В търсене на перфектната джиговица

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Публикувай отговор
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от antoanBS »

Абуто е супер ама е едноделно това неме кефи два метра гега ми е трудна за пренасяне във магазина на видракс видях и някакви фаворити около 270-300лв напълно непозната марка за мене но на първо тръскане съм доста впечатлен макарче за 300лв ще си взема ямага или някой мегабас орочи или кайен модела
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от A.S.H »

axel написа:......нищо лично,ама,нещо не ми се вярва,че някой действително иска съвет,защото ще си купува въдица,че докато си избере,джиг сезона вече ще е минал........глухотата на дадена въдица е много интимно нещо....в едни ръце Бляк Мамбата била тотално глуха,в други.....си дърпа риби по 2-10кг,,дето тези чуващите пръчки не са и сънували,ама нейсе........Абуто си е Абу,.......а,Колмика си е Колмик. :idea: :idea: :idea: :idea: .....се си мисля,че основната тема не е слухът на някаква въдица,а дали и как ще хваща риби. :idea: :idea: :idea:
Да ме прощава колегата, но в крайна сметка излиза, че трябва човек да разбере колко точно перверзен е той :D
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от za4o75 »

axel написа:......нищо лично,ама,нещо не ми се вярва,че някой действително иска съвет,защото ще си купува въдица,че докато си избере,джиг сезона вече ще е минал........глухотата на дадена въдица е много интимно нещо....в едни ръце Бляк Мамбата била тотално глуха,в други.....си дърпа риби по 2-10кг,,дето тези чуващите пръчки не са и сънували,ама нейсе........Абуто си е Абу,.......а,Колмика си е Колмик. :idea: :idea: :idea: :idea: .....се си мисля,че основната тема не е слухът на някаква въдица,а дали и как ще хваща риби. :idea: :idea: :idea:
Колега,тук става дума за хоби и не е важно кой какво вади, и кой е по-по-най!Друг е тука въпроса и ако на теб не ти пука за тия "дребните" нещица(които правят разликата) къде търсят колегите е друг работа.Иначе си прав,че ако една въдица не лови риба,не и се радваш!
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от axel »

съвсем правилно,Зачо отговорът на въпроса за перфектната пръчка е:тази,която ми е удобна и хващам най-много риби с нея.....марката и цената според мене нямат определящо значение :!:
риболовът е само хоби!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от quietriot »

antoanBS написа:Абуто е супер ама е едноделно това неме кефи два метра гега ми е трудна за пренасяне във магазина на видракс видях и някакви фаворити около 270-300лв напълно непозната марка за мене но на първо тръскане съм доста впечатлен макарче за 300лв ще си взема ямага или някой мегабас орочи или кайен модела
Има и двуделни, видракс не са ги внесли,поръчват се.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от quietriot »

axel написа:......нищо лично,ама,нещо не ми се вярва,че някой действително иска съвет,защото ще си купува въдица,че докато си избере,джиг сезона вече ще е минал........глухотата на дадена въдица е много интимно нещо....в едни ръце Бляк Мамбата била тотално глуха,в други.....си дърпа риби по 2-10кг,,дето тези чуващите пръчки не са и сънували,ама нейсе........Абуто си е Абу,.......а,Колмика си е Колмик. :idea: :idea: :idea: :idea: .....се си мисля,че основната тема не е слухът на някаква въдица,а дали и как ще хваща риби. :idea: :idea: :idea:
Джигът е целогодишен риболов а не сезонен ;-) и оценката за блек мамба е лична и като такава е субективна. И Светльо ги лови щото той е добър не пръчката ;-). Ай лека седмица.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от za4o75 »

axel написа:съвсем правилно,Зачо отговорът на въпроса за перфектната пръчка е:тази,която ми е удобна и хващам най-много риби с нея.....марката и цената според мене нямат определящо значение :!:
:tup:
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

Олеле то да не отиде за риба човек ( по-скоро да се пробва) навъртя ли са се 2 страници все с конкретика :)

За да разсея " съмненията " на по-мнителните ще кажа че си избрах пръчка - Tailwalk Salty Shape Shore Stick 86ML. Поръчал съм я и само времето ще покаже дали това е перфектната или пак ща скачам в дълбокото.

В Холандия и Белгия където ловя Бели риби, джиг риболова е целогодишен както Васко вече уточни ( естествено с изключение на забранения период). Ефективност е сходна, само през летните месеци можеш да ги хванеш и на воблер.

Хайде приятна и ведра седмица!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от Димитър Тодоров »

bgfishingmaniac написа:...В Холандия и Белгия където ловя Бели риби, джиг риболова е целогодишен както Васко вече уточни ( естествено с изключение на забранения период). Ефективност е сходна, само през летните месеци можеш да ги хванеш и на воблер. ..

Малко отклонение от темата. И сега с голяма вероятност можеш да ги вземеш на воблер белите риби,но е доста "трики". Имаш ли идея колко градуса е водата там,където ловиш?

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

Димитър Тодоров написа:
bgfishingmaniac написа:...В Холандия и Белгия където ловя Бели риби, джиг риболова е целогодишен както Васко вече уточни ( естествено с изключение на забранения период). Ефективност е сходна, само през летните месеци можеш да ги хванеш и на воблер. ..

Малко отклонение от темата. И сега с голяма вероятност можеш да ги вземеш на воблер белите риби,но е доста "трики". Имаш ли идея колко градуса е водата там,където ловиш?

Поздрави,
Да имам - между 4 и 5 градуса.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от fori »

Кадемлийка да ти е. Имам salty shape за вертикален джиг, която определено се оказа кадемлийска, дано и за тази да чуем такива неща ;)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
ivan311
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Апр 01, 2011 12:50
получил Браво: 1 път

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от ivan311 »

Здравейте колеги може ли някои да ми даде мнение за тази въдица-SAKURA STORTISM SPIN SPS-тест 7-30 гр ,акция ,Fast, дължина 2,33.Понеже искам да си а,закупя.Ще я ползвам за jik риболов от брега за ,бяла риба със глави до 20 гр.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от fori »

Имам такава. Основният и минус е един от най-неудобните макародържачи, които някога съм хващал. Това до някъде е проблем и на постановката с която ловя, защото като държа пръчката крачето на макарата ми е между безименният пръст и кутрето. Водачите не са 100% неръждаеми, но това се усеща само в солена вода. Бланката не е тежка и е доста корава (колко паламуд е измъкнала моята не е истина). Не знам до колко ще е подходяща за джиг от гледна точка на чувствителност. Като цяло пръчката е повече от добра за цената си, но аз бих я определил по-скоро като воблерна.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет на всички!
Таилуолкчето пристигна та даже и го тествах в бойни условия.
Мечтата ми за японка се размина, защото се оказа че е направена в Китай, но проектирана там където трябва.
С това обаче всичките недостъци заедно с отлепеното лого от вътрешната страна на макародържача се изчерпват, поне за сега.
И така позитивите:
Изчистен дизайн и добра фурнитура
Приемлива цена
Подходяща зя солена вода
Леко къса дръжка за мойте разбирания, но достатъчно дълга за целта. Това е предимство за туичване на миноучета за която също е добра
Чудесен баланс със туин пауър размер 4000.
Въдицата позволява влакно пе 2. Аз я въоръших с 1.5
Кастинга е добър в рамките на зададените параметри по отношение тежест на примамките.
И най важното: пръчлето е леко и пъргаво. Сетивноста е чудесна. При силен вятър на реката , леко въртеливо течение и пясъчно дъно добре доловимото изправяне на върха при пропадане на дъното в допълнение към провисналото влакно и вибрациите по банката я отличаваха значително от старото глуховато Тенрю.
Освен всичко я намирам за мултифункционална, само бъдещето ще покаже как ще се пувста в големите алпииски реки в търсене на мраморна пъстърва или в солената вода за лаврак, снук, баракуди, снапери и т.н.
Риба не хванах, но чудесно усетих 3те сторвания в хода на риболовния ден.
Доволен съм от избора си. Чудесено съотношение цена качество.
И като за финал добра дума за коректността и конкурентните цени на българския вносител.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от Павел Иванов »

Днес останах приятно изненадан от една гегичка , от новата серия на Дайва с черен етикет + . Имах възможността за малко да се заиграя с модела 671MLFS и ме изненада с "чуваемостта" си . Много жива и чувствителна гегичка , ако я бях пипнал по-преди със сигурност щях да я упомена в темата . Единствен недостатък и е транспорта , щото е на една снадка , ама няма вечен кеф .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”