Макара за мачов риболов

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Adrian написа:Аз имам Браунинг Синтек Мач и според мен си е перфектна макара.
А такачка!That's my boy!

Нема грешка у Синтека с едно мааааалко изключенийце,което по-скоро потвърждава колко добра макара е. :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Coarseman написа:
SASHO написа:Вероятно сте прекалили с количеството влакно навито на шпулата или влакното е прекалено твърдо.
Другият момент е ако е малък диаметъра на шпулата ..
Това е то според мен,препълнена шпула най-вероятно.
Не е !
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Lord of the dark написа:Нема грешка у Синтека с едно мааааалко изключенийце,което по-скоро потвърждава колко добра макара е. Laughing
Какво изключенийце имаш в предвид бе Корсе?
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

theater написа:Не е !
Е като не е ти кажи кво е деба,може да е нещо вече споменато,а може и да е от некадърно замятане,аз откъде да знам.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

Coarseman написа:
theater написа:Не е !
Е като не е ти кажи кво е деба,може да е нещо вече споменато,а може и да е от некадърно замятане,аз откъде да знам.
Ами сигурно е комбинация от изброените от Сашо неща, но не е прекомерно количество влакно, защото пробвах да го намаля и е същата работа (особено във вятър)!

Можеш ли да ми дефинираш "некадърно замятане" ?
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Adrian написа:Какво изключенийце имаш в предвид бе Корсе?
Те даже са две-едното се отстранява с времето,другото-не.

Първото е гумената дръжка-при първите неколко риболова(не знам при тебе как е било,но на мен така ми се случи),говоря за усилен мач риболов на дистанция с много въртене,вътрешната страна на дръжката-там където влиза оста се протри и между оста и самата дръжка попаднаха парченца гума.Много затрудняват въртенето,но след като се протриха канали вече няма проблем.

Втория е малкия диаметър на шпулата,принципно скоростта на въртене,която дават е малко заблуждаваща,понеже при тоя малък диаметър всъщност прибираш по-малко влакно с един оборот на дръжката отколкото си мислиш.

Тва обаче са козметични дефекти,които се забелязват само ако си болен мозък на тема качество и перфекционизъм,макарата си е джелезна и аз и се кефя отсекъде.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

theater написа:Можеш ли да ми дефинираш "некадърно замятане" ?
Уупс,сега забелезах че си писал по-горе че влакното се изхлузва при прибиране,а не при замятане,така ли е?

Ако да тва е баси странното.

ПъСъ.Естествено че мога да ти дам дефиниция на "некадърно замятане"-твърде рано(тва е най-смешното-линията отлита към небето,а влакното се изхлузва от само себе си както то намери за добре) или твърде късно отпускане на пръста от влакното,замятане след като отвориш бигела без изобщо да хванеш влакното с пръст,на секакви сцени съм бил свидетел като в повечето случаи резултата е силно плачевен.
Последно промяна от Coarseman на Сря Яну 05, 2005 13:14, променено общо 1 път.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Theater,мога да ти дефинирам некадърно навиване,но и ти си го написал в горните си постинги.Кофти навиване се получава,ако не е достатъчно обтегнато влакното при обиране на корема при вятър.Щом изключваш препълване на шпулата и твърдо влакно,може да провериш качеството на реденето при достатъчно обтегнато влакно и ако всичко е наред,остава "некадърно навиване".
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Ми Корсе аз не съм имал подобен проблем с дръжката. Колкото до размера на шпулата - тъй като са плитки за мен диаметъра е съвсем приличен. Е не съм се замислял дали покрива точно фабричните данни. Де да знам. Според мен си е идеална за тия кинти. Усилено си я ползвам и за мач и за фидер. Даже напоследък, откакто си взех читав фидер прът, май повече наблягам на фидера.
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Adrian написа:Даже напоследък, откакто си взех читав фидер прът, май повече наблягам на фидера.
Я сподели кво точно си си взел,че си спомням че си търсеше нещо такова преди време?
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъъ, тъй като тук става дума за мачови макари, а аз споделям проблем ще постна в "риболов на леко" за да не се месят темите. Ако иска някой модератор да ги пресее в две теми !
Много ми се ще да намеря обяснение на проблема !
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Trabucco Proxima CTX 3.90 heavy feeder с четири сменяеми върха. Много съм доволен от тояжката. За 130 кинта си струва абсолютно. Аз си падам по по-стегнати пръчки. Вече доста рибки хвана. Е най-голямото е кило и половина, ама се справя отлично. А с плетено влакно и среден по твърдост връх, отчитам и кълване на костурче колкото малкия ми пръст. Пък с най мекия спокойно мога да си ловя уклейчета. :D
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Много добре!Със здраве да си я ползваш след като ти харесва,ше зема да ги проверя и аз тея,че ми е едно безфидерно такова. :lol:
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 134 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Има ги в магазин "Риболовен свят" на Гоце Делчев. Аз оттам я цунах. Те нали се водят вносители
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”