Такъми за морски риболов в Гърция

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от RIMOHIT »

Някой може ли да сподели защо мултитата за морски джигинг (дзигинг) :D нямат редач. Говоря за тия по компактните , за слоу и спийд ... Също така ме интересува двускоростните .Тяхното предимство с ниската предавка е при ваденето на рибите или има и нещо друго ?
:tup:
hobie revolution 13
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от zee »

Редач е напълно излишен 1.-само пречи,при широките барабани реденето става с ансочване конеца с пръст,а за вертикален джиг ги правят с тесен барабан и не е необходимо насочване за нареждане на конеца. 2. макаратие са с "lever drag" и мисля че от конструктивна гледна точка няма как да им сложат редач на конеца. .двете скорости са много добро - бързата за прибиране и водене на примамката а бавната за мощност при вадене на рибата. .Най добрата за мен е една макара с автоматични скорости - автоматично - без да е неоходимо да се натиска копче се превключва на ниска предавка в зависимост от усилието Тази средната на снимката, дясната е с ръчни две скорости а лявата е спинингова за бърз вертикален джиг също.


Изображение
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Попа »

fori написа:Злати, единичката има същественото предимство че не лющи боята от воблера :)
Да определено е така,ама не лющят и рибите :D Преди няколко години,когато започнахме да тролим по морето,имахме много проблеми със откачанията на леферите със оригиналните тройки на воблерите.Появи се една мълва,за по-добрият резултат със единичните куки.От там се почнаха доста експерименти,от които аз съм си направил изводите:със лайт такъми тройката е задължителна,просто има голямо значение,каква е!Единственото смислено приложение на единичките за мен е при C&R,и при хеви спининга,където грубия такъм и силните риби изправят доста по-лесно тройката.
п.п.Има тройки,които са доста по-щадящи воблерите от други :wink:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Д Пенев »

То има разлика и от единични, до единични :wink:
По съвет на Милен си взех единични куки на Gamakatsu модел: http://www.gamakatsu.nl/NL_NL/category/ ... le-56.html , нищо общо с куките на Зеаспин.
Наскоро оборудвах, някой воблери единични куки на Owner модел S-125 http://www.elitetackle.com.au/owner-s-1 ... ngle-hook/ . Засега нямам уловена риба с S-125 и нищо немога да кажа за качеството им.
Попе, би ли споделил модела тройки, които не свалят боята на воблерите, щото и ние можем да ги поотворим, поусучем /но дали намесата ни, няма да окаже влияние на качеството/ и да не трият :lol:
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от stoev »

Тройките, които са с леко извити на вътре остриета като цяло не драскат толкова воблера. Има различни марки с такива модели :wink:
Ако решиш да тунинговаш обаче, подходи находчиво, че може да промениш играта на някой воблери.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от za4o75 »

Не съм си играл да пробвам да сложа Т-образни тройки на воблери,Asturie(xorus) е с такава отпред и допреди да я сменя нямаше забележими следи от надраскване!
carpbg
Мнения: 178
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:03
Риболов: шаранджийски
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от carpbg »

Попа написа: п.п.Има тройки,които са доста по-щадящи воблерите от други :wink:
Decoy, YS21 ли имаш предвид?
Поне аз такива ползвам. Сменям фабричните веднага след като купя воблера.
Да, по-малко драскат и по-бавно ръждясват.
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Tomahawk »

Здравейте реших и аз да генерирам косвено малко страници в темата :D .
Та имам и аз една дилема по повод морския спининг в гърция и ще се нуждая от съвет. Предварително изчетох 200-300 страници относно риболова в гърция и разбрах какво се изисква от тъкъма като данни, но тъй като досега не съм имал интерес и съответно допир точно с този вид въдици ще ми е трудно само по параметри да избера правилната. Бюджета който съм отделил за прът и макара е да кажем 800лв.
За макара съм се спрял на Shimano stradic FK (ST4000XGFK) или Stradic CI4+ 4000FA.
За пръчка ми е по трудно защото не познавам всички производители на този тип въдици но прегледах някои и харесах 2:
Speedmaster CX Spinning SSMCX24MH 2,40 14-42
ZOGA Shitenno Seiryuu SR-S 82M2 2.48 7-40
Това намерих аз но както мнението ви за тях така и съм готов да видя и други предложения и съвети.
Поздрави.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
martin varna
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 22:23

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от martin varna »

Бих ти препоръчал въдица Tailwalk Salty Shape Shore Stick 10-30гр акция. Тежи 148гр. на дължина 2.6м. Влакно от 0.8 до 2.0 PE.Много приятна въдица реално за примамки до 27гр.
Както и въдица Noeby Infinite SeaBass NBB822MH 2.49м 10-45гр. тежи 164гр. има страхотен кастинг и запас на мощ за по тежките примамки както и за малки джигове.
За макарите съм фен на дайва по-старите модели. Така че няма да предлагам нищо. Дано информацията ти е от полза.
Поздрави и много риби!!!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Tomahawk »

До колкото разбрах тази въдица Noeby Infinite SeaBass NBB822MH е наистина добра но я няма в момента. Беше ми препоръчана от колега но след като в момента я няма... трябва да зглобя комплекта до средата на април. Другата която спомена не ми е позната и ще я прегледам.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
martin varna
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 22:23

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от martin varna »

Мисля че ноебито го има налично във варианта 2.7м със същите параметри. Със сигурност ще е по удобно за малки джигове, лично мое мнение. Имам приятел който притежава този вариант и се държи страхотно. Във Варна може със сигурност да намериш ноебито и тийуолка.Все пак като се купува въдица е хубаво да я усетиш в ръката. Ако искаш информация пиши на л.с.
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от stoev »

Тамахавке здравей,
Май практикуваш и сладководен джиг, така че ако ти се намира примерно Авйд МХ (10-28гр) на 8,6 или 9 фута, ще ти свърши прекарасна работа за всякакви примамки до 30гр. че и отгоре. Иначе на Ноеби въдиците са отлични, леки и здрави, още повече като се има предвид и цената. На мен лично по-ми допадат от x-zoga ако говорим за спининг от брега.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Tomahawk »

Да практикувам сладководен джиг и имам въдици но са предимно за от лодка (xzoga shiteno 2.19m 5-35). По къси са. Имам единствено една Daiwa INFINITY Q JIGGERSPIN 2.70 8-35 но искам да имам и малко по къса 2.40-50.
За макарата няма комантар, явно наистина за тази сума няма какво да се предложи по добро. Аз и макари имам но до сега не съм избирал такива с бърза предавка, защото не ми се е налагало.
Ще гледам да намеря време да отскоча до варна да прегледам на живо някои от споменатите по горе въдици.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от axel »

Зависи в коя част на Гърция смяташ да ходиш,ако е в северната си вземи и Шитеното,нищо че е късо,рибите тук искат по-малки воблери.
риболовът е само хоби!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Такъми за морски риболов в Гърция

Мнение от Tomahawk »

Да за северна Гърция става въпрос.
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”