Транцеви колела Трансформас

Минава, големият кораб минава ...
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Здравейте ,колеги .
След,като закупих лодка реших какъв ,ще е мотора дойде ред на въпроса,как ще я пускам в язовира.
Колесар да си купя добре ,но за него трябва подходящо място къде да спуснеш лодката.За това реших да мина на транцеви колела с,които според мен ми дават по голяма възможност да си приводнявам лодката.След преглед по нашите магазини не ми допадна нищо,като концепция,а в интернет пространството попаднах на едни,които много ме изкефиха,но за съжаление не можах да намеря в БГ.
Затова реших да си ги направя сам закупих необходимите материали от неръждавейка и се захванах да майстора.Мисля,че си стават нещата направих вече едното колело ето малко снимки утре,като направя и другото и ги монтирам ,ще кача още.
...
IMG_20170105_183625.jpg
IMG_20170105_183625.jpg (118.6 KiB) Преглеждано 8909 пъти
IMG_20170105_183543.jpg
IMG_20170105_183543.jpg (118.27 KiB) Преглеждано 8908 пъти
IMG_20170105_175424.jpg
IMG_20170105_175424.jpg (165.69 KiB) Преглеждано 8907 пъти
IMG_20170105_183446.jpg
IMG_20170105_183446.jpg (135.99 KiB) Преглеждано 8903 пъти
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от gele kapaciteto »

Колега , май не беше зле да ползваш надуваеми колела , се си мислим че тея не са най удачния вариант ( га се умъкнеш у тинята )

http://www.megahome.bg/naduvaemo-kolelo-erba
Изображение
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Надуваемите спадат и се пукат мерси все пак въпрос на вкус.
...
IMG_20170106_193959.jpg
IMG_20170106_193959.jpg (75.74 KiB) Преглеждано 8813 пъти
IMG_20170106_193620.jpg
IMG_20170106_193620.jpg (76.58 KiB) Преглеждано 8813 пъти
Аватар
Станимир Бегов
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 13:04
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Станимир Бегов »

Браво , на цимента изглеждат много добре ,ама в калта се забиват кат пирони и вместо да помагат повече пречат. На същите стойки сложи колелата дето ти ги е предложил колегата.
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Не е проблем и надуваеми да сложа,винаги мога да поправя грешката,но изходих от горепосочените аргументи,защото имам четири надуваеми които нищо не изкараха за друга цел съм ги ползвал.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от gele kapaciteto »

Имаше едни колела каде ги продаваше един в Люлин по 8-10 лв , ако си зимал от тях те са си нацепени , и при надуване заминават почти до седмица .
Съвета ми е да се търсят по качествени , има ги и по 50 лв , но гаранцията си е гаранция - нема как с всичко да се мине евтино :tup:

Един съвет , макар и да е късно - Хубаво е системата за захващане на колелата да е от такъв тип .

Изображение

Нагледал съм се на доста строшени и изгнили транци
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

И на мен не ми се дупчеше транеца,но идеята точката на товара да е ниско,а при закрепване тип стяга захвата е високо и осукването голямо.Взел съм и предпазни мерки ,като се разпробива, една идея дупката е с по малък диаметър от болта,целта е при навиване то болта да си прави резба и на резбата се подава полеританов силикон ,който влиза в резбата и уплътнява между болта и дървото.За полеритана само суперлативи от опит го казвам,а и колеги стъклари го ползват за залепване на автомобилните стъкла.
Въпрос подменено авто стъкло за колко време протича при положение,че не чистят основата кой знае колко.Пък и лодките не са вечни отмина соца чакаш бордерото да ти излезе и караш ладата цял живот.Всеки си сменя колата през някоя и друга година,защо не и лодката.
П.П.не искам да мина евтино с колелата потърсих практичността,че ще са винаги напомпани.
Една гума има стареене ,като продавам гуми автомобилни имам предвид на моите клиенти винаги гледам дота да са пресни.С тези да ги купиш от магазина даже и много качествени,което предполага и по-скъпи и навярно много отлежали от гледна точка,че не ги копуват,защото са скъпи за мен е равносилно на тото,като се стигне язовира.
Не съм всезнаещ,но обичам да мисля и излагам моите разсъждения,очаквам и други мнения за и против аргументирано в спора се ражда истината.
Давайте!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Anton_65 »

Карай си спокойно с тия,важното е че са широки и няма да потъват лесно в калта и не виждам разлика между надув. и твърди с ЕДНАКВА ширина :roll: ,освен че гумените са една идея по тихи,пък и придвижването до вода е метри,все пак лодката няма да е правиш километри балкан турист :lol: карал съм години с колела от палетна количка и кво им имаше..... :lol: нищо :D
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Ще взема и едни надуваеми,замяната става за секунди и на язовира,ще тествам,колко по- зле се представят пластмасовите.Така или иначе не губя нищо :fish3: поне,ще имам подръка винаги напомпани.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от hkoko »

http://solutions-seller.eu/ks.html
Ето от тук е взета идеята на колегата.Преди доста време и аз мислих да си правя същите и когато си купих надуваемите колела ми останаха доста неръждаеми тръбички :) .Проблема при надувните гуми е че диаметъра им е 26 см.И като оставиш и малко разстояние отстрани не остава място за моторетката/говоря за лодка тохамаран 320/.Вярно че балоните и са по широчки ,но предполагам че и при останалите проблема ще е същият.В последствие си направих тези https://www.youtube.com/watch?v=Zo0X4f_cMU4Такаче първо си премери разстоянието и после купувай.С тези твърдите колела на сушата може и да нямаш проблем но ако във водата е по-меко дъното голямо оране ще е.И едно голямо браво за труда и майсторлъка :tup:
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Благодаря,за похвалата решил съм така да ги пробвам,където ходя редовно има едно местенце с доста кал и ,ще тествам там да видя в реална експлоатация недостатъци.Имам и едно наум с минимална работа да ги трансформирам с по големи помпащи се горе долу като твойте,ако наистина се окаже много оране.Просто не искам да стърчат над транеца.Поздрави.
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Здравейте,с нетърпение чаках да се разтопят язовирите,за да мога да пробвам моето творения не само на цимента,а и в калта.Мога с гордост да се похваля,че се справиха чудесно газейки кал,като потъваха в нея до половината :11: .
Транцевите колела доказаха преимуществото пред Колесара,поне що се отнася за надуваеми лодки,за тежки лодки не стават.С тяхна помощ пуснах лодката по голям наклон сам,за изтеглянето ми помогна племенника,като я издърпахме директно,срещу наклона,ако бях сам щях да я извозя диагонално,като намалявам по този начин наклона.Извода за мен е ,че и сам човек би са справил в почти всяка ситуация.
Още един плюс за мен е,че след ,като извадих лодката от водата колелата я държат повдигната и ми помогнаха да си я имия безпроблемно.
В началото мислих да згъвам и разгъване на всеки излезет,поради което направих суха тренировка,но се оказа хамалска работа и започнах да оглеждам колесари.Ходих гледах ,пипай,повдигаха,но не бях много очарован.
Първо тежки ,много тежки.
Второ базов модел на плазове,сиреч дървени трупчета облечени с нещо,като мукет.Ако искам да ми го обурудват с ролки и тн.още 500-600лв.,като ролките няма да са нагъсто,а горе долу базови,което е недостатъчно за равномерното разпределение на тежестта и деформират балоните.
След,като ги изкоментирахме тези неща с продавача
Реших.че за малка лодка,като мойта три и десет е по- практично ремърке и да си направя едни плазове за транспорт.

Трето торсиона е уплатнен с гумени пърчета към тръбата на,която е монтиран,след въпрос от моя страна,каква е тази глупост продавача вдига ръмене и обясни,че неразбира.
От няколко месеца следя обявите за ремаркета втора употреба и общо взето бях разочарован,но попаднах на едно,което на момента закупих и съм много доволен.Правено,но с много акъл невероятен баланс и много леко,пълно ремърке лодка отгоре си го бутам дърпам все едно е празно.
...
IMG_20170301_110236.jpg
IMG_20170301_110236.jpg (102.77 KiB) Преглеждано 8162 пъти
IMG_20170301_105645.jpg
IMG_20170301_105645.jpg (96.77 KiB) Преглеждано 8158 пъти
IMG_20170301_105654.jpg
IMG_20170301_105654.jpg (98.21 KiB) Преглеждано 8158 пъти
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от hkoko »

Виждам че си доста упорит и нахъсан - да ти дам една идея и за стйки за въдиците? :D Та да не скучаеш като свършиш с оборудването на ремаркето.
IMAG0309.jpg
IMAG0309.jpg (92.08 KiB) Преглеждано 8133 пъти
това са ми колелата и за да не слагам шайби на гайките от вътрешната страна на транциевата дъска направих това.
IMAG0312.jpg
IMAG0312.jpg (99.9 KiB) Преглеждано 8133 пъти
И ако имаш моторетка с дълъг ботуш ще ти дам идеалното реше ни е без да пипаш каквото и да е било по лодката и двигателя :tup:
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Транцеви колела Трансформас

Мнение от Shonata »

Евала колега,много добра идея и на мен ми се въртеше в главата да ползвам болтовете за стойки,справил си се чудесно.
Понеже съм шаранджия повече ,ще я ползвам да разгледам със сонара,шамандура ,захранване и вкарване на въдици стойките ги оставих малко на заден план.Но съпругата ме очарова,че харасала ВИП комплекс на Доспат и предложи вместо Гърция тази година да почиваме там.
Та в този ред на мисли,ще трябва да направя стойки,да закупя някоя и друга пръчка за тролене съответно и примамки и да пробвам пъстървите.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”