Янтралайт

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

Да посъживим темата за любимата река.
Ето няколко изгледа от откриването на риболовен сезон 2015 г.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Ето и няколко мига от самият риболов.
http://youtu.be/-NNECBD0KxI" onclick="window.open(this.href);return false;

http://youtu.be/-rQYWNVnheE" onclick="window.open(this.href);return false;

Хубаво е човек да е сред природата. А когато това е съчетано и с любимото хоби е щастие.
Мястото където бях днес вероятно бе обявено за среща на голям брой славейчета, които се опитваха едно друго да се надпяват. Времето беше чудесно. Просто не ми се тръгваше.
Самият риболов бе тегав, това че за нас хората времето беше прекрасно за рибите не бе така. Имах слука на около 7-8 кефала, най-големият от които споделих и с Вас.
Всички риби отново плуват в реката, с надеждата пак да се рещнем след няколко години.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от freeman.bg »

Хубавец! Обаче е доста заблуден като гледам как си поцепи главата в камъните , то и затова ти е клъвнал :)
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от eroucma »

Ето и от мен 2 рибки хванати в района кв. Асенов във В. Търново.
http://www.img-share.eu/f/images/85/114 ... ha7YWK.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/85/150 ... NEcSVE.jpg
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

eroucma написа:Ето и от мен 2 рибки хванати в района кв. Асенов във В. Търново.
http://www.img-share.eu/f/images/85/114 ... ha7YWK.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/85/150 ... NEcSVE.jpg
Виждам, че си се справил с невероятната способност на тва Салмо да си оплита куките... като си разкарал долната.
И аз си го мислех и май ще го направя, че ми скъса нервите. :D
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Янтралайт

Мнение от Стонин МаХенд »

BornToDrink написа:
eroucma написа:Ето и от мен 2 рибки хванати в района кв. Асенов във В. Търново.
http://www.img-share.eu/f/images/85/114 ... ha7YWK.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/85/150 ... NEcSVE.jpg
Виждам, че си се справил с невероятната способност на тва Салмо да си оплита куките... като си разкарал долната.
И аз си го мислех и май ще го направя, че ми скъса нервите. :D
Maхай я, изобщо няма смисъл от нея. Само внимавай с тази, която ще оставиш, ако е много голяма и тежка ще промени баланса.
freeman.bg написа:Хубавец! Обаче е доста заблуден като гледам как си поцепи главата в камъните , то и затова ти е клъвнал :)
Да,бе- със сигурност заради това му е клъвнал, щото е заблуден, а не заради това, че човека е отишъл за риба :)
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от njoyz »

Вчера имах работа в Търново, та отскочих до реката.Тъй като времето ми беше ограничено, единственото място, на което можех да стигна до водата беше точно пред църквата Свети Четиридесет мъченици, малко след бързея. Хванах две кленчета педарки и една мрянка и тя около педя.Проспах още два удара буквално в краката си, а отсреща под храстите нещо подгони на 2-3 пъти.Риболова беше спинингов, на воблер самоделка и един китайски, който ми го подариха..на блесна не пипна.Снимки нямам, бях кален и не исках да си цапам и дращя телефона.
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

Някъде към 17:30 вчера започвам да си мисля за река, риби и мощни удари :lol: , но единственото, което се случва е работа и неяснота кога ще мога да приключа.
Освен всичко ми се пикае от един час и се припотявам.
Някакси към 18:20 успявам да завърша започнатото и напускам офиса.
Пътьом се появяват капки дъжд, заедно с дилема да ходя или да не ходя.

В крайна сметка се решавам, вземам въдицата, разревавам малката (щото таман се прибрах и излизам :( ) и към колата.
Точно излизам и пак почва да вали... викам си - нали съм с кола, да вали. :mrgreen:
Първия булевард е в локви.. кофти. Втория изцяло сух. Ясна е работата - "на облак".
Между другото още ми се пикае. :lol:

Стигам до любимата река, като вече ми беше ясно, че и да вали нищо не може да ме спре. :)
Хвърлям няколко пъти и отчитам удар, но без успех. В този момент дъжда се усилва и ме кара да се изместя до не особено перспективно място, но пък под дърво.
Докато чакам да се навали вадя коментираното по-горе Салмо и бия шута на долната кука.

Дъжда спира и с префасонирания воблер отървавам капото с непретенциозен, но късметлийски клен:

Изображение

Местя се малко надолу и пред погледа на 2-ма плувкари вадя тоз хубавец:

Изображение

Да, ама точно след релийза, единия плувкар вади пред моя поглед клен около 40-ка. :mrgreen:
Е.. той не го релийзна, ама пък поне нямаше маломерки в кофата, както редовно се случва по тези места. :evil:

Слязох малко по-надолу, но без слука, като развъртях доста различни примамки. Имах по 1 нереализиран удар на L-44 и новото ми попълнение от HZL (Христо Златев).

При един от последвалите кастинги, на който му липсваха само сила и точност, закачих мощно на едно дърво.
Тук е момента да похвала P-line CX Premium 0.18, понеже тоз воблер го бях отписал, а при последния як напън някак се откачи.

Така, след като се преборих с работата, с дъжда, с рибите и с дървото... реших най-накрая да се изпикая. :mrgreen:

Похвърлях още малко и се появи тоз хубостник:

Изображение

Накрая за финал удари и още един и тва беше.
Цели 4 кефала - на мен ми подействаха като 40.
Тръгнах си с усмивка на лицето и глад в стомаха, но последното го коригирах набързо.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bai ves »

Аз вчера за час и нещо настоявах в участък, като рибите бяха в средата на реката и дънни , а рибките в бреговете. 7 риби общо, едни малко над 1 кг и един близо до него. Другите стандартни- средни рибки. :tup: Вечерта , по скоро ги натисна и бараха рядко но стръвно баш на полумрак.... :wink:
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от BornToDrink »

Снощи решавам да прескоча на същото място веднага след работа.
Малко ми се убива мерака от 30-те градуса на сянка...

За разлика от предния път, сега имаше значително по-малко хора, явно преценили, че им е по-топло от комфортното.
Избирам си от кой край да почна и замятам. За 10-тина минути имах около 5-6 удара, но нито една извадена...
Леко изнервен и доста потен се местя надолу по течението.
Още един удар и решавам да сменя воблера.
Първи каст с новия воблер - кефал около 25-26 санта.

Бъркам за телефона и докато се чудя как да го щракна стана сакатлъка.
Замятка се, изтървах го и втората тройка ми се заби в палеца.
За части от секундата си представих как се мята и ми задира в пръста.
В следващата част от секундата :lol: за мое огромно учудване рибата се оказа с кука в устата, откачила се от вобера. :shock:
Тва как стана още не мога да си го обясня.
В едната ми ръка забита тройка с воблера и съответно въдицата по линията - в другата кефал с пиърсинг.
Реших, че нямам особено време да се занимавам с него и го пуснах така... Дано оцелее, ама честно казано се бях паникьосал малко и не ми се занимаваше с него. :?

Срязах влакното и се помъчих да извадя куката с ръка, но зъба беше захапал стабилно и не пускаше.
Имаше един рибар наблизо и ми вика - отиваш да го цепнат и вадят куката.
Помислих си - ще загубя целия риболовен ден... никъде не отивам. :lol:

Първоначално се сетих да я дозабия, че да се покаже и да отрежа частта със зъба и да издърпам, ама имаше още доооста за пробиване и не се навих.
Прецених, че зъба е доста близо до повърхността, взех кохера, стегнах здраво и почнах да напъвам плавно (не исках рязко, да не стане някой сакатлък).
Напънах доста, почна доста да боли, а потта ми стана по-скоро като приток на Янтра. :lol:
Накрая напънах още по-здраво и някак излезе. Отидох до колата, сложих една лепенка от аптечката и газ наобратно.

На реката, по целия видим бряг останах само аз и някак ми стана хубаво. Всичкото това - за мен. :fish1:
Еми ще се възползвам.

Бързо привиках един дребос и документирах и пръста:

Изображение

Смених на L-44 и дофтаса още един, тоз път по-хубав:

Изображение

За изпроводяк излезе и още един и реших да ходя да дооправя сакатлъка медикаментозно.
Праснах една ваксина за тетанус за всеки случай + мехлемче против бактерии и кой откъде е.
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от p_zarkov »

Късното стване ме провокира да търся кленчета по Янтра ( то и тея риби си имат заход и той не по това време , но това е друга тема ), а не бели по Дунав ! Бях решил да направя един дневен риболов тип разходка .Газене и шляпане наволя из водата :lol: . В 11ч на моста на майстор Фичето беше панаир от коли и хора . На поляната над реката имаше сцена и самодейци пееха и играеха , деца скачаха на батут , а родителите им се шляеха насам-натам . Минах и облових големият бързей над новият мост , после спрях на Стърмен , на бента на Долна Студена и доста се разходих под него . В 17ч пих една бира в селският магазин и на пуснат климатик стигнах до Русе. Аверчето имаше 7-8 педярки кефалета , аз едно Йедро и едно распере дето за пръв път виждам да гълта онея Весковите благинки :lol: . Най забавното бе ,че едни водни кончета ме харесаха за терен и набързо се ощастливиха върху гащеризона . На реката имаше много хора които си пробваха късмета , но без особен успех . Водата с чудесен цявт и ниво , само рибите не бяха там където обичайно съм ги намирал ...................
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от bulgarche-to »

Вчера ходих до Габрово за среща с новия ми кандидат работодател. Малко преди 13 часа приключихме с преговорите и аз поех обратно към Стара Загора. Бях решил да половя на връщане и преди да вляза в прохода Шипка, отбих колата и се поразходих за час по Янтра. Бистра вода с много боклуци, стръмни 8-10 метрови брегове които спусках и катерих на няколко пъти. Два дена по-рано си бях пробвал новата въдица на местното езеро Загорка, но за пръв път имаше досег с реката. Всъщност "новата" беше преоткритата стара. Това е въдицата с която се учих да ловя преди 20 години и вероятно с нея съм направил първия си самостоятелен улов на 8 годишна възраст - да я сглобя, да построя линията, да сложа червея, да заметна на желаното от мен място и да си извадя улова - това бяха две каракуди. Още пазя спомена жив и се сещам минавайки покрай този гьол до Раднево. Същата въдица по-рано беше оборудвана от баща ми с един кучан от царевица, а аз се учих да мятам. И имаше файда от кучана, с олово със сигурност щеше да ме боли повече главата, когато се удрях. Та в късия участък който обиколих имах една извадена рибка от 3 удара. Всичко в един вир, а по-нагоре във вода до коляно имаше само гонещи миниатюрни рибета.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от babydoctor »

m65 написа:Мястото където бях днес вероятно бе обявено за среща на голям брой славейчета, които се опитваха едно друго да се надпяват.
Самообвиняваш се в бракониерство - славеите запяват много след мръкване и млъкват бая преди разсъмване...Е, от клиповете се вижда, че си ловил в светлата част на денонощието, а и добре си се представил...Направил си и страхотни пейзажни снимки, копнах си ги, надявам се не възразяваш чат-пат да си ги качвам за десктоп...Янтра ми е любима река, заедно с Дунав и Тунджа. Това горе-долу в кой район е? Продължавай така а и по-добре :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от m65 »

babydoctor написа:
m65 написа:Мястото където бях днес вероятно бе обявено за среща на голям брой славейчета, които се опитваха едно друго да се надпяват.
Самообвиняваш се в бракониерство - славеите запяват много след мръкване и млъкват бая преди разсъмване...Е, от клиповете се вижда, че си ловил в светлата част на денонощието, а и добре си се представил...Направил си и страхотни пейзажни снимки, копнах си ги, надявам се не възразяваш чат-пат да си ги качвам за десктоп...Янтра ми е любима река, заедно с Дунав и Тунджа. Това горе-долу в кой район е? Продължавай така а и по-добре :tup:
Явно тукашните славеи са друг модел, щото си пеят и през светлата част на деня :) През денят пеят мъжките славеи, и тези които не са успели да се размножат пеят цяло лято.
Иначе снимките са правени привечер, когато вече се прибирах. И тъй като вече (снимките) са в Интернет пространството са общо достояние. Така като си ходим на риба всеки от нас вижда, че природата ни все още е хубава, и си струва да я пазим, и да я правим достояние на по-вече хора.
Мястото е около Горна Оряховица, между двата железни моста на Софийската и Русенската жп линии. :tup:
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от asn »

Интересна изненада по реката в Габрово. :)


Изображение
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Янтралайт

Мнение от asn »

И още една... не съм предполагал, че такова малко кефалче ще налапа толкова голяма блесна.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”