Язовир Цанков камък

Риболовен атлас на водоемите в България.
barabum
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 10:54
Местоположение: sofia

Мнение от barabum »

Под поименни имаш предвид,че....?
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

Още инфо за язовира
http://www.minstroy.com/indexbb33.html?id=47
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Последната красива и чиста река в БГ си отива дееееееееее.......а. Това ако е за кеф, здраве му кажи. Съсипахме све читаво де.....а и смотаната държава. Ма тва ще продължава. Нема да остане не ос.........на река. Такива идЕоти има горе. Ма ние сме по големи, щот ги избираме и нищо не правиме за да не е така. Иначе убу, кво, още вода, ток...Ма да сме с големината на Канада, Монголия.... да строиш. Ма сме една длан и не останаха. Хората си пазят реките, съхраняват, вадят пари от риболовни дестинаций, а ний кво се....ме на све. Иначе ще стане красив язовир...Но не трябваше на такава цена... :cry:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
barabum
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Апр 19, 2009 10:54
Местоположение: sofia

Мнение от barabum »

Реката си е чиста,но до Михалково засега докато не се дострои язовира :x За съжаление хората отгоре са подписали договор за построяването му,за да могат да цунат по някой и друг лев :evil: Този язовир е бил почнат да се строи още по бай Тошово време,но е спрян незнам защо :?
vili80
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 1:52

Мнение от vili80 »

Ако искате да прочетете още информация за язовир Цанков камък, както и споделени мнения за него, то тук може да направите това. Приложени са и снимки. В сайта има информация и за други язовири, така че се надавам да е от полза.
bananaman
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 14:39
получил Браво: 1 път

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от bananaman »

здравейте, искам да попитам от къде мога да си пусна лодката на този язовир , има ли удобни места :roll:

благодаря предварително :fish2: :fish3:
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Welsmeister »

Предстои да взема решение дали да ходя за седмица на почивка в Девин. Каква риба се лови на язовира и наоколо? Някакви съвети?
Или да променя дестинацията, защото без риболов мястото не съществува на МОЯТА карта и жената е наясно с това... :)
Karakuda
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 10:40

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Karakuda »

Здравей, и ние сме пред тази дилема. От Варна сме и нокога не сме ходили в Девин и нямаме представа как стоят нещата.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Д-р Флекс »

Язовир Цанков камък е удобен за риболов предимно от лодка, местата за риболов от брега са главно откъм втичалото и обикновено са заемани от местните и от пловдивчани още рано-рано. Риболов основно на мирна риба, с мачови и дънни въдици, има и пъстърва - основния обект за тролинг. Аз лично нямам непосредствен опит от този язовир, препредавам научено от колеги, които са редовно там. Около Девин има три основни пъстървови леки - река Девинска, река Широколъшка (забранени са и двете), и река Въча (под вливането на Широколъшка в нея). Има един прекрасен участък по река Девинска, на територията на ловното стопанство, който е платен (40 лева такса на ден), и се предполага да е богато зарибен с балканска пъстърва. Аз съм ходил няколко пъти на него, имало е излети с богат улов, имало е и куци излети... Близо са ви язовир Антонивановци, за който има пребогата информация в нета, и язовир Доспат, за който също има пребогата информация. Разстоянието и до двата е в рамките на до 35-40 км, пътят е добър, но с много завои и се кара бавно.
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Welsmeister »

Мерси за инфото!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Д-р Флекс »

Вчера един колега, ходил на ЦК в събота ми каза, че усилено източват язовира - за напояване и ток - бреговата ивица е кал, и риболовът бил катастрофален... но така е почти навсякъде, в този сезон върви интензивно напояване на земеделските култури...
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Welsmeister »

Ами-и-и аз ще бъда там началото на август. Каквото - такова... Не съм бил в региона и ще ми е интересно. Ще се разходя пеш и с колата, дето се вика: целта е нищо - пътят е всичко! :)
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от 6tukara »

Д-р Флекс написа: Има един прекрасен участък по река Девинска, на територията на ловното стопанство, който е платен (40 лева такса на ден), и се предполага да е богато зарибен с балканска пъстърва. Аз съм ходил няколко пъти на него, имало е излети с богат улов, имало е и куци излети...
В горното изречение наблегнете на думата ПРЕДПОЛАГА. В този участък риба имаше преди години когато беше изцяло забранен за риболов. В момента не може да се види кьораво рибе. Това е типичен пример какво се случва с платен участък от пъстървова река. Другота добро място за пъстърви беше река Настанска (Въча) в участъка между кв Настан и с Грухотно , но от последните наводнения 2-3 години подред и строителството на разни комплекси в близост до реката и там вече рибата е на изчезване. Прекрасната Широколъшка река в участъците които не са съсипани от вецовети и рибарниците миналата година се отчиташе с добър риболов на балканки в режим хвани пусни. Някой глупак реши да я забрани за 3 години изцяло. Та накрая за яз ЦК ловят се дребни костури на всякакви примамки, на плувка по някоя бабушка и при късмет на дъно по някой шаран това е инфо от първа ръка от миналата седмица. На тролинг само костур при това дребен. И трите язовира са с ниско ниво.
Ако има риба и на бастун че се хване
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Язовир Цанков камък

Мнение от Welsmeister »

Ходих. Видях. Хванах дребчовци.
В споделям впечатленията на 6tukara от тази седмица. Водата пада може би с около 20 см/ден.
И реките са с ниско ниво. Достъпът до ЦК е като цяло труден, откъм Девин е около втичалото пеш:
Изображение
, оставяйки колата по-горе. Другият вариант е по пътя за Михалково, който е хубав, след 1-2 км се слиза вляво около 500 м надолу, на места стръмно, мисля не е за колесари. Но има дълъг бряг, а и по дълъг става от ден на ден ...
Там изглежда така:
Изображение
Нещо ми сгъна пръта и след няколко секунди водене около брега скъса и отнесе клатушката. Местен рибар ми каза, че имало и щука и сом. Вярвам че е едно от двете.
Язовирът лъкатуши много красиво:
Изображение
...и щом от горната снимка (височина) видях сенките на препичащите се....значи и размерът е О.К.
Изображение.
Скубах костури вземайки едрите - около педарка ! - да се почерпим. С фин такъм и от по-дълбоко кълве много.
Предполагам с лодка, навътре из труднодостъпните места...ще изглежда нещо такова, но пък по-успешен излет:
Изображение
:lol:
Като цяло: труден достъп, много красиво, хубав климат, приятни хладни вечери.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”