PUX Handcraft Lures

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

tachev написа:Доста интересно ми звучи 3,4 последоватилни часа като само за лака ми отнема по 1,5 часа за съхнене на ръка :P , няма да питам как става тоя фокус (тайната си е тайна :mrgreen: ), но звучи твърде екзотично...
:lol: :lol: :lol: Голяма тайна - просто не се ползва лак, защото съхне бавно! Този по-горе е с 2 слоя смола, затова стана за 2 дни. Ако смолата се замени с нещо, което стяга почти моментално :), ще ти остане само времето за чиста техническа работа. А такова нещо има - зъболекарите го ползват от години! И в родбилдинга го ползват някои по-хитри :). Просто трябва да се избере подходящата по параметри смола. Тези които ги интересува могат да търсят LCR (Light Cure Resin) смоли и да четат :wink:.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от quietriot »

pux написа: :lol: :lol: :lol: Голяма тайна - просто не се ползва лак, защото съхне бавно! Този по-горе е с 2 слоя смола, затова стана за 2 дни. Ако смолата се замени с нещо, което стяга почти моментално :), ще ти остане само времето за чиста техническа работа. А такова нещо има - зъболекарите го ползват от години! И в родбилдинга го ползват някои по-хитри :). Просто трябва да се избере подходящата по параметри смола. Тези които ги интересува могат да търсят LCR (Light Cure Resin) смоли и да четат :wink:.
Говорих с един зъботехник и изрази съменние че ще можеш да активираш толкова голяма повърхност , не пломба да я светнеш.
От другата страна , какво ти пречи втвърдяването на лака, пръскаш и окачаш да съхне , колко по бавно втвърдява смолата , толко по трайно е покритието, така че по добро от бавните смоли няма....лаковате са вид смоли. Като искаш скорост има акрилни за паркет , съхнат за 2-3 часа и са чук, както и за декупаж.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

quietriot написа:...Говорих с един зъботехник и изрази съменние че ще можеш да активираш толкова голяма повърхност , не пломба да я светнеш.
От другата страна , какво ти пречи втвърдяването на лака, пръскаш и окачаш да съхне , колко по бавно втвърдява смолата , толко по трайно е покритието, така че по добро от бавните смоли няма....лаковате са вид смоли...
Фотополимерите се ползват за много неща - не само в зъботехниката! И понеже, вече съм пробвал този метод - може да му кажеш на този зъботехник, че има много здраве от мен :).

А какво ми пречи лака - за да се разлива добре и равномерно, трябва да е рядък. Щом е рядък - прави тънък филм. А няма тънък филм, който да е достатъчно здрав! Оттук, като направиш 8-10 слоя лак, колкото нормално се прави ще се сетиш какво ми пречи :wink:.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от quietriot »

pux написа:
quietriot написа:...Говорих с един зъботехник и изрази съменние че ще можеш да активираш толкова голяма повърхност , не пломба да я светнеш.
От другата страна , какво ти пречи втвърдяването на лака, пръскаш и окачаш да съхне , колко по бавно втвърдява смолата , толко по трайно е покритието, така че по добро от бавните смоли няма....лаковате са вид смоли...
Фотополимерите се ползват за много неща - не само в зъботехниката! И понеже, вече съм пробвал този метод - може да му кажеш на този зъботехник, че има много здраве от мен :).

А какво ми пречи лака - за да се разлива добре и равномерно, трябва да е рядък. Щом е рядък - прави тънък филм. А няма тънък филм, който да е достатъчно здрав! Оттук, като направиш 8-10 слоя лак, колкото нормално се прави ще се сетиш какво ми пречи :wink:.
ще му кажа :lol: , но за лака не съм съгласен , хубав двукомпонентен авто-лак нанесен с пистолет си прави достатъчно дебел слой, воблер не съм пръскал , но панели на телефон съм и то не нокия 150, и гланц и всичко си става супер , само трябва да се внимава да не стече,но там си играеш с зъвдуха и се получава, само че трябват много бройки накуп за да си заслужаваи с бързия втвърдител след 15 минути се пипа ...
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

Не забравяй, че има и други фактори - повечето лакове не са безвредни, еле пък когато ги пръскаш :). После за да измиеш хубаво машинката, ще ти трябват още по-силни и отровни разтворители. А пък, ако решиш да го правиш в апартамента си, проблемите изглеждат неизбежни :lol: :lol: :lol:.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от quietriot »

не е за домашно това лакиране, вонята и маранята са неистови
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от tachev »

Моите на 4 ръце лак стават чук :D явно всеки си има различни критерии.
PS. Пък лака го разреждам да е по рядък от вода :mrgreen:
Мерак ми е обаче да пробвам със смола ама така ме мързи да експериментирам.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от rangel_bac »

Преди съм се чудел как някои неща могат да станат на ръка - толкова пипнати. С времето явно свикнах, че е възможно, гледайки работата на рих и други колеги.
Все пак, това е толкова трудоемко и иска ръка и око, че не може да не се радваме и хвалим резултата.

Браво от мен!

tachev написа: Мерак ми е обаче ... така ме мързи...
Поклон 8)
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

Нещо напоследък съм занемарил манифактурата, но има по-интересни занимания на открито :wink:.
Един, който направих м/у другото - 64 мм., 6.3 гр.:

Изображение
Аватар
Slavv
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 999 пъти
получил Браво: 52 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от Slavv »

Много красив :tup: да ти се прииска да си рибка :D
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

Този съм го започнал още преди Великден. Чак сега сколасах да го скопосам :lol: :lol: :lol:.

90 мм, 11.5 гр.:
Изображение
zazturbo
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 19:06
Риболов: Морски,сладководен
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 1 път

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от zazturbo »

Красавец.Имам една молба към теб-да ти изпратя два воблера,които да придобият тия цветове.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

zazturbo написа:Красавец.Имам една молба към теб-да ти изпратя два воблера,които да придобият тия цветове.
В следващите 2-3 месеца не предвиждам да се занимавам с воблери. По-нататък - ще видим как ще се развият нещата ...
zazturbo
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 19:06
Риболов: Морски,сладководен
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 1 път

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от zazturbo »

Добре,с риск да стана нахален ще те подсетя след време.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

80 мм., 8 гр.:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”