги ! Имам питане относно едни китайски влакна. Та искам да се допитам до вас, някой ползвал ли ги е и какви са му отзивите.
Знам че много от вас ще ми препоръчат скъпите влакна и ще ми кажат да не си давам парите за глупости, но нищо не ми пречи да ги пробвам :mrgreen: И ето ги въпросните "китайчета" http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 99491353ce
http://www.aliexpress.com/item/Great-Di ... 99491353ce
Благодаря предварително ! :mrgreen: :tup:
Въпросните влакна стават на работа, но зависи за какво ще ги ползваш. Съпругата ми редовно пазари различни цветове от големите диаметри от които прави разкошни макрамета за висящи саксии и кашпи. Много е ефектно когато цъфнат цветята и конците са подбрани правилно цветово. Освен това ги ползва за направата на различни бижута, колиета, герданчета и т.н. А аз лично нямам спомен да съм ги ползвал за нещо.
п.п. Между другото конците са здрави, но при динамично натоварване лесно се протриват.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Павел Иванов »

milkov97 написа:... а на какъв диаметър отговаря ако не е тайна :fish15:
Това със сигурност е тайна дори за самите производители , но не се притеснявай , милиметър , милиметър и половина , кво толкова :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от milkov97 »

За всеки случай няма да ги ползвам за саксии :lol: а за спининг искам да знам 0.18 - 0.20 какъв му е размера в самия сайт
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на брейдове

Мнение от Мунчо »

Колега, аз аслъ няма нужда да се обаждам, та ще прощаваш, но по една случайност си купих най-тънките брейдове от посочената марка(това е третата марка плетено влакно, която си купувам до момента) в най-тънкия размер 0.3(или 0.09 мм казано по нашенски и по китайска претенция) и 0.6( 0.13 мм), с идея да ги ползвам за подложки и бекинг. За тази цел са идеални, защото реалните им сечения са три пъти по-големи. Мисля, че за Дунава 60-80 либри е перфектния избор - разумен запас от здравина при диаметър непревишаващ един милиметър. Освен това, ако брадясат се разплитат много лесно.
Ако избереш светлосиния цвят, с Прокастера ще е перфектната комбинация, дори и визуално, освен безспорните практически качества на комплекта.
Извинявай още веднъж, че се обадих!
...
109.jpg
109.jpg (133.52 KiB) Преглеждано 3338 пъти
Последно промяна от Мунчо на Пон Яну 25, 2016 20:29, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
milkov97
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:55
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от milkov97 »

Мунчо написа:Колега, аз аслъ няма нужда да се обаждам, та ще прощаваш, но по една случайност си купих най-тънките брейдове от посочената марка(това е третата марка плетено влакно, която си купувам до момента) в най-тънкия размер 0.3(или 0.09 мм казано по нашенски и по китайска претенция) и 0.6( 0.13 мм), с идея да ги ползвам за подложки и бекинг. За тази цел са идеални, защото реалните им сечения са три пъти по-големи. Мисля, че за Дунава 60-80 либри е перфектния избор - разумен запас от здравина при диаметър непревишаващ един милиметър. Освен това, ако брадясат се разплитат много лесно.
Ако избереш светлосиния цвят, с Прокастера ще е перфектната комбинация, дори и визуално, освен безспорните практически качества на комплекта.
Извинявай още веднъж, че се обадих!
Колега няма проблем :lol: :tup: Благодаря за отговора. Поздрави ! :fish15:
aaaa
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Ное 17, 2015 13:31
дал Браво: 3 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от aaaa »

колега, хората ти пускат "тънки" и не чак толкова ТЪНКИ бъзици и ти все още не можеш да се усетиш.. забавно е и се посмях, но и за макарата и за влакното се шегуват съфорумците, от макарата може и да останеш доволен, защото все ще свърши някаква работа, но от иронията с която подходиха, най-вероятно е доста боклучива :D, то конеца със сигурност ще те разочарова..
ако все още не си инвестирал в горепосочените, се надявам да си ме разбрал и да не го правиш

П.С.: над третия ти пост в темата за макарите има препоръка от админа за добра макара, на дори по-ниска цена.. за брейд всички са доволни от gosen w 4 ply
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от takezo »

Д-р Флекс написа:От трите, позвал съм първото и второто. Откакто "открих" второто, спрях да се интересувам повече от други плетени влакна, ако ме разбираш ... :D
Ае да зема да се изокам и азе ... от провловутото, т.нар. "второто" не съм доволен относно здравината му, пише 20 либри които звучат страшно, с макс 10 кила спокойно се вади кашалот или дребна косатка.

PE 号 1.0 - 0.165 mm. 22 lb. 10.00 kg.

Реално се къса на къмто 4~5 kg. и то с бърза връзка т.е. прословутата японска прецизност отново куца ;)

Някъде с всичките гпупости написани по ролките си ги смятам килогамите в либри и там някъде се случват нещата.

И последно, конеца като нов такъв понякога прави бради докато се поразгази, леко стои твърд на спиралка.
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Димитър Тодоров »

От влакната ,продавани у нас, 4-жилният Gosen ми е фаворит.Наскоро пуснаха и тест 1.2 ,но при работата с леки глави за мен е важно и да го виждам добре влакното,затова си взех от любопитство новият Sunline Super PE 8 braid в тестове 10 , 12 и 25 либри. Приятен морковен цвят, виждам го добре,след месец ще имам мнение и за работните качества на 12 либровото влакно.

Ето и един добър търговец ,ако някой е любопитен като мен:
http://www.ebay.com/itm/Sunline-Super-P ... SsbcD3Ngxg
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”