Външни батерии

Всякакви джаджи и аксесоари за мобилните устройства.
Boakal
Мнения: 287
Регистриран на: Нед Юли 24, 2016 23:03
Риболов: речен, сладководен
получил Браво: 32 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от Boakal »

Новите литиево-йонни батерии тип IMR (M- магнезии) са високотокови и по-безопасни от ICR (C - кобалт).
Аз имам Sony VTC5 18650 размер 18650 (18x65mm), 3,6V, 2,6Ah, 50 грама на която и дават константерн разрад 30А. Моментния е по-голям. Поне 60А.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

Веднага ще го видим колко ампер часа е реално имам лед лампа, която харчи един ампер на час , ще я светна и ще видя кога ще сдаде багажа.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1951
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от bat.galin »

Може и с един малък грил да пробваш, примерно - очаквам за втората бира да е готов :)
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от nkolev »

quietriot написа:Веднага ще го видим колко ампер часа е реално имам лед лампа, която харчи един ампер на час , ще я светна и ще видя кога ще сдаде багажа.
Ще стоиш да я гледаш 5-6 часа :shock: :lol: :?: ???
НДК
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

nkolev написа:
quietriot написа:Веднага ще го видим колко ампер часа е реално имам лед лампа, която харчи един ампер на час , ще я светна и ще видя кога ще сдаде багажа.
Ще стоиш да я гледаш 5-6 часа :shock: :lol: :?: ???
Не мога ли просто да я пусна , без да я гледам, на първия бивак а ????
Не е нужно да интерпретираме буквално всичко написано , може да вложим малко въображение :wink: !
Boakal
Мнения: 287
Регистриран на: Нед Юли 24, 2016 23:03
Риболов: речен, сладководен
получил Браво: 32 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от Boakal »

Не е без значение каква е химията на батериите. Ако са литиево-йонни не е желателно да се оставя лятото в кола където температурата може да стигне 80 градуса.
За безопасни се считат lithium iron phosphate LiFePO4.
https://youtu.be/U6UbmJyzkp4
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от svetoslav7704 »

Устройството е с литиевополимерни батерии,като тези които се използват за радиоуправляеми модели.Тези батерии са с много голям разряден ток от порядъка на 400ампера за 10ач батерия.Никога не оставяйте батерията на таблото на колата,особено на слънце в тези жеги.Вградената електроника предпазва батерията от презареждане и прекомерно разреждане така че само излагането на високи температури е недостатък.
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

quietriot написа:Веднага ще го видим колко ампер часа е реално имам лед лампа, която харчи един ампер на час , ще я светна и ще видя кога ще сдаде багажа.
Изкара 8 часа , което е добре, сега ще видя колко пъти зарежда телефон и после ще пробвам да запаля колата само с него.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от nkolev »

quietriot написа:
quietriot написа:Веднага ще го видим колко ампер часа е реално имам лед лампа, която харчи един ампер на час , ще я светна и ще видя кога ще сдаде багажа.
Изкара 8 часа , което е добре, сега ще видя колко пъти зарежда телефон и после ще пробвам да запаля колата само с него.
Браво, осем часа с един ампер си е супер. Това за сонара, който харчи по-малка 0,7 А е цял ден.
НДК
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от quietriot »

Доволен съм.
DSC_0923.JPG
DSC_0923.JPG (96.2 KiB) Преглеждано 8008 пъти
10 пъти зарежда текефон, има всякакви преходи, зарежда лаптоп с 19 волта, 4 усб та и пудкое ток 300 смпера, само колата не съм палил още, но и това ще стане.
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от ivopopov »

Напоследък виждам все повече мои приятели с външни батерия. Казваме си, че хората създават какви ли не глезоти, но да си призная, външните батерии ми изглежда доста удобни. Затова и аз реших да си купя, но не разбирам много от подобен тип устройства. Засега съм се спрял на тази http://dice.bg/xoopar-500-mah-hug-boost ... -item28823 , какво мислите, дали е добра?
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Външни батерии

Мнение от shaman »

ivopopov написа:Напоследък виждам все повече мои приятели с външни батерия. Казваме си, че хората създават какви ли не глезоти, но да си призная, външните батерии ми изглежда доста удобни. Затова и аз реших да си купя, но не разбирам много от подобен тип устройства. Засега съм се спрял на тази http://dice.bg/xoopar-500-mah-hug-boost ... -item28823 , какво мислите, дали е добра?
Това ми прилича на нещо "всичко в едно", само дето нищо като хората...
500mAh външна батерия ? Ако ти трябва САМО и единствено за едно спешно обаждане, когато ти свърши батерията на телефона :) ще свърши работа...
--------------
http://www.starividri.org
ivopopov
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 10, 2016 22:43
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Външни батерии

Мнение от ivopopov »

Да, за подобни спешни ситуации ми трябва. Примерно, докато се прибера вкъщи, ако ми се наложи нещо.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Външни батерии

Мнение от Pike »

Аз така и не си купих Anker, но не съм се отказал :)
Това, което си заприходих преди време е CANYON с 10 000 mAh (взех я за около 50 лв.), ето линк към сайта им с пълните ТТДанни:
http://canyon.bg/product/cne-cpb100dg-bg/

Не е от най-малките на габарити и тегло, но пък има достатъчно ток за няколко зареждания, на няколко устройства.
Друго, което ми харесва е, че има два изхода и може да се зареждат 2 устройства едновременно. Единият от изходите е на 1 ампер, а другият на 2 ампера и зарежда приятно бързо.
CNE-CPB100DG-1.jpg
CNE-CPB100DG-1.jpg (14.66 KiB) Преглеждано 4870 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Джаджи и аксесоари”