Избор на брейдове

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Павел Иванов »

takezo написа:...в смисъла на това, че това "оправданието" за партидата не е извинение за лошото качество в горния случай на едно и също нещо с една и съща цена показатели обявени на етикета...

Кхъм и това го казва човек който се занимава с промишленост до някъде :roll: Както сам знаеш дори от една и съща поточна линия излизат продукти с различно качество . Последствие минават през ОТКто и той ги определя кое с какво е . От там на там производителите ги обявават на различна цена . В случаят крайният продавач ако прецени , че наистина си държи на името , ще пусне екстра качество със съответната минимална надценка за да се затвърди . Другият вариант , селърчето знае , че взима енти по ред качество , ама що да не изкара некой уев отгоре и го пуща на цена почти същата като екстрата на колегата . Естествено малко по-евтинко та да се купува повече от него , но пък за сметка на това ще премълчи кое качество е и тъй . Оттам на там залежала продукция , такъм който не понася съответната линия и пр. и пр.
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от kontev »

m65 написа:Хайде и аз да споделя малко опит за китайските влакна.
http://www.aliexpress.com/item/TriPosei ... 94151.html
От този линк си поръчах преди по-вече от година три броя плетено влако в размер 0.4, в черен, сив и бял цвят. Поръчах ги за жената за шевната машина (не че е шивачка, но се налага от време на време да позакърпи нещо). Отзивите са просто отлични, жената каза че до сега по здрави конци не е ползвала. Аз също съм много доволен. Закърпих си раницата, и най отговорно заявявам, че влакното е отлично, платът се къса около самият шев, но влакното остава здраво. Мисля да си поръчам и други разцветки.
Иначе влакното е напълно плоско, и е над два пъти и половина по-дебело от указаният размер.
Лично на мен ми харесва, препоръчвам го, като уточнявам че е ползвано само за шиене.

Вие се ебавате с китайците, но този брейд всъщност никак не е лош. Преди време се бях запалил по кастинговите такъми и поръчах едно такова макарище, размер 1.0, за да имам да си правя гнезда на воля. В последствие се отказах от кастинга, но брейдът ми остана. Тази есен, докато се чудя какъв брейд да си взема, направих доста излети с него и се оказа, че влакното е повече от добро. Реалният му размер е 1.5, не повече. Изобщо не е плоско и изобщо не се сплеска след доста интензивни излети. Дори не избеля повече от много по-реномирани брейдове, които съм ползвал. Здравината е напълно съпоставима с тази на евтините, 4-жилни японски брейдове, ако не и по-здраво от някои от тях. Горе-долу тогава пуснах тази тема, купих 4-жилния Госен в размер 2.0. Сравнявах 2-та брейда и ги тествах с мъртва тежест. Госена издържа около 1кг повече, но е видимо по-дебел! Като гладкост и мекота много си приличат. Единственото по което се различават драстично, всъщност се оказа цената :lol: Разбира се, тук става дума само за дебелите размери. Долкото знам, въпросният китайски брейд в тънките размери е още по-занижен и на практика изобщо няма тънки размери, всичките реално са над 1.0, дори над 1.2, в това число и тези, които са обозначени , като 0.4. Така че, ако някой си търси почти безплатен брейд за по-тежък спининг, най-отговорно заявявам, че това е един чудесен избор. Оставям обаче една отворена скоба, че под същата марка и на същите макари, може да се продават и съвсем различни конци. Моята струваше нещо от сорта на 13$ и беше 500м.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от m65 »

kontev написа:
m65 написа:Хайде и аз да споделя малко опит за китайските влакна.
http://www.aliexpress.com/item/TriPosei ... 94151.html
От този линк си поръчах преди по-вече от година три броя плетено влако в размер 0.4, в черен, сив и бял цвят. Поръчах ги за жената за шевната машина (не че е шивачка, но се налага от време на време да позакърпи нещо). Отзивите са просто отлични, жената каза че до сега по здрави конци не е ползвала. Аз също съм много доволен. Закърпих си раницата, и най отговорно заявявам, че влакното е отлично, платът се къса около самият шев, но влакното остава здраво. Мисля да си поръчам и други разцветки.
Иначе влакното е напълно плоско, и е над два пъти и половина по-дебело от указаният размер.
Лично на мен ми харесва, препоръчвам го, като уточнявам че е ползвано само за шиене.

Вие се ебавате с китайците, но този брейд всъщност никак не е лош. Преди време се бях запалил по кастинговите такъми и поръчах едно такова макарище, размер 1.0, за да имам да си правя гнезда на воля. В последствие се отказах от кастинга, но брейдът ми остана. Тази есен, докато се чудя какъв брейд да си взема, направих доста излети с него и се оказа, че влакното е повече от добро. Реалният му размер е 1.5, не повече. Изобщо не е плоско и изобщо не се сплеска след доста интензивни излети. Дори не избеля повече от много по-реномирани брейдове, които съм ползвал. Здравината е напълно съпоставима с тази на евтините, 4-жилни японски брейдове, ако не и по-здраво от някои от тях. Горе-долу тогава пуснах тази тема, купих 4-жилния Госен в размер 2.0. Сравнявах 2-та брейда и ги тествах с мъртва тежест. Госена издържа около 1кг повече, но е видимо по-дебел! Като гладкост и мекота много си приличат. Единственото по което се различават драстично, всъщност се оказа цената :lol: Разбира се, тук става дума само за дебелите размери. Долкото знам, въпросният китайски брейд в тънките размери е още по-занижен и на практика изобщо няма тънки размери, всичките реално са над 1.0, дори над 1.2, в това число и тези, които са обозначени , като 0.4. Така че, ако някой си търси почти безплатен брейд за по-тежък спининг, най-отговорно заявявам, че това е един чудесен избор. Оставям обаче една отворена скоба, че под същата марка и на същите макари, може да се продават и съвсем различни конци. Моята струваше нещо от сорта на 13$ и беше 500м.
Въобще не съм се ебавал с китайците. Имам доста закупени стоки от aliexpress, над 80% са рибарски, и нямам забележки. Микро клатушките и огромен процент от воблерите, които ползвам за кефал, са ми от там. Почти всички Ryobi-та който съм имал, и имам в момента, също са от там. Лоша дума за плетеното влакно също не съм казвал. Уточних, за какво са ползвани. Но продължавам да твърдя, че тези три влакна, които съм споменал, са плоски.
Който не вярва мога да му изпратя, става въпрос за мостра, не за цяла ролка.
Последно промяна от m65 на Чет Яну 28, 2016 15:07, променено общо 1 път.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от kontev »

Баш като прочетох, че е идеално плоско и перфектно за шиене, реших, че се ебаваш :lol: Най-вероятно, различните партиди се различават, което е съвсем нормално за продукт на такава цена. Моето продължава да е с кръгло сечение и все още си го ползвам.
Имам и друго наблюдение за това влакно. Моето, което е купено за размер 1.0 е същото, като на приятел, което е купено за размер 0.6. И двете реално са около 1.5. Може би, ако се поръча направо 1.5 , даже няма да има разминаване :lol:
Ако трябва да го класирам някъде, то ще е по-скоро при японските, отколкото при марки, като ПП, Климакс, Суфикс и т.н. , за мен е по-добро от последните. Но пак уточнявам, че става дума за лично моето влакно, което съм получил.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от m65 »

Знам ли, все пак мина по-вече от година откакто купих трите ролки. И ги купих точно с цел за шиене. За тази една година е възможно да са коригирали сечението, все пак са китайци. Това разбира се не го казвам (че са китайци) в негативен смисъл.
Тъй като е дебело влакно, и понеже практикувам основно ултралайт риболов, не съм го ползвал.
За щука и сомчета, на спининг, ходя не повече от десетина пъти в годината, и влакното което полазвам за тази цел не може да се амортизира за такъв период. Но когато това се случи ще пробвам китайското.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от hkoko »

Като се почна за Китай да кажа и аз за моите впечатления.Миналата зима си купих ето това: http://www.aliexpress.com/item/8-Stands ... 14915223f1 най_ малкия размер.Още като го взех го показах на магазинер в кварталното магазинче за риболов.Първата му дума беше ,че е плоско и на тази цена има и по-добри.Като се прибрах с вързах две сомски куки с този възел
Изображение
издържа до 5 литрова туба с вода на 7.5 възела се изхлузи (развърза) не се скъса.Вързах паломар
Изображение
издържа на 7.5 на 10 литра се скъса(не помня от къде) За плоското наистина е плоско като го завъртиш м/у пръстите си се вижда много добре.През декември бяхме в "блато с доста закачки" лодка 70кг. двама рибари 200кг - до закачката само на ход с макара и влакно.А за Китайците коректни са за каквото си си платил това получаваш,вината не е при тях.Говоря за съвсем друга продукция - не риболовна.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от pi4a94 »

Случайно попаднах на този сайт.На някои може да му са интересни данните и коментарите .
http://www.paulusjustfishing.com/4linetesting.htm

http://www.paulusjustfishing.com/4linereview.htm
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
searnox
Мнения: 243
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 10:03
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от searnox »

Колети и аз да се набутам за съвет. Препоръчайте ми влакно за спининг, не съм от най честите риболовци, уви но си държа на доволния такъм. Миналата година направих 10тина излета на дунава. Ловя с Sustain 4000, 240МХ пръчка, която ще сменя с 260МХ. Първо бял сложил Лазер Л8 15лб, супер кастинг но много образиво НЕустойчиво. После ползвах Даива самураи 20лб, по добре но не остана много от него на шпулата. Примамките са от 8 до 26 грама. Рибите които гоним са распери най вече и ако се закачи някоя объркана шука. Нямам амбиция за десетки кг-ви чудовища. Държа единствено на далечния кастинг :) Ще се радвам ако споделите опит.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от plamenivanov »

Здравейте колеги, днес ми влезе една муха за плетеното влакно на DAIWA Morethan 12 Braid в размер 0.12мм или 0.14мм. Някой може ли да даде мнение за него.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от empar »

plamenivanov написа:Здравейте колеги, днес ми влезе една муха за плетеното влакно на DAIWA Morethan 12 Braid в размер 0.12мм или 0.14мм. Някой може ли да даде мнение за него.
Аз също доста го мисля този брейд. Има го тук. "Побарах" го на живо - нереално гладко е, обаче доста твърдо ми се стори и това ме възпира. Действително остава усещане за монофил в ръката.

пп. 12-нишковата Saltiga, която е multicolor, по слухове, била доста по-мека.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от m65 »

searnox написа:Колети и аз да се набутам за съвет. Препоръчайте ми влакно за спининг, не съм от най честите риболовци, уви но си държа на доволния такъм. Миналата година направих 10тина излета на дунава. Ловя с Sustain 4000, 240МХ пръчка, която ще сменя с 260МХ. Първо бял сложил Лазер Л8 15лб, супер кастинг но много образиво НЕустойчиво. После ползвах Даива самураи 20лб, по добре но не остана много от него на шпулата. Примамките са от 8 до 26 грама. Рибите които гоним са распери най вече и ако се закачи някоя объркана шука. Нямам амбиция за десетки кг-ви чудовища. Държа единствено на далечния кастинг :) Ще се радвам ако споделите опит.
Далечният кастиг не е зависим само от влакното. Влияние оказват както водачите, имам предвид вътрешният диаметър, така и диаметъра при горният ръб на шпулата. Може да се окаже, че със едно и също влакно постигнатата дистанция, с друга подобна по тест на примамки и строй пръчка, е по-добра.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от empar »

Колеги, дойде ми и на мен време за смяна на плетенякО.
Още през есента на 2014та, "богопомазан" да работя в риболовен магазин, буквално часове след първия внос на влакната Госен от Филстар се сдобих с едно осем-нишково Don Pepe в размер #1.2, от което съм предоволен. Колко болка съм му причинил, само то си знае. Все още има много живот в него, но с безбройните превързвания на лидери + един инцидент с цигара, разполагаемата дължина намаля до опасен минимум и при последния морски заход доста често се случваше да прибягвам до употребата на първите 6-8 метра от подложката(Лазер Л8 :mrgreen: ), от което доста ми се свиваше сърцето, предвид размера на евентуалните съперници. Възелът между двете явно съм го правил с доста мерак и аварии нямаше, но повече такива стресови ситуации не искам да си причинявам, особено след 800км път в едната посока.
Доста сериозно са замислям за покупка на същото(този път #1.0), но доста се огледах и в модела Casting, с жълто-черното оцветяване.

Та въпросът е някой има ли реални наблюдения над двата модела влакно, да сподели кое би било по-подходящо за морски спининг от брега + редки забежки по Дунава и джигитстване за бели рибки. :roll:

пп.За 12 нишковите Дайви, които по-горе обсъждахме също бих се радвал да чуя реален отзив.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Веско »

empar написа:Колеги, дойде ми и на мен време за смяна на плетенякО.
Още през есента на 2014та, "богопомазан" да работя в риболовен магазин, буквално часове след първия внос на влакната Госен от Филстар се сдобих с едно осем-нишково Don Pepe в размер #1.2, от което съм предоволен. Колко болка съм му причинил, само то си знае. Все още има много живот в него, но с безбройните превързвания на лидери + един инцидент с цигара, разполагаемата дължина намаля до опасен минимум и при последния морски заход доста често се случваше да прибягвам до употребата на първите 6-8 метра от подложката(Лазер Л8 :mrgreen: ), от което доста ми се свиваше сърцето, предвид размера на евентуалните съперници. Възелът между двете явно съм го правил с доста мерак и аварии нямаше, но повече такива стресови ситуации не искам да си причинявам, особено след 800км път в едната посока.
Доста сериозно са замислям за покупка на същото(този път #1.0), но доста се огледах и в модела Casting, с жълто-черното оцветяване.

Та въпросът е някой има ли реални наблюдения над двата модела влакно, да сподели кое би било по-подходящо за морски спининг от брега + редки забежки по Дунава и джигитстване за бели рибки. :roll:

пп.За 12 нишковите Дайви, които по-горе обсъждахме също бих се радвал да чуя реален отзив.
Вземи си и една ролка резервно да си имаш и си го носи, че аз така гледах тъпо един път на Дунав....влезна под едни камъни и останах с близо 20 метра влакно :lol: :lol: :lol: :lol: Добре, че един авер имаше в чантата ролка ПауърПро, та спаси риболова...
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от empar »

Веско написа:
За кой точно от двата Госена говорим? Чух и аз разни недобри отзиви за абразивоустойчивостта в последните година и малко, та не се знае, знае ли се...
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Избор на брейдове

Мнение от Веско »

empar написа:
Веско написа:
За кой точно от двата Госена говорим? Чух и аз разни недобри отзиви за абразивоустойчивостта в последните година и малко, та не се знае, знае ли се...
Извинявай....не се изразих ясно, препоръката ми е принципна, не става въпрос за Госена.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”