Кой - какво от Алито ?!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ruci_bo »

Порачам си най-редовно от алито - средно между 5-10 поръчки месечно - основно дребнички неща! За воблерите гледам какво поръчат руснаците - ру-фишинг форум. Поръчал съм си няколко мултита - доволен съм. Поръчал съм си стойки 32589690039 /номерчето го слагаш в търсачката на али/ - стойките са супер за тез пари - в бг същите варират от 45 до 75 лева /същите/. 1927385512 от таз макаричка съм супер доволен - взех я на промоция 13,70 долара. Същата в бг - с лепенка салмо - без да изтрият другите надписи е 120,00 левчета - ми ще си купувам китайчета.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от m65 »

ruci_bo написа:Порачам си най-редовно от алито - средно между 5-10 поръчки месечно - основно дребнички неща! За воблерите гледам какво поръчат руснаците - ру-фишинг форум. Поръчал съм си няколко мултита - доволен съм. Поръчал съм си стойки 32589690039 /номерчето го слагаш в търсачката на али/ - стойките са супер за тез пари - в бг същите варират от 45 до 75 лева /същите/. 1927385512 от таз макаричка съм супер доволен - взех я на промоция 13,70 долара. Същата в бг - с лепенка салмо - без да изтрият другите надписи е 120,00 левчета - ми ще си купувам китайчета.
Ами добре, колега ruci_bo. Ето Вие сте стигнали до точно това което съм споменал. Доволни сте от определена стока от Aliexspress. и точно това е смисълът, според мен.
Ако примерно постна линк на нещо което съм си купил, просто ей така, без да дам информация как се представя тази покупка, стрували си вложените финикийски знаци в нея, каква ще е ползата за останалите колеги?

Ако смисълът на темата е просто да се похвалим какво сме си закупили, или заръчали, от въпросният сайт - да. Но мисля, че това няма да е от полза за никой.
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ruci_bo »

Ми аз съм дал конкретно два продукта - от които съм много доволен! Стоиките са си супер за тази цена - в момента са пак на 11 доларчета. По принцип монтажа е за каяк! Аз съм с гуменетка и съм ги сложил на седалката и на транеца. За таз цена са си супер. Посочил съм, че купувам доста от там - но - това са ми находките които си заслужават да се закупят.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от мъро »

m65 написа:Колеги, рибари и риболовци, все си мисля, че не е необходимо всеки да пуска мнение за това което си е купил, или поръчал от Aliexpress. Най-добре е да отсеем работещите от не работещи примамки, или това което си заслужава на базата на съотношението цена-качество-работоспособност.
Всеки може да се рови, и да си поръча каквото му е кеф от Aliexpress. Въпросът е това което е поръчал да има високо КПД, което в нашият случай се изразява в приемливи, ниски, цени, и в същото време висока работоспособност, предизвикваща интерес у рибите .
Ще дам следният пример:
Воблерите на Trulinoya: https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +35mm+3.5g
Ами ловят риба (имам в предвид кефал), но има български производители на воблери, които имат продукция която е по евтина, и най-важното с по голям КПД от тези на Trulinoya. В същото време има партиди на въпросните воблери на Trulinoya които "пият вода" и не са центрирани. Което води до неправилно, неадекватно поведение във водата. И като имаме предвид, че телта за която закачаме карабинката е в самата лопатка, и на практика е не възможно да оправим поведението на воблера, стигаме до заключението че такава партида воблери са неизползваеми.
Има еднакви воблери който са без лого и са на двойно по ниски цени. Български не намирам на толкова ниски цени, въпреки че в момента долара скочи, тези който си ги посочил излизат под 6 лв. Ако се разровиш може да ги намериш поне с 20-30 цента с по ниска цена. Едиствения проблем е дългото чакане, а на българските и доставка трябва да си платиш, която е на стойност поне един китайски воблер.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от m65 »

Това което съм посочил е само един пример, за да не бъда голословен.
Ето един пример за воблери, от български производители, също за да не бъда голословен:
https://www.nariba.com/forum/viewtopic. ... start=1560
Ако се поръчат четири воблера доставката е безплатна. Цена 20 лева, като получаваш и бонус.
Аватар
drdVankata
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2016 12:29
Риболов: Спининг, Фидер, Тежко
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от drdVankata »

мъро написа:Част от мойте поръчки, днес пристигнаха.

Сподели моля те впечтленията си от щуклето шад :fish15:

Иначе за плетено влакно от братушките на много видеа в youtube.com с тествания се оказва, че Kast King е един от най-добрите плетени влакна (спред цена-качество) поръчал съм си такова и ще споделя впечатленията си ;)
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от мъро »

Щуклето е дълго 20 см. незнам колко тежи, нямам такава малка везна. Производителя го дава 60 г. потъващо е, при равномерна проводка тялото му се движи като на истинска рибка, водя го с вдигнат връх на въдицата, да не закача по дъното. Не съм ги ползвал много, нямам и хваната щука на него, много източиха язовира и трудно се лови с дълбокогазещи примамки. А и щуките доста намаляха, мерна щука от доста време не съм чул някой да е вадел. Kast King и аз си поръчах, не съм го пробвал още, моето е 4 нишково, 500 м. за 7 $ и нещо, гледам сега са го вдигнали с 1 $. В момента край Шумен язовирите са замръзнали и пробите ще останат за по нататък.
okx
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 1:28

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от okx »

Колеги , добра тема се е получила. И аз поръчвам доста дреболии от алиекспрес. Прочитането на темата ще ми излезе петдесетина лв, след като поръчам някои от нещата които са показани :):). Искам да попитам колегта ruci_bo за тази макара която е поръчал, да даде малко повече подробности, че по номера на артикула не ми показва. Иначе чакам това https://m.ru.aliexpress.com/item/32515141660.html
Дойдоха ми https://m.ru.aliexpress.com/item/32728684781.html, розов цвят, не съм ги пробвал още. Като цяло визуално изглеждат доста по-различно от това което е на снимката.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Мунчо »

"KaстКинг" не е лошо влакно откъм здравина, но в най-тънките заявени размери разминаването е катастрофално, а плетката като цяло е доста груба. Иначе е здраво и трайно.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от мъро »

Днес тествах влакното на Kast King, издържа на 4 кг. мъртва тяга.
Дойдоха и малко воблерчета, 9 шт./лот Мини Сумасшедший Колебание pesca Crankbait Жесткий Crank Bait Снасти Искусственные Приманки Рыбалка Swimbait Рыбы Японии Воблер
http://s.aliexpress.com/2yQzeYFv
(from AliExpress Android) и едно на Trulinoya Trulinoya Несет Рыбы Мини Жира Crank Рыболовные Приманки 35 мм 3.8 г Рок Рыбалка Жесткий Приманки Приманки Глубина 1.6-2.0 М
http://s.aliexpress.com/bInmyiAj
(from AliExpress Android).
Разликата е в цената, лопатките и грамажа. Телата са обсолютно едни и същи, не са тествани на вода понеже е замръзнало на всякъде. Везничката и кантарчето и те са от алито, теглят точно. Везничката до 200 г. а кантарчето до 40 кг.
...
20170102_211759.jpg
20170102_211759.jpg (139.39 KiB) Преглеждано 5144 пъти
20161229_190928.jpg
20161229_190928.jpg (95.56 KiB) Преглеждано 5144 пъти
20161229_190914.jpg
20161229_190914.jpg (80.86 KiB) Преглеждано 5144 пъти
20161229_191319.jpg
20161229_191319.jpg (146.83 KiB) Преглеждано 5144 пъти
20161229_191205.jpg
20161229_191205.jpg (142.96 KiB) Преглеждано 5144 пъти
20161229_192501.jpg
20161229_192501.jpg (122.71 KiB) Преглеждано 5144 пъти
20161229_191221.jpg
20161229_191221.jpg (191.66 KiB) Преглеждано 5144 пъти
svil
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 16:34
Местоположение: Русе
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от svil »

ЧНГ, колеги. Днес без да искам попаднах на нещо интересно (поне за мен). Става въпрос за аналози на оригинални воблери с линкове към Алито.
http://kgfrs.org.ua/viewtopic.php?f=15& ... view=print
ruci_bo
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 23:27
Местоположение: гр. Бяла Слатина
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от ruci_bo »

ЧНГ колеги! Към колегата OKX - Извинявам се за забавянето - макарата явно е свършила. Опитах да я намеря при друг търговец, но не я открих.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1957
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от bat.galin »

Изображение
Да помоля ако някъде забележите подобен класьор, да споделите.
Аз все не успявам да отделя време за ровене из безкрайните китайски предложения.
пп. може и празен ;)
Аватар
Владимир
Мнения: 10397
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 494 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от Владимир »

https://youtu.be/CRVeghMTe7s

Доста полезно видео.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой - какво от Алито ?!

Мнение от njoyz »

Здравейте колеги, искам да ви попитам един въпрос за Алито. Може ли с една и съща кредитна карта да се направят няколко акаунта и адреса за доставка да бъде същияти на двата? Имах акаунт, чрез който си поръчвах, обаче след отварянето на няколко спора ми сложиха бан(без реална причина). Та искам да си направя нов акаунт, обаче ме е страх да не би да ми блокират картата по някакъв начин, както и дали изобщо ще мога да си направя такъв акаунт заради еднаквите данни-име, адрес, кредитна карта и телефон?
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”