Пъстърва - снимки и излети през забраната

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Аватар
Jorando
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 0:04
Местоположение: София
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 18 пъти

Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Jorando »

А това беше постнато от тези убавци във фейсбук днес, 30.12.2016. Били връщали рибите милите.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9597390759
...
VuchaZabrana.jpg
VuchaZabrana.jpg (136.63 KiB) Преглеждано 4316 пъти
"Сухо дупе риба не лови...Освен ако имаш хубав гащеризон."
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от баш майстора »

А на мен как ми се ходиии... ама като не съм Шампион, нито водя, нито ме водят. :roll: Да са живи и здрави "колегите" и майките им също! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Владимир »

Ай да не се праиме на големи пазители,че бая изявлени спинингисти са прегрешавали през годините,баш у забраната за пъстърва.Да не говорим за мухарите и стръварите от,които има и съфорумци,тук.Всеки си има глава на раменете,то по пътищата, война а ние тука се праим на ебати моралистити.Ми,като са отишли в забраната,да са ги хванали от ИАРА,ама забравих,то държава няма....


Пп.Да са живи и здрави,майките на тия от ИАРА,както и всичко до 9то колЕно....

Пп2
Аз,също съм нарушавал забраната,но ме е срам и съм се поправил.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Jorando
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 0:04
Местоположение: София
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Jorando »

Въпросът не е толкова в нарушаването на забраната, а в това че некъв шампион заедно с хората от риболовен онлайн магазин се хвалят в големия клюкарник колко трофейни и колко малки балканки са издърпали насред размножителния период.
"Сухо дупе риба не лови...Освен ако имаш хубав гащеризон."
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от kontev »

И какво значи "да се правим на моралисти" и как съответно да не се правим на такива? Да им ръкопляскаме ли? Аз не мисля, че съм моралист, просто не ходя през забраната, съответно, когато видя някой да ходи и най-вече, публично да се хвали с това, го примемам като вид подигравка и се вбесявам. Един вид ми казва "виж се колко си смотан да спазваш тъпите закони, ние пичовете сме над тях..." . Да, много други също го правят, но се крият като мишки и не го афишират публично. Пак е бракониерство, но поне липсва подигравката към нас, балъците... :evil:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Toва не са шампиони, а шампоани...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bogidar
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 23:25
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 64 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от bogidar »

И аз драскам с трепет дните в календарчето... :tup:

А иначе сме си такива. Така шофираме, така се държим на обществени места, така ловим риба... Гледаме да прецакаме другите. Едните го правят умишлено, другите без да се усетят, ама ефекта е един и същ.

Поздрави и за много години!!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Като се замислиш, това са хора, ръководени от известен деец на спортния риболов у нас, бивш ръководител на федерацията, и известен вносител и търговец на риболовни артикули... Страхотен пример дават на всички ни. Аз лично няма да влеза в магазин на Риболовен свят отсега нататък.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от axel »

Този филм с Въча го гледам вече 4-5 година,но основната вина е,че закона се промени от нас самите,като вместо да се забранява риболова в реката в която пъстървата като вид преобладава се забранява само рибата.Та накратко ходи се през седмицата риби се прибират по всяко време..........."Шампоанът" миналата година прибра една риба 5кг през седмицата и се снима най-нагло ,показвайки снимката във Фей-са.Никой,ама никой не може да им каже копче,ако не ги види да прибират риба,те са хвърлили въдици за кефал,щука,морунаж........марлини само не и за пъстърва............та,такива ми ти работи,българите не заслужаваме цивилизовани закони.
риболовът е само хоби!
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от m65 »

За жалост в нашата Мила Родина колкото по вече си известен, колкото по вече имаш влияние, толкова по вече си мислиш, ЧЕ ЗАКОНИТЕ НЕ СА ПИСАНИ ЗА ТЕБ.
Случаите не са единични. Да си спомним случката на яз.Жрепчево, където едни "видни" личности снимаха филм за един сателитен оператор. И уловените от тях сулки, хвърляйки ги зад борда на лодката, падаха не във водата, а съдинката, от която после са си ги взимали. А иначе, за пред камерата, рибоците ги мятаха зад борда.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

Moмци, известността(доколкото в нашата действителност може да се говори за такава в добрия й смисъл) трябва да бъде носена с някакво достойнство. У нас обаче, по необясними причини, ползващия се с някаква популярност, дори придобита по похвален и достоен за уважение начин, непременно държи да се самоомаскари, провиквайки се "Булга-а-а-р, булга-а-а-р" от бездната на смрадливите си вълнени чорапи...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д.Граховски »

Мунчо написа:....., провиквайки се "Булга-а-а-р, булга-а-а-р" от бездната на смрадливите си вълнени чорапи...
Добре де, ама що е тъй? Само ние сме така. Всички заобикалящи ни народи, Гърци, Турци, Сърби, Румънци са много по-добре от нас в това отношение. В Босна до преди няколко години е имало война и хората пак са по-добре от нас. Развиват и риболовен туризъм и риба имат и всеки си спазва правилата. Дали е самосъзнание? Контрол? Законите и тука си ги имаме, ама никой не ги спазва.
По много страни се е наложило стопанисването на реки и разделянето им на участъци, тука едните са за, другите против. Тези, които са против ги разбирам, щот, тея дето са За, ще си събират пари и толкоз. Ама ще трябва да се тъгне от някъде, защо не почнат да се правят опити за подобни начинания?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Д-р Флекс »

Аз предлагам модератора да отдели последната ни дискусия в отделна тема.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Мунчо »

А-а-а-а, чакайте сега - почнахме от ексхибиционизма на шампоаните, минахме през това, дето го няма и свършихме с комерсиалния риболов от европейски тип. Аслъ трябва да се раздели дискусията, че я комплицирахме съвсем, както правилно вметна нашия мъдър другар...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Пъстърва - снимки и излети през забраната

Мнение от Д-р Флекс »

Eвала на мода за бързата реакция, но най-вече, за удачното заглавие на новата тема - тема с потенциал!!! :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”