Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

Без отговора да е отнесен до ИАРА мога да ти кажа това което знам. Язовира е отдаден под аренда. Арендаторът може да определи правила , такси и изисквания , както и да регламентира достъпа до него. В конкретния случай таксата я определя арендатора, плащаш на него и той ти казва къде и по какъв начин можеш да ловиш.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Абсолютно вярно,арендатора решава какви ще са правилата за риболов !!!

П.П Всички искат да ловят риба навсякъде,особено там,където се знае че има риба.И така се почват едни претенции,ама язовира е общаствен,това било,онова било,и т.н.Те и парното и енергото бяха държавни,построиха се с парите и с труда на нашите дядовци и бащи,ама ги продадоха.Всички един път и за винаги трябва даразберат че са им оставени десетки водоеми за любителски риболов и че държавата няма ресурс да се занимава със всичките водоеми в България а предпочита да взима пари и да ги отдава под наем :idea: :idea: :idea:

Това го пиша на абсолютно всички,не е отговор към определен човек :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от carbolino »

След като е арендован водоема,Иара имат ли право да проверяват за билети?Бях подочул,че има актове на хора.
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Pike1 »

Ако язовира е отдаден под аренда, го приемам като отговор. Просто исках инфо за това от ИАРА.
MEMENTO MORI
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Пики,пикиии,пак няма да научат как седят нещата и им остави възможност пак да си пишат желания,а не да пишат мнения с доводи :idea: :idea: :idea: Пак ще си пишат свободни съчинения и ще си мислят че са прави.Както и да е,истинатае една и ако ИАРА имат да кажат нещо,нека го кажат и да приключи веднъж за винаги този спор между желаещи да ловят навсякъде и арендатори !!!

Пак го казвам и с риск да си създам проблеми,ще го напиша и познайте дали имам законови основания да го напиша,ако бих имал проблеми и не си знам правата.ИАРА ако доидат по време на забраната и да ми забранят да пускам риболовци или да вадя и продавам риба когато и както аз искам,възоснова на договор които ми дава право да отглеждам,продавам и правя когато и каквото искам с рибата,то аз ще ги осъдя веднага за пропуснати ползи и в зависимост от договора които ще извадя с евентуалния купувач,ще взема и обезщетение от държавата-респективно от Вас,защото имам права и за това си плащам наем,за да отглеждам и продавам риба когато аз реша а не когато на някои му е каф да ми разреши :idea: :idea: :idea: Пак казвам,има водоеми които ИАРА е длъжна да проверява,защото арендаторите са длъжни да пускат риболовци и да им отделят 500 метра ивица за тази цел,също така и да зарибяват за тяхна сметка.Има водоеми обаче,където тези разпоредби не важат и единствено и само арендатора решава как и кога ще лови и как ще си продава рибата.Дали ще я вади с мрежи или ще пуска риболовци да я ловят и да му заплащат,няма значение.Ако някои от четящите има документ с които да ме обори,нека го извади,но мнения без доказателства,базиращи се само на лични желания,са просто бла-бла !!!
Последно промяна от LVitchev на Чет Мар 21, 2013 11:17, променено общо 1 път.
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

ИАРА имат право да проверяват за риболовни билети, те контролират и дейността на арендатора (улов на риба и т.н.). Контрола и охраната на арендования водоем се осъществява и от арендатора.
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от carbolino »

Значи без значение,че водоемите са частни могат да ми пишат акт че не съм с билет :|
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Д-р Флекс »

Законът е достатъчно ясен за това, колеги. Мислете за риболовния билет като за свидетелство за правоуправление ("книжка") и ще ви стане по-лесно да го разберете... На арендован водоем арендаторът е този, който определея правилата на играта относно любителския риболов (в съответствие с договора си, и със закона, разбира се), но ако нямате валиден билет, нямате законно основание за любителски риболов дори на частен или арендован водоем. Така, както без "книжка" нямате право да участвате в частно автомобилно рали или друго състезание.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от LVitchev »

Ако ми доиде приятел на водоема които държа и тои няма билет,я познайте как ще ми забрани ИАРА да му позволя да лови защото нямал билет :idea: :idea: :idea: Иво,моляте бе приятелю,билета е задължителен документ за свободните водоеми и за тези които със закон са отредени за ЛЮБИТЕЛСКИ РИБОЛОВ,но във същото време са отдадени под аренда :idea: Там наемателя е ДЛЪЖЕН да осигури ивица за любителите риболовци,без да ги таксува И РИБОЛОВЦИТЕ СА ДЛЪЖНИ ДА ИМАТ РИБОЛОВЕН БИЛЕТ - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО :idea: При водоемите които са в графа АКВАКУЛТУРИ,арендатора е човека които определя правилата за риболов ако иска да пуска риболовци на водоема които държи :idea: :idea: :idea: Никои не може да му казва дали да пуска риболовци или да не ги пуска,той сам решава това.Може и да нямат билети,това си е негово право да им даде да ловят или да ги изгони да отиват другаде :idea: :idea: :idea: От това по ясно и отчетливо няма как да го напиша,толкова е просто за разбиране че вече се чудя,дали не пиша на някакъв извънземен език :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Д-р Флекс »

Виж сега, Любе, на теб ИАРА нищо никога няма да може да ти каже, понеже ще почнеш да ги биеш, преди да са се изказали докрай :D Обаче,по принцип, за да практикува любителски риболов независимо къде на територията на страната, риболовецът трябва да има билет, и това не съм го измислил аз, нито Иво, нито който и да е от пишещите във форума, а "законодателя".
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от ARK »

Чл. 22. (1) Любителски риболов извършват физически лица, които притежават билет за любителски риболов.

Ако който и да е Договор противоречи на Закона знаете какво ще отсъди съда.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от Д-р Флекс »

Всъщност, Любо иска да каже, че на арендовани водоеми, на които не се практикува любителски риболов, билетите не са задължителни. И е прав, доколкото на такива водоеми ИАРА няма работа да контролира правоспособността на любителите-риболовци, понеже такива там по дефиниция просто няма. :idea:. Друго е, ако водоемът, макар и под аренда, е за любителски риболов или със смесено предназначение. И изобщо, тоя спор тук се води май вече втора година с основната цел да държи Любо Вичев извън нерви. Аз излазям :D
valchev
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 13:36
Риболов: от лодка
Местоположение: Разград / Несебър
получил Браво: 1 път

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от valchev »

Така след кратка обиколка из риболовните магазини установих следното :
Навсякъде се предлагат мрежи каквито си поискаш и колкото кажеш.
Продават се парашути всякакъв размер на окото на мрежата.
Винтери каквито си поискаш.
Не би ли трябвало тези пак да се продават ама на хора които имат разрешително за това. Или дето ribkata написа по горе че и НАП ги разпродават изетите мрежи.
Че тя борбата е обречена така.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от max »

Забранена от закона е употребата на определени места, а не продажбата.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Гореща връзка с ИАРА.Закони,забрани и съвместна дейност.

Мнение от naso »

Д-р Флекс написа:Всъщност, Любо иска да каже, че на арендовани водоеми, на които не се практикува любителски риболов, билетите не са задължителни. И е прав, доколкото на такива водоеми ИАРА няма работа да контролира правоспособността на любителите-риболовци, понеже такива там по дефиниция просто няма. :idea:. Друго е, ако водоемът, макар и под аренда, е за любителски риболов или със смесено предназначение. И изобщо, тоя спор тук се води май вече втора година с основната цел да държи Любо Вичев извън нерви. Аз излазям :D
Къде излизаш докторе. Няма ли да дочакаш горещата връзка :D
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”