Атака с опашка?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Заключено
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от magiosnika »

Калине, то няма какво да се казва вече. Нека да се мислят за воблероразбирачи и да се оправдават за закачените по опашките риби. Явно само в милата ни родина смятат, че е нормално сома да си атакува с опашка :D Как пък никъде по Европа,ни един не се изтапани, да се похвали със закачен за опашката сом :shock: Всеки е свободен да си мисли каквото иска по случая, стига да не се окаже, че само седи :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа: И като си отговориш защо на тролинг предимно пролетно време, пак ще стигнеш до същия извод.

Не ми отговори защо трява да трепе пиявиците, като току що са му били пред джуките. Или просто се стряска като му мръднеш с октопода.

Как пък нито веднъж не уби с опашка, а все ги вадехме със сплескани глави.

Аз казах каквото имам да казвам.
По 1-вата точка,кой ти каза,че само пролет се закачат за опашката. На Франко му направих два клипа за един ден през юли.
Това,че пролетно време по-лесно притискаме сома, по мъстилищата на другите риби и дава по-голям шанс да ти шибне голяма риба,няма общо ,като логика!

Много плашлив този сом, се оказа! Аз пък си мислех,че му мърдаме живата стръв и октопода,за да предизвикаме атака на хищника,чрез изнервяне. Нима не знаеш,че на запад,а не на яз. Кърджали е измислен октопода,когато сома е започнал започнал да не реагира на измамата с кльонк и жива стръв. А тактиката на изнервяне с него гласи следното. Повдигане,повдигане,повдигане,за да спуснеш изведнъж и да захапе,така изнервения,вече сом......не уплашения!

Никога не съм казвал,че удря по-често с опашка,от колкото да атакува с уста....!!!

Аз виждам какво казваш и нямам нищо против да имаш различно мнение от моето. Но няма и седмица от както ми каза,че не те интересуват нашите воблери.
Не ми се обиждай,не е целта да се засягаме.Но мислиш ли,че мога да ти обясня нещо за ножовете и кльонковете,където си Бог и не само съм те признал,а зяпам с отворена уста!
Пуснах ти нарочно моите мисли,когато започвах да троля в клип. Те бяха,близки до твоите,но тогава,когато нищо не знаех за тази дисциплина и нямах никакви риби.
Последно промяна от Emo-83 на Съб Фев 04, 2017 17:26, променено общо 2 пъти.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

lubobg написа:
Emo-83 написа:,моля да се правят адекватни сравнения.

Защото сомовете на суша не могат да играят баскетбол,като човека. :fish1: :idea:
С това направо преби рибата.
А във водата как са им баскетболните умения на сомовете? :roll:
Може и да не ми отговаряш.
Във водата определено,баскетболните умения на хората са нулеви,ако схващаш логиката! ';)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

Trofei написа:Има случаи в които сомът първо е закачен в четките,а после Воблера се откача и се забива където свари,я странично,я за гърба
Кой пък отрича това!
Дори не отричам,че има изкосени лежащи сомове.
Това обаче не ви дава права,за да спекулирате с явни и доказани неща,като ги включвате към друга тема.
Не случайно попитах............Как така погълнатия воблер в гърлото е процентно много по-малко,като случки от закачанията на сома за опашка. Ето на това ми отговори,защо е така. Нали с устата атакува и засмуква,а процентите не отговарят! :roll: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Атака с опашка?

Мнение от kalinux »

Ялови атаки, Емо, всичко е заради яловите атаки или подплашване. Включително и за октопода, учудвам се че питаш. На сонара поне всичко се вижда. Не ми задавай повече въпроси, отговора го знаеш. :D
С внимание към детайлите
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа:Ялови атаки, Емо, всичко е заради яловите атаки или подплашване. Включително и за октопода, учудвам се че питаш. На сонара поне всичко се вижда. Не ми задавай повече въпроси, отговора го знаеш. :D
Мисля,че сома пропуска от мнителност и ядене на много дървета и жици.
В началото,атаките не бяха ялови,а идваше и навиваше пръта по борда.
Разбира се,че на сонара всичко се вижда,кога да трепнеш и кога,нищо да не докосваш.
Не ти задавам въпроси,а ти давам отговори...... :tup:
Хубава вечер на всички. Определено се чувствам добре от написаното тези дни,защото в приятелския и добронамерен спор се ражда истината и се палят лампи. Да постоянно се палят :!: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Trofei »

Emo-83 написа:.......Как така погълнатия воблер в гърлото е процентно много по-малко,като случки от закачанията на сома за опашка. Ето на това ми отговори,защо е така. Нали с устата атакува и засмуква,а процентите не отговарят! :roll: :idea:
Засмукване на Воблера след четките наистина се случва рядко и го свързвам с много-агресивна риба.Атака с опашка не ми звучи добре,защото е против всяка логика.Косатката е бозайник,а не риба и правиш грешен извод от сравнението.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

В борбата,някои прийоми се наричат хватки. При животните не зная как да ги наречем. Но се загледай в който и да е животински вид. Никога,хватката или прийома не е един. Тези,които ползват един,се нарича бягство....това са жертвите!
Сома е върховния хищник в сладководните води,без никакви врагове.......освен човека :!:
Това е рибата със 7-мо чувство,а ние я изкарахме куца,кьорава и саката. :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

Това риба ли е или бозайник :!: :?: :roll:
И на тази ли риба и е трудно да замахне под водата. Не е ли размера и една трета опашка,също,като при сома :!: :?: :idea:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

Австралиеца Стив Ърун или ловеца на крокодили го уби скат с опашка.
Всяко животно,което има такъв особен крайник го ползва за нещо. :idea:
Искам да ви кажа,че "Когато говоря не приказвам"!....цитат на професор Вучков.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

И да ви попитам нещо друго.
Когато сте вадили по едър сом до лодката,нямате ли случай,той да иска да ви удари с опашката :!: :?:
Защото Ники таксито го направи нокаут в момента в който посегна да му бръкне в устата. Сома се изви и си го целеше директно в мусурата.
Остави,че му потече кръв от носа,ами щеше да падне от лодката ми.Получи комоциум и който не вярва,може да го попита.
А когато теглите с въжето отпочинал сом,той не само хапе,а така плеска с опашката през ашиците,че се научаваш на бързо да изричаш думичката ОХХххх. :idea:
На птиците природата им е дала криле,а на сома опашка.Точка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Trofei »

Мерси,страхотен клип с ВИД акула!И така с внимание към детайла/made in Kalinux/,който си пропуснал.На тази акула е удължена горната част от опашната перка с която разбива пасажа на дребно за да похапне.Ако сомът правеше същото с опашка,то горния край на опашната перка щеше да е удължен.Но не е,значи не прави така.Сомът произлиза от шарана и е далече генетично от акулите. :wink:Те са хрущялни риби,а сомът е костна.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Emo-83 »

Според теб, защо тялото на сома е повече от половината опашка......само за да плува ли!
Че те другите риби плуват по-бързо от него и не с толкова голям опашен плавник.
Може тук да сме се събрали случайни хора,но в природата няма нищо случайно.
Все пак загледай атаката на акулата Мако отново........Искам тази мисъл за нея да не те напуска.
Постоянно ми демагогстваш...бозайник било,сега пък нещо друго,само за да не се падне по гръб от 100 кладенеца вода ми носиш.
Моля повече да не ми се говорят глупости,че човека не можел да замахне под вода,значи и рибата не можела! Ето,може.......
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от Trofei »

Еволюцията се дължи на генетични изменения свързани с хабитата.Учените знаят как шарана може да се превърне в сом,чрез генетиката.Знаем при шарана,как може и без люспи да се оправя,знаем че има мустаци и т.н.,докато се превърне в сом. :roll: Но акула-мако няма как да стане скоро.
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Атака с опашка?

Мнение от tiso »

Trofei написа:Сомът произлиза от шарана и е далече генетично от акулите. :wink:Те са хрущялни риби,а сомът е костна.
Европейският сом няма нищо общо с шарана.
Той е семейство сомови (Siluridae)
Тезата дали напада с опашка или не, не е свързана нито от това дали е хрущялна или костна риба , както дали е бозайник или не.
Оплетохте се вече.
Към Емо .
Погледни този клип. Това соме (ние в акваристиката го наричаме фосилис) има аналогично тяло на европейския сом.
Такова тяло еволюционно е създадено за маневреност и повратливост.
Фосилисът е двойнодишаща риба т.е освен чрез хрилете си той набавя кислорода от атмосверния въздух.
Ще намеря клип как извръща тялото си когато поеме глътка въздух от повърхността и колко голяма е приликата между двете риби в това отношение.
Но ако кажеш на някой акварист че фосилиса атакува с опашка , ще ти се изсмее.
Последно промяна от tiso на Съб Фев 04, 2017 22:53, променено общо 1 път.
Заключено

Обратно към “Риболов на сом”